بهترین تجهیزات بدنسازی برای سالمندان

بسیاری از سالمندان به حفظ یک برنامه تمرینی سالم عادت دارند و مایلند با افزایش سن این کار را ادامه دهند. انتخاب و خرید تجهیزات بدنسازی کارآمد، لذت بخش و ایمن برای سالمندان می تواند کار سختی باشد. خوشبختانه، گزینه‌های عالی برای ماشین‌های ورزشی مناسب سالمندان برای سوزاندن کالری، پمپاژ قلب، افزایش انعطاف‌پذیری و به طور کلی بهبود استقامت بدنی وجود دارد. در اینجا چند نوع عالی از تجهیزات ورزشی برای سالمندان آورده شده است:

الپتیکال
الپتیکال به سالمندانی که قادر به ایستادن طولانی مدت هستند این فرصت را می دهد تا مقداری کالری سوزانده، تعادل و استقامت را بهبود بخشند. الپتیکال ترکیبی بین اسکی صحرایی و پیاده روی است اما بدون تاثیر اضافی. اهرم‌های بازوی گنجانده شده به سالمندان یک ویژگی امنیتی برای نگه داشتن آن می‌دهد و در عین حال یک سوختگی عضلانی اضافی را نیز اضافه می‌کند. مقاومت قابل تنظیم می تواند ضربان قلب را افزایش دهد و همچنین عضله بیشتری بسازد. این واقعاً یک دستگاه عالی همه جانبه برای سالمندان است!

Lat Pull Down Machine
با بالا رفتن سن، یکی از شایع ترین شکایات مربوط به کمردرد، حالت های گرد و یا نامرتب بودن کمر است. این به دلیل کاهش قدرت کمر و ضعیف شدن عضلات است. توجه به این عضلات قبل از ایجاد مشکل بسیار مهم است.

یکی از تجهیزات عالی که برای استحکام قسمت بالایی کمر استفاده می شود، دستگاه کشش lat است. در حالت نشسته، به سادگی میله ای را در جلو یا پشت بدن خود پایین می آورید. وزن ها را می توان بر اساس قدرت تناسب اندام تنظیم کرد. این یک دستگاه فوق‌العاده است که می‌تواند به کمر سالمندان کمک کند قوی و بدون درد بماند!

تشک یوگا
تشک یوگا یک وسیله ورزشی فوق‌العاده برای سالمندان است که می‌توانند در دست داشته باشند، زیرا به آن‌ها اجازه می‌دهد یک سری تمرینات کم‌ضرر را روی پا، زانو یا دراز کشیدن روی زمین انجام دهند. تشک یوگا اغلب برای تمرینات کششی مانند پیلاتس و یوگا استفاده می شود. این‌ها گزینه‌های ورزشی عالی برای سالمندان هستند زیرا به تقویت هسته بدن و بهبود تعادل کمک می‌کنند، بنابراین به آن‌ها کمک می‌کنند نه تنها هنگام ورزش، بلکه هنگام انجام فعالیت‌های روزمره نیز ایمن‌تر بمانند.

وزنه های مچ دست
اگر یک سالمند بخواهد در حین راه رفتن، آهسته دویدن، روی دستگاه الپتیکال و غیره وزن بیشتری اضافه کند تا خود را به چالش بکشد، می تواند با استفاده از وزنه های مچ دست این کار را انجام دهد. در صورت تمایل می توان این وزنه ها را به مچ دست وصل کرد یا در دست نگه داشت. این وزنه ها بسیار سبک هستند، مثلاً 1 تا 3 پوند، بنابراین به اندازه ای وزن اضافه می کنند که کارها را چالش برانگیزتر کند، اما نه آنقدر زیاد که باعث استرس مچ دست آنها شود.

دوچرخه ورزشی خوابیده
دوچرخه سواری برای قرن ها منبع تمرینات قلبی سالم برای مردم بوده است و دوچرخه های دراز کشیده راه ایده آلی برای دوچرخه سواری راحت هستند. این نوع دوچرخه های ورزشی با طراحی صندلی مشخص می شوند که باعث می شود روی بدن راحت و بدون فشار باشند. سالمندان می توانند به راحتی از دوچرخه های ورزشی سوار و پیاده شوند و همچنین سرعت را سفارشی کنند. به عنوان یک فعالیت کم تاثیر، خطر آسیب اندک است و برای سالمندانی که از انواع مشکلات مفصلی یا استخوانی رنج می برند بسیار عالی است.

دستگاه روئینگ
هنگامی که بدن رشد می کند، با دور شدن از بدن مقاومت ایجاد می کند و در عین حال هسته را تقویت می کند. نکته مهم در مورد ماشین های قایقرانی این است که کاملاً برای هر فرد قابل تنظیم هستند و کمترین فشار را روی مفاصل کلید وارد می کنند. سالمندان با انتخاب فشار مناسب، مقدار تنظیم و تکرار برای توانایی شخصی، می توانند با خیال راحت کشش، عضلات کار کنند، استقامت را افزایش دهند و یک تمرین قلبی عالی داشته باشند.