اصلاح طرح لبخند

Image for post
Image for post

با اصلاح طرح لبخند می‌توانید اعتماد به نفس خود را هنگام خندیدن بالا ببرید و لبخندی زیبا داشته باشید. امروزه با پیشرفت چشمگیر علم دندان پزشکی روش‌های مختلفی برای اصلاح طرح لبخند وجود دارد که دکتر هدی صالحی دندانپزشک ترمیمی و زیبایی در ادامه برای شما نام خواهد برد.

اصلاح طرح لبخند چیست؟

اصلاح طرح لبخند در واقع یک مجموعه کلی از فرآیندهای دندانپزشکی زیبایی می‌باشد که برای افزایش جذابیت لبخند، اعتماد به نفس بسیار چشمگیر است. برای اصلاح طرح لبخند باید به دندانپزشک زیبایی و ترمیمی مراجعه کنید تا از نظر سالم بودن، دندان‌های شما را بررسی کند و با مشورت و تصمیم شما با روش‌های اصلاح طرح لبخند به زیبایی شما بیفزاید. در اصلاح طرح لبخند بیمار تصمیم می‌گیرد که با چه روشی و چه هزینه‌ای زیبایی لبخند خود را افزایش دهد.

Image for post
Image for post

تکنیک اصلاح طرح لبخند چگونه است؟

درصد بالایی از جذابیت و زیبایی صورت بسته به زیبایی لبخند و دندان‌های شما دارد. برای اصلاح طرح لبخند به دندانپزشک زیبایی و ترمیمی مراجعه می‌کنید تا دندان‌ها را از نظر سالم بودن معاینه کند. ابتدا آناتومی فک، دندان و لثه را چک می‌کند. اگر مشکلی وجود داشته باشد رفع می‌کند. برخی از نکات مهمی که برای اصلاح طرح لبخند باید در نظر گرفت عبارتند از:

 • در صورتی که دندان شما دچار پوسیدگی باشد، قطعاً باید رفع شود.
 • در صورت نیاز به ارتودنسی باید ابتدا ارتودنسی انجام شود وبعد برای زیبایی اقدام کرد.
 • باید بین لثه‌ها هماهنگی خطوط را در نظر گرفت.
 • نسبت طول و عرض دندان شما با طراحی لبخند رابطه مستقیم دارد.
Image for post
Image for post

روش های اصلاح طرح لبخند

یک دندانپزشک متخصص با بررسی وضعیت دهان و دندان شما و ارزیابی نقص دندان، مناسب ترین و بهترین روش درمانی را برای شما انتخاب می کند. از روش‌های اصلاح طرح لبخند می‌توان به لمینت سرامیکی، کامپوزیت، ارتودنسی، ایمپلنت، بلیچینگ و اصلاح لبخند لثه ایی اشاره کرد که هر کدام کاربردهای خاص خود را دارند. در ادامه کاربرد هرکدام از این روش‌ها را کامل برای شما شرح داده‌ایم.

Image for post
Image for post

لمینت سرامیکی

لمینت سرامیکی یک انتخاب عالی برای اصلاح مشکلات دندان است که مقاومت و ماندگاری نسبتا خوبی دارد. اگر دندان‌هایی بد رنگ، با فاصله یا شکسته دارید دیگر نگران نباشید با لمینت به راحتی می‌توانید ظاهر دندان‌های خود را اصلاح کنید. برای انجام لمینت باید قسمتی از مینای دندان تراشیده شود.

Image for post
Image for post

ونیرکامپوزیت

کامپوزیت بر خلاف لمینت نیازی به تراشیده شدن مینای دندان ندارد و در یک جلسه می‌توان آن را انجام داد. دوام و طول عمر کامپوزیت مانند سایر روش های اصلاح طرح لبخند بستگی به میزان مراقبت و رعایت بهداشت دهان و دندان دارد. ونیرکامپوزیت نیازی به ساخته شدن در لابراتوار ندارد و توسط خود دندانپزشک زیبایی کارگذاشته می‌شود.

Image for post
Image for post

ایمپلنت

یکی از بهترین روش های  درمان و اصلاح طرح لبخند کاشت دندان یا ایمپلنت می باشد. در صورتی که یکی از دندانهای خود را از دست داده اید، ایمپلنت با قرارگیری مستقیم در فک می تواند نقش دندان را ایفا کند. بعد از سازگاری ایمپلنت با فک آن را روکش می کنند و جای خالی دندان از دست رفته را پر می کند.

Image for post
Image for post

بلیچینگ

بلیچینگ یکی از روش‌های پرکاربرد برای سفید کردن دندان‌ها است که افراد زیادی از آن استفاده می‌کنند. بسیاری از افراد برای اصلاح طرح لبخند دوست دارند از بلیچینگ برای سفیدی دندانهایشان استفاده کنند. افرادی هستند که به طور مادر زاد دارای دندانهای زرد می باشند. یا افرادی که با بالا رفتن سنشان رنگ دندانهایشان تغییر کرده است. استفاده از بلیچینگ بسیار به آنها در اصلاح طرح لبخند کمک می کند.

Image for post
Image for post

اصلاح لبخند لثه ایی

لبخند لثه ای به حالتی گفته می‌شود که فرد هنگام خندیدن مقداری زیادی از لثه‌ اش نمایان شود. در صورتی که فرد دارای لبخند لثه‌ای باشد، باید حتما اصلاح لبخند لثه ای انجام دهد تا لبخندی زیبا داشته باشد. برای اصلاح لبخند لثه ای می‌توان از روش‌هایی مانند: جراحی فک، جراحی پلاستیک، افزایش طول تاج دندان با لیزر استفاده کرد.

Image for post
Image for post

مزایای اصلاح طرح لبخند

از مزایای اصلاح طرح لبخند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در زیبایی و سلامت فرد بسیار اهمیت دارد.
 • باعث افزایش اعتماد به نفس فرد می شود.
 • تمام عیوب دهان و دندان با آن رفع می‌شود.
 • فرد بهتر می‌تواند بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کند.
 • احتمال پوسیدگی دندان‌های فرد کم می‌شود.

عوارض اصلاح طرح لبخند

در مورد عوارض اصلاح طرح لبخند باید بدانیم که یک مشکل طبیعی می‌باشد که مانند دیگر راههای اصلاح طرح لبخند ممکن است بوجود بیاید. البته با انتخاب دندانپزشک زیبایی،  با مهارت و با تجربه می‌توانید این عوارض و مشکلات را به حداقل برسانید. اکثر این عوارض به صورت گذرا و کوتاه مدت می‌باشند. مشکلات لثه، حساسیت دندان‌ها به گرم و سرد بودن موادغذایی، تغییر رنگ دندان‌ها و مهمترین مشکلی که ممکن است بوجود آید پوسیدگی دندان‌ها، از عوارض اصلاح طرح لبخند می‌باشند.

ماندگاری اصلاح طرح لبخند

همان طور که اشاره شد ماندگاری اصلاح طرح لبخند بستگی به رعایت بهداشت دهان و دندان و اصول بهداشتی دارد. هرچقدر توصیه‌های دندانپزشک را جدی بگیرید و از دندان‌های خود مراقبت کنید اصلاح طرح لبخند شما ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

Image for post
Image for post

چه کسانی می‌توانند از اصلاح طرح لبخند استفاده کنند؟

با مراجعه به دندانپزشک زیبایی و معاینه کردن، دندانپزشک تشخیص می‌دهد که از کدام روش زیبایی دندان باید استفاده کنید. در صورتی که دندان‌های شما مشکلات زیر را داشته باشد شما به دندانپزشک زیبایی مراجعه می‌کنید. مشکلات دندان برای اصلاح طرح لبخند عبارتند از:

 • فاصله زیاد بین دندان‌ها
 • نداشتن دندان
 • لب پر بودن دندان‌ها
 • تیرگی دندان‌های جلو
 • کوتاه و بلند بودن دندان
 • نداشتن طول مساوی دندان‌های جلویی
 • داشتن دندان‌های کج

هزینه های اصلاح طرح لبخند

با توجه به مهارت دندانپزشک، نوع بیمه درمانی، وضعیت دندانهای فرد مراجعه کننده هزینه اصلاح طرح لبخند متفاوت می باشد. اگر برای داشتن لبخند زیبا نیاز به درمان پیچیده تری داشته باشید، هزینه و قیمت درمان بیشتر می شود. پزشکان زیبایی دندان با توجه به هر واحد مبلغی را دریافت می کنند. بنابراین قبل از انجام و شروع درمان باید با متخصص دندانپزشک خود صحبت کنید.

نتیجه گیری

بسیاری از افراد برای بدست آوردن اعتماد بنفس خود، به سراغ زیبایی لبخند می روند. امروزه با پیشرفت علم اصلاح طرح لبخند به روشهای مختلفی انجام می گیرد. روشهای اصلاح طرح لبخند عبارتند از ونیر کامپوزیت، ایمپلنت، لمینت سرامیکی، بلیچینگ، اصلاح لبخند لثه ایی می باشند. هر کدام از این روشها نسبت به کاری که فرد انجام می دهد هزینه متفاوتی دارند. برای اطلاع ازهزینه های اصلاح طرح لبخند ازمطب خانم دکتر هدی صالحی می توانید با شماره‌ی 09100024663 تماس بگیرید. می توانید به مطب ایشان به نشانی شاهین شهر، خ فردوسی، فرعی 1 غربی، ساختمان پزشکان ملت، واحد 10 مراجعه کنید، قبل از مراجعه حضوری حتما نوبت بگیرید.