دوچرخه ثابت با چه عضلاتی کار می کند؟ عضلات درگیر در دوچرخه ثابت

دوچرخه ثابت وسیله‌ای عالی است که به عضله‌سازی و قدرت کمک می‌کند و در عین حال تمرینی مؤثر و پرانرژی دارد. دوچرخه ورزشی در درجه اول روی تمام عضلات اصلی پاها را کار می کند، اما قسمت مرکزی، پشت و بازوها نیز کمی ورزش می کنند. عضله قلب را فراموش نکنید! با تنگی نفس و افزایش نبض، قدرت قلبی خود را بهبود می بخشید و به قلب ورزش عالی می دهید.

اگرچه عضلات ساق پا اکثر کارها را انجام می دهند، برندهای بیشتری با دوچرخه های ثابت عرضه می شوند که شامل ویژگی ها و تجهیزات اضافی برای تقویت بیشتر قسمت بالای بدن هستند. در این مقاله قصد داریم تا نحوه عضله سازی با دوچرخه ثابت و عضلات درگیر در دوچرخه ثابت را به شما معرفی کنیم.

دوچرخه ورزشی روی چه ماهیچه هایی کار می کند

عضلات پا در دوچرخه ثابت

چهار گروه عضلانی اصلی در پاها وجود دارد:

·        چهارسر ران - عضلات جلوی ران بالای زانو

·        همسترینگ – عضلات پشت ران بین لگن و زانو

·        ساق پا - ماهیچه های پشت ساق پا بین زانو و مچ پا

·        گلوت ها - بزرگترین و قوی ترین ماهیچه های بدن که باسن یا باسن نیز شناخته می شوند

همانطور که پدال را به سمت پایین فشار می دهید و سپس به سمت بالا می کشید تا حرکت کامل پدال را کامل کنید، همه این گروه های عضلانی برای انجام این حرکت به کار گرفته می شوند. عضلات همسترینگ و چهار سر در طول حرکت کامل پدال به کار خود ادامه خواهند داد. هنگامی که بدن خود را گرم کردید، با افزایش مقاومت، سرعت و حرکت در داخل و خارج از زین، این عضلات را بیشتر می سوزانید.

برای درگیر کردن بیشتر عضلات ساق پا و ساق پا، باید مطمئن شوید که پاهایتان صاف می‌مانند. یک اشتباه رایج در فرم این است که به انگشتان پا اجازه می دهید به سمت پایین شیرجه بزنند که عضلات اشتباه را درگیر می کند و مرکز تعادل شما را از بین می برد.

عضلات هسته و پشت در دوچرخه ورزشی

هنگامی که روی دوچرخه ثابت نشسته اید، می خواهید وضعیت بدنی خوبی داشته باشید. همانطور که شانه های خود را به سمت پایین و عقب می چرخانید و دستان خود را روی دسته قرار می دهید، ستون فقرات خود را بلند نگه دارید و ناف خود را به سمت ستون فقرات خود بکشید. این هسته را درگیر می کند که به شما کمک می کند روی دوچرخه ثابت بمانید، به خصوص وقتی از زین بلند می شوید. وقتی هسته شما درگیر است، عضلات در حال کار هستند.

هنگامی که دستان خود را روی فرمان قرار می دهید و بالاتنه خود را به سمت جلو متمایل می کنید، عضلات پایین کمر نیز درگیر می شوند. همانطور که مایل های بیشتری را روی دوچرخه خود می گذارید، تا زمانی که قلب خود را درگیر نگه دارید، همه این عضلات قوی تر می شوند.

عضلات بازو در دوچرخه ثابت

اگرچه در حین سواری به اندازه پاهایتان دچار درگیری در بازوهایتان نمی شوید، اما عضلات بازوی شما کمی کار می کنند. در حالی که قسمت مرکزی بدن و پشت شما به حمایت از بالاتنه شما کمک می کند، بازوهای شما نیز به نگه داشتن شما در موقعیت صحیح کمک می کنند. به طور خاص، ماهیچه های جلو و پشت بازوها که به عضله دوسر بازو و سه سر بازو نیز معروف هستند، زمانی که به آرامی دسته ها را بگیرید، درگیر می شوند.

همانطور که گفته شد، اگر می‌خواهید حتی بیشتر در بازوهای خود تمرین کنید، می‌توان از وزنه‌های سبک استفاده کرد و دوچرخه‌های ثابت زیادی در بازار برای رسیدن به این هدف ارائه کرد.

ماهیچه هایی که هنگام دوچرخه سواری نمی توانید ببینید

مطمئناً داشتن ماهیچه های قوی پا، هسته و بازو برای سلامتی و بدن شما عالی است، اما ماهیچه های قلب شما حیاتی ترین هستند. قلب عضوی است که بیشتر از ماهیچه تشکیل شده است و دوچرخه ورزشی قطعاً آن عضله را کار می کند. هنگامی که روی دوچرخه ورزش می کنید، قلب شما برای همگام شدن با این فعالیت، قوی تر و سریع تر پمپاژ می کند.

با گذشت زمان، این تمرین هوازی عضلات قلب شما را قوی‌تر می‌کند و حتی به قلب شما کمک می‌کند تا زمانی که از دوچرخه خارج می‌شوید، کار خود را بهتر انجام دهد. تقویت این ماهیچه‌ها باعث می‌شود خون بیشتری در بدن پمپاژ شود. همه اینها برای سلامت کلی شما بسیار مفید است.

سخن آخر

دوچرخه‌سواری ثابت سیستم قلبی عروقی شما را بهبود می‌بخشد، ماهیچه‌های پا را تقویت می‌کند، قسمت مرکزی بدن و پشت شما را درگیر می‌کند و بازوهایتان را تمرین می‌دهد. شما از تمام این مزایا بهره مند خواهید شد، همه اینها در حالی که یک تمرین کم تاثیر که برای مفاصل شما ایمن است انجام می دهید.

مهم است که بدانید در طول هر نوع تمرینی از چه ماهیچه‌هایی استفاده می‌کنید، چه روی تجهیزاتی مانند دوچرخه داخل سالن هستید یا نه، تا مطمئن شوید که عضلات مناسب را درگیر می‌کنید و از آنها به درستی استفاده می‌کنید، همگی با حفظ فرم صحیح. در مورد جدیدترین دوچرخه‌های ورزشی ثابت موجود در بازار به‌روز باشید و با بررسی اطلاعات بیشتر از ما در اینجا، از نکات و اخبار مربوط به سلامتی و تناسب اندام مطلع شوید.