اهمیت مشاوره قبل از ازدواج چیست؟

مشاوره قبل از ازدواج

تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که ارزش‌های مشابهی دارند، ارتباط مؤثر برقرار کرده و احتمالاً از رابطه عاشقانه خود لذت می‌برند و ازدواجی پایدار می‌سازند. مشاوره پیش از ازدواج می تواند به شما و شریک زندگیتان کمک کند تا مسائل مهم زندگی آینده خود را بررسی کنید.

یک مشاور می تواند به شما کمک کند تا در مورد دیدگاه خود از خانواده و آنچه که هر یک به عنوان شریک زندگی و والدین از یکدیگر انتظار دارید صحبت کنید.

مهم نیست که در چه موقعیتی هستید، مشاوره قبل از ازدواج فرصتی برای شناخت بهتر طرف مقابلتان است.

وفاداری و تعهد، نحوه تعامل با والدین خود، انتظارات شما در مورد شغل، نحوه خرج کردن پول و مدیریت امور مالی از دیگر موضوعاتی است که زوجین در مشاوره قبل از ازدواج درباره آنها صحبت خواهند کرد.

وقتی قصد دارید بقیه عمرتان را با کسی بگذرانید، لازم است بدانید که با هم سازگار هستید یا نه!

مشاوره قبل از ازدواج آنلاین با همان کیفیت مشاوره حضوری توسط زوج درمانگران انجام می شود. با مشاوره آنلاین دیگر محدودیت زمانی و مکانی برای دریافت مشاوره ندارید.

Image for post
Image for post

در مشاوره قبل از ازدواج چه مواردی مطرح می شود؟

سوالات مشاوره قبل از ازدواج می تواند شامل همه چیز باشد! این فرصتی برای صحبت در مورد نگرانی ها و پرسیدن سوالات، با خیال راحت است. شما می توانید درباره هر موضوعی در مشاوره قبل از ازدواج که مربوط به آینده خود با طرف مقابل است صحبت کنید.

هنگامی که قصد دارید بقیه زندگی خود را با هم بگذرانید، مهم است که برای مقابله با چالش های مربوط به زندگی مشترک خود آماده باشید. این مفید و ضروری است که بدانید شریک زندگی شما در مورد مسائل بزرگ و کوچک چه فکری می‌کنند.

اغلب زوج‌ها تصور می‌کنند که در مورد مسائل زناشویی هم ‌فکر هستند، اما زمانی را برای بحث درباره آن‌ها اختصاص نداده‌اند، و ممکن است از این که بفهمند همسرشان نظری بسیار متفاوت با تصورشان دارد، تعجب کنند.

این بدان معنا نیست که شما شخص اشتباهی را پیدا کرده اید، در عوض این فرصتی برای رشد، بحث و حل و فصل هر چیزی است که به رابطه شما مربوط می شود و در آینده می تواند مشکل ساز شود.

مشاوره قبل از ازدواج روشی مفید برای صحبت کردن در مورد موضوعاتی مانند مذهب، پول، سلامت، شغل، فرزندان، تقسیم کار خانگی، بدهی، دوستان و خانواده است. این مکالمات به شما کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که شما و شریک زندگیتان در مورد ازدواج ومسائل مختلف هم نظر هستید.

مشاور حتی ممکن است برخی از سوالات قبل از ازدواج را مطرح کند که شما هنوز به آنها توجه نکرده بودید.