آموزش دکمه ها و بخش های مختلف تردمیل

قدم گذاشتن روی تردمیل برای اولین بار می تواند گیج کننده باشد. صفحه نمایش دارای چندین دکمه و برچسب است که احتمالا آنها را نمی شناسید. برخی ممکن است واضح باشند، اما برخی دیگر پیچیده تر هستند. بنابراین، شما باید یاد بگیرید که چگونه صفحه نمایش تردمیل خود را برای شکل دادن به اهداف تمرینی خود درک کنید. در ادامه به آموزش دکمه های تردمیل و صفحه نمایش این دستگاه می‌پردازیم.

سرعت

دکمه سرعت روی تردمیل به شما ایده می دهد که چقدر سریع می دوید. با فرض اینکه اندازه گیری شما به جای کیلومتر بر حسب مایل است، عددی که نمایش می دهد، مایل در ساعت شما را منعکس می کند. سرعت به تمرینات اینتروال کمک می کند، با توجه به اینکه باید بدانید چه زمانی آن را افزایش دهید و سرعت آن را کاهش دهید.

DISTANCE یا مسافت

این به شما کمک می کند که بدانید تا کجا پیش می روید، به خصوص هنگام تمرین. معمولاً تردمیل ها فاصله شما را از تعداد دورهای تسمه کنترل می کنند. از این رو، سرعت بالاتر به شما امکان می دهد مسافت بیشتری را در زمان کمتری طی کنید.

شیب

ویژگی شیب برای افرادی که به پیاده روی آرام علاقه دارند چندان نگران کننده نیست. با این حال، افزایش سطح شیب یک راه حل عالی برای کسانی است که سعی در سوزاندن کالری اضافی دارند. شیب حسی را شبیه به راه رفتن یا دویدن از تپه می کند. تنظیم شیب در طول تمرین آسان است، بنابراین سعی نکنید محدودیت های خود را خیلی زود فشار دهید. قبل از اینکه شیب تردمیل را تند کنید، آن را احساس کنید.

METS

در حالی که ویژگی‌های نمایشگر که تا کنون پوشش داده‌ایم در درجه اول خود توضیحی هستند، METs (تسک‌های معادل متابولیک) ممکن است برای بسیاری از مبتدیان ناآشنا باشد. MET به شما هشدار می دهد که چقدر اکسیژن برای تمرین می سوزانید. مانند کالری، همه افراد سطوح مختلفی از MET را می سوزانند زیرا به وزن بدن شما بستگی دارد. بنابراین، هنگامی که وزن بدن خود را روی تردمیل وارد می کنید، در صورت کاهش وزن، ممکن است MET های شما تغییر کند.

مانیتور ضربان قلب

یک مانیتور ضربان قلب به شما امکان می دهد بدانید که در هر دقیقه چند ضربان قلب دارید. این به دانستن ضربان قلب شما کمک می کند زیرا زمانی که به اندازه کافی به خودتان فشار نمی آورید یا خیلی سخت می روید به شما اطلاع می دهد. اکثر تردمیل ها دارای دستگیره هایی در جلو یا کناره ها هستند تا زمانی که آنها را در دست می گیرید، این اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهند. اگر مانیتور قلب خود را دارید، ممکن است مفید باشد که این دو عدد را با هم مقایسه کنید و ببینید آیا آنها مطابقت دارند یا خیر.

کالری سوزانده شده

در کنار ضربان قلب، کالری سوزانده شده نیز رقم دیگری است که باید با یک دانه نمک مصرف کنید. تردمیل عدد را بر اساس قد، وزن، سرعت و مسافت شما تخمین می زند. می توانید تعداد کالری سوزانده شده را با ساعت هوشمند مقایسه کنید تا ببینید آیا تفاوتی بین این دو وجود دارد یا خیر.