لیفت لثه با لیزر

Image for post
Image for post

 لیفت لثه با لیزر برای کسانی کاربرد دارد که هنگام لبخند زدن، لثه آن ها بیشتر از حد معمول دیده می شود و ظاهر زشتی دارد . لیفت لثه را می توان به دو صورت جراحی لثه یا افزایش طول تاج دندان انجام داد . اگر ساکن نجف آباد هستید و به دنبال دندانپزشک متخصصی در زمینه لیزر دندانپزشکی هستید با دکتر علیرضا عابدینی بهترین دندانپزشک نجف آباد اصفهان همراه باشید .

Image for post
Image for post

آیا خط لثه تان پایین یا بالاتر از حد معمول است ؟  آیا ظاهر شدن لثه هنگام خندیدن باعث شده است اعتماد به نفس لازم برای خندیدن نداشته باشید ؟ نگران نباشید امروزه دردندانپزشکی با انجام لیفت لثه با لیزر می توان مشکل را حل کرد.

شیوه انجام لیفت لثه

قبل از شروع روند لیفت لثه، دندانپزشک جلسه ی مشاوره ای با بیمار می گذارد تا وی را از نحوه انجام کار و مشکلات و غیره آگاه کند و خواسته های بیمار را بشنود. همچنین در این جلسه ممکن است دندانپزشک با خودکار محل قرارگیری خط لثه، پس از لیفتینگ را علامت گذاری کند تا بیمار بتواند تا حدودی از نتیجه نهایی مطلع شود.

لیفت لثه معمولا در یک جلسه و در طی 2 تا 3 ساعت انجام می شود . برای انجام لیفت لثه دندانپزشک ابتدا با تزریق داروی بی حسی در لثه محل جراحی را به طور موضعی بی حس می کند تا بیمار حین انجام کار احساس درد کمتری داشته باشد .

به طور کلی لیفت لثه را می توان به دو روش استفاده از تیغ جراحی و برش لثه یا با لیزر انجام داد . در جراحی قسمتی از لثه برش داده می شود و ازاستخوان جدا می شود به همین دلیل فرد دچار خون ریزی و زخم در لثه می شود . لیفت لثه با لیزر خون ریزی کمتری دارد و فرد دیگر نیازی به خوردن مسکن های قوی ندارد . به کاربردن لیزر دندانپزشکی در لیفت لثه بافت مورد نظر را در حین کارمی بندد و مقدار خون ریزی و التهاب را به حداقل می رساند . در لیفت لثه با لیزر زمان بهبودی کمتر است .

چه عواملی باعث می شود به لیفت لثه با لیزر نیاز پیدا کنیم ؟

عوامل متعددی می تواند موجب پایین یا بالا بودن لثه ها شود . هنگامی که لثه بخش بزرگی از دندان را بپوشاند باعث کوچک به نظر رسیدن دندان می شود  .

عوامل متعددی می تواند باعث پایین یا بالا بودن لثه ها باشد. لثه هایی که بخش بزرگی از دندان ها را می پوشانند باعث کوچک به نظر رسیدن دندان ها می شوند. این مشکل اغلب ناشی از نوعی بیماری خاص، مصرف برخی داروها و یا ژنتیک فرد می باشد.در ادامه به طور خلاصه عواملی که باعث می شود فرد به لیفت لثه نیاز پیدا کند را برای شما نام می بریم :

  • فرم نامتناسب استخوان فک
  • پیشروی بافت استخوانی اطراف دندان‌ها
  • کوتاه بودن لب بالایی
  • پوشش بافت لثه‌ای بیش از حد به طوری که مقداری از سطح دندان‌ها را می‌پوشاند.

جراحی لثه با لیزر، هیچ عوارض و معایبی ندارد و درد وخونریزی ندارد. دوره ترمیم بافت های لثه، سرعت بیشتری دارد و تعداد جلسات کمتری برای درمان لثه بیمار لازم است.

منبع: سایت دکتر علیرضا عابدینی