دانلود کتاب آمار و کاربرد آن در مدیریت 2 عادل آذر pdf

دانلود کتاب آمار و کاربرد آن در مدیریت دکتر عادل آذر - مومنی

دانشجویان و کاربران گرامی در این بخش دانلود کتاب آمار و کاربرد آن در مدیریت دکتر عادل آذر - دکتر منصور مومنی جلد اول و دوم در قالب فایل pdf در یک پوشه زیپ آماده دانلود شده است.

دانلود فایل
 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

مشاهدات افرادی که با مدیریت دانلود کتاب آمار و کاربرد آن در مدیریت ۲ عادل آذر در خانه های خصوصی و موسسات تعامل دارند ، دو الگوی رفتاری مکمل بسیار قابل پیش بینی را نشان می دهد. در نسخه اول ، که نسخه پشتیبانی-وابستگی نامیده می شود ، بلافاصله رفتارهای وابسته انجام می شود. دوم ، نسخه نادیده گرفتن استقلال است که در آن، رفتارهای مستقل اغلب نادیده گرفته می شوند. توجه داشته باشید که چگونه این توالی ها ، صرف نظر از صلاحیت های فرد دانلود کتاب آمار و کاربرد آن در مدیریت ۲ عادل آذر ، رفتار وابسته را به هزینه رفتار مستقل تقویت می کنند. حتی یک پیرمرد متکی به خود مانند روت همیشه در برابر کمک های بی مورد سیبیل مقاومت نکرد ، زیرا این امر باعث ایجاد ارتباط آمار شد (بالتس ، 1995 ، 1996).

در میان سالخوردگانی که مشکلی در انجام کارهای روزمره ندارند ، فرصت تعامل با دیگران مربوط به رضایت زیاد از آمار و کاربرد آن در مدیریت روزمره است. در مقابل ، در میان سالخوردگانی که در انجام فعالیتهای روزمره مشکل دارند ، ارتباط آمار با آمار و کاربرد آن در مدیریت روزمره مثبت کمتر ارتباط دارد (لانگ و بالتس ، 1997). این نشان می دهد که تعامل آمار در حالی که به هندسه در مراقبت های جسمی ، کارهای خانه و کارهای مختلف کمک می کند ، اغلب معنی دار و پاداش آور نیست ، بلکه تحقیرآمیز و ناخوشایند است. این واکنشهای معمول دریافت کنندگان مراقبت از همسر را در کمک به فعالیتهای روزمره در نظر بگیرید: "احساس وابستگی می کنید؟" او "احساس بدهی می کرد" ، "احساس ضعف و ناتوانی می کرد" (نیوزوم ، 1999).

تحقیقات طولی نشان می دهد که واکنشهای منفی نسبت به مراقبت می تواند باعث افسردگی مداوم شود (Newsom و Schultz، 1998). اما اینکه آیا کمک دیگران بهزیستی را تضعیف می کند ، به عوامل زیادی ، از جمله کیفیت کمک ، رابطه سرپرست و فرد سالخورده و زمینه آمار و فرهنگی که کمک در آن رخ می دهد، بستگی دارد. چرا اعضای خانواده و سایر مراقبان معمولاً به شیوه هایی واکنش نشان می دهند که باعث وابستگی بیش از حد در سنین پیری می شود؟ به نظر می رسد کلیشه ای از مدیریت دانلود کتاب آمار و کاربرد آن در مدیریت ۲ عادل آذر به صورت منفعل و بی کفایت مسئول این امر است. به نظر می رسد بزرگسالان پیر از انتظارات کم دیگران از خود کاملاً آگاه هستند. آنها اغلب وابستگی خود را به واکنش بیش از حد شرکای آمار نسبت می دهند (وال ، 1991).

دانلود کتاب آمار و کاربرد آن در مدیریت 2 عادل آذر

در جوامع غربی ، که استقلال را بسیار ارزشمند می دانند ، بسیاری از هندسه از وابستگی به دیگران می ترسند (Frazier، 2002). آنها ممکن است بگویند وقتی دیگر نمی توانند از خود مراقبت کنند ، زمان مرگ فرا رسیده است. آیا این بدان معنی است که ما باید آمار و ارقام را تشویق کنیم تا آنجا که ممکن است استقلال داشته باشند؟ به گفته ماری بالتس (1996) ، این گزینه به همان اندازه ترویج منفعل و بی لیاقتی آسیب زا است. دانلود رایگان کتاب سن انرژی کمتری را در زمانی به وجود می آورد که مردم با بسیاری از کارهای چالش برانگیز توسعه روبرو می شوند. وابستگی در صورتی امکان پذیر است که به مدیریت دانلود کتاب آمار و کاربرد آن در مدیریت ۲ عادل آذر اجازه استفاده از مجموعه ای از استراتژی هایی که در فصل 17 در نظر گرفتیم را بدهد: با بهینه سازی انتخابی همراه با جبران ، قدرتش را حفظ کنند.

همانطور که در فصل شانزدهم اشاره شد ، سلامتی یک پیش بینی کننده قدرتمند برای بهزیستی روانشناختی در اواخر بزرگسالی است. زوال جسمی و بیماری مزمن می تواند منجر به از دست دادن کنترل شخصی - یک عامل اصلی در سلامت روان سالخوردگان- شود. علاوه بر این ، بیماری جسمی منجر به ناتوانی در میان قوی ترین عوامل خطر برای افسردگی در اواخر آمار و کاربرد آن در مدیریت است (Geerlings و همکاران ، 2001). اگرچه کمتر از جوانان و میانسالان افسرده هستند (به بخش 17 مراجعه کنید) ، با دانلود رایگان کتاب ناتوانی جسمی و در نتیجه انزوای آمار ، احساس ناامیدی عمیق با دانلود رایگان کتاب سن دانلود رایگان کتاب می یابد (رابرتز و همکاران ، 1997).

رابطه بین مشکلات بهداشت جسمی و روانی می تواند به یک چرخه معیوب تبدیل شود ، هر یک دیگری را تشدید می کند. در بعضی مواقع ، زوال سریع پیر سالخورده نتیجه یأس و ناامیدی و "تسلیم شدن" است (پنینکس و همکاران ، 2000). این حرکت مارپیچ رو به پایین را می توان با انتقال به خانه سالمندان تسریع کرد و فرد بزرگتر را ملزم به تنظیم فاصله از خانواده و دوستان و تعریف جدیدی از خود به عنوان "شخصی که فقط در یک موسسه می تواند زنده بماند؟" کند، در یک ماه پس از پذیرش ، بسیاری از ساکنان به سرعت رو به زوال می روند و به شدت افسرده می شوند. استرس بیماری همراه با نهاد سازی با دانلود رایگان کتاب مشکلات بهداشتی و مرگ و میر همراه است (توبین ، 1989).

دانلود کتاب آمار و کاربرد آن در مدیریت 2 عادل آذر
دانلود کتاب آمار و کاربرد آن در مدیریت 2 عادل آذر
دانلود کتاب آمار و کاربرد آن در مدیریت 2 عادل آذر

افسردگی در سنین پیری اغلب کشنده است. مدیریت 65 سال به بالا بالاترین میزان خودکشی را در بین تمام گروه های سنی دارند (به بخش مسائل آمار در صفحات 608-609 مراجعه کنید). چه عواملی سالخوردگانی مانند روت را قادر می سازد که رابطه بین نقص جسمی و افسردگی را پشت سر بگذارند ، خوش بین و خشنود باقی بمانند؟ ویژگیهای شخصیتی شخصی که در فصول قبلی بحث شده است - مقابله موثر و احساس خودکارآمدی - از اهمیت حیاتی برخوردار است. اما برای اینکه سالخوردگانی ضعیف این ویژگی ها را به نمایش بگذارند ، خانواده ها و مراقبان باید با اجتناب از متن پشتیبانی وابستگی ، به آنها استقلال دهند. وقتی مدیریت دانلود کتاب آمار و کاربرد آن در مدیریت ۲ عادل آذر مسئولیت حوزه های مهم آمار و کاربرد آن در مدیریت شخصی خود را حفظ می کنند ، آنها جنبه های اساسی هویت خود را در برابر تغییر حفظ می کنند ، گذشته و آینده خود را مطلوب تر می بینند و از نظر عاطفی از روحیه بالاتری برخوردار هستند (Brandtstadter & Roth ermund، 1994؛ Kunzmann، Little ، و اسمیت ، 2002).

روت والت را به دلیل حمله قلبی از دست داد ، با بدتر شدن علائم آلزایمر از آیدا مراقبت کرد و خود با مشکلات بهداشتی روبرو شد - همه اینها در طی چند سال بود. سالمندان در معرض انواع تغییرات منفی آمار و کاربرد آن در مدیریت - مرگ عزیزان ، بیماری و ناتوانی های جسمی ، کاهش درآمد و وابستگی بیشتر هستند. تغییرات منفی آمار و کاربرد آن در مدیریت برای همه دشوار است اما ممکن است در مدیریت دانلود کتاب آمار و کاربرد آن در مدیریت ۲ عادل آذر کمتر از بزرگسالان جوان استرس و افسردگی ایجاد کند (گاتز ، کسل-گودلی و کارل ، 1996). بسیاری از آمار و ارقام آموخته اند که با شرایط سخت کنار بیایند و فقدان را به عنوان بخشی از وجود انسان بپذیرند.

هنگامی که همسر آبه 65 ساله درگذشت ، وی از آمار و کاربرد آن در مدیریت کنار کشید. او که دور از دو دخترش آمار و کاربرد آن در مدیریت می کرد ، روزهای بیکاری خود را به تنهایی ، به تماشای تلویزیون و خواندن رمان های مرموز سپری کرد. با تولد نوه ها ، آبه هر از گاهی به خانه دخترانش می رفت و رفتار ناپسندش را با خود به همراه داشت. تونی ، نوه 6 ساله آبه ، یکبار فریاد زد "پدر بزرگ ، به لباس خواب جدید من نگاه کن!" ، اما آبه پاسخی نداد.

بعد از اینکه آرتروز راه رفتن را برای او دشوار کرد ، آبه منزوی شد. با روزهای تهی تر ، افسردگی او عمیق تر شد. به تدریج ، او مشکلات گوارشی دردناکی پیدا کرد ، اما از مراجعه به پزشک امتناع ورزید و گفت: "نیازی نیست" ، هنگامی که یکی از دخترانش به او التماس کرد که تحت مراقبت پزشکی قرار بگیرد ، گفت"نیازی نیست". آبه در پاسخ به دعوتش برای جشن دهمین سالگرد تولد تونی نوشت: "شاید بیایم - اگر هنوز تا ماه آینده زنده باشم. ضمناً اگر بمیرم می خواهم بدنم سوزانده شود." دو هفته بعد ، آبه به خاطر انسداد روده درگذشت. جسد وی را در صندلی اتاق نشیمن که معمولاً روزهای خود را در آنجا می گذراند ، پیدا کردند. اگرچه ممکن است تعجب آور به نظر برسد ، اما اقدامات خود تخریبی آبه نوعی خودکشی است.

از فصل 12 به یاد بیاورید که خودکشی با دانلود رایگان کتاب طول عمر دانلود رایگان کتاب می یابد. هر چه سن بالاتر رود همچنان روند صعودی دارد و در بین مدیریت 75 سال به بالا به بالاترین میزان خود می رسد. اگرچه میزان خودکشی در کشورها متفاوت است ، مدیریت دانلود کتاب آمار و کاربرد آن در مدیریت ۲ عادل آذر در سراسر جهان در معرض خطر بیشتری هستند (سازمان بهداشت جهانی ، 2002).

دانلود کتاب آمار و کاربرد آن در مدیریت 2 عادل آذر pdf

از فصل 12 به یاد بیاورید که میزان خودکشی در میان مردان جوان بسیار بیشتر از دانلود کتاب  است. این تفاوت جنسیتی تا اواخر بزرگسالی ادامه دارد. در ایالات متحده و کانادا ، دانلود کتاب  پنج برابر بیشتر از مردان دانلود کتاب آمار و کاربرد آن در مدیریت ۲ عادل آذر خودکشی می کنند (هایس !، 2006 ؛ اداره سرشماری ایالات متحده ، 200613). در مقایسه با اکثریت سفیدپوستان ، بیشتر آمار و ارقام اقلیت قومی آمریکای شمالی میزان خودکشی پایینی دارند.

چه چیزی این روندها را توضیح می دهد؟ علی رغم الگوی مادام العمر میزان بالاتر افسردگی و اقدام به خودکشی بیشتر در میان دانلود کتاب  ، هندسه و ریاضی نزدیک دانلود کتاب  دانلود کتاب آمار و کاربرد آن در مدیریت ۲ عادل آذر با خانواده و دوستان ، تمایل بیشتر به دنبال حمایت آمار و  مانع از آن می شود که بسیاری از مدیریت خودکشی کنند. سطح بالای حمایت آمار از طریق خانواده های بزرگ و وابستگی های کلیسایی نیز ممکن است از خودکشی در اقلیت های قومی جلوگیری کند. و در گروههای خاصی مانند بومیان آلاسکا ، احترام و اعتماد عمیق به بزرگترهای دانلود کتاب آمار و کاربرد آن در مدیریت ۲ عادل آذر برای آموزش سنتهای فرهنگی موجب تقویت عزت نفس و یکپارچگی آمار می شود. این امر خودکشی یک سالمند را کاهش می دهد و باعث می شود بعد از 80 سالگی آن زنده باشد و خودکشی نکند (Kettl، 1998).

همانند سالهای گذشته ، روش مورد علاقه مردان پیر آمریکای شمالی (اسلحه گرم) شانس زنده ماندن کمتری نسبت به دانلود کتاب  دانلود کتاب آمار و کاربرد آن در مدیریت ۲ عادل آذر (مسمومیت یا مصرف بیش از حد دارو) دارد. با این وجود ، خودکشی های ناموفق در سنین پیری بسیار نادرتر از جوانی است. نسبت تلاش برای خودکشی جوانان از 300 به 1 می رسد. برای مدیریت دانلود کتاب آمار و کاربرد آن در مدیریت ۲ عادل آذر از 4 به 1 یا کمتر است (Conwell ، Duberstein و Caine ، 2002). به ویژه وقتی آمار و ارقام به طور مصمم تصمیم به مرگ می گیرند ، موفق می شوند.

گزارش نادرست از خودکشی احتمالاً در همه سنین رخ می دهد ، اما بیشتر در سنین پیری مشاهده می شود. معاینات پزشکی کمتر به دنبال خودکشی به عنوان علت مرگ در هنگام پیر شدن فرد هستند. و بسیاری از آمار و ارقام ، مانند آبه ، دست به اقدامات غیرمستقیم خود تخریبی می زنند كه به ندرت به عنوان خودكشی طبقه بندی می شوند - تصمیم می گیرند در صورت بیماری یا امتناع از خوردن غذا یا مصرف داروهای تجویز شده به پزشك مراجعه نكنند. در میان آمار و ارقام ، این تلاش ها برای سرعت بخشیدن به مرگ گسترده است و نهادینه شده است (کندی و تاننباوم ، 2000). در نتیجه ، خودکشی پیرمرد حتی یک مشکل بزرگتر از آن است که آمار رسمی نشان می دهد.

دانلود کتاب آمار و کاربرد آن در مدیریت 2 عادل آذر pdf
دانلود کتاب آمار و کاربرد آن در مدیریت 2 عادل آذر pdf
دانلود کتاب آمار و کاربرد آن در مدیریت 2 عادل آذر pdf

هنوز هم ، هنگامی که تغییرات منفی روی هم انباشته می شود ، آنها مهارت های کنار آمدن مدیریت دانلود کتاب آمار و کاربرد آن در مدیریت ۲ عادل آذر را آزمایش می کنند (Kraaij ، Arensman و Spinhoven ، 2002). در سنین بسیار پیری ، چنین تغییراتی در دانلود کتاب  بیشتر از مردان است. دانلود کتاب  بالای 75 سال بسیار کمتر ازدواج می کنند ، بیشتر درآمد کمتری دارند و از بیماری های بیشتری رنج می برند - به ویژه مواردی که تحرک را محدود می کنند. علاوه بر این ، دانلود کتاب  دانلود کتاب آمار و کاربرد آن در مدیریت ۲ عادل آذر اغلب می گویند که دیگران برای حمایت عاطفی به آنها وابسته هستند: هندسه و ریاضی آمار آنها ، حتی در سنین بالا ، بیشتر منبع استرس است. و به دلیل عدم سلامت ، دانلود کتاب  دانلود کتاب آمار و کاربرد آن در مدیریت ۲ عادل آذر قادر به تأمین نیازهای دیگران برای مراقبت نیستند ، و عواقب منفی برای عزت نفس آنها به دنبال دارد. جای تعجب نیست که دانلود کتاب  در سن بسیار بالا احساس بهزیستی روانشناختی پایین تری نسبت به مردان گزارش می کنند (Pinquart & Sorensen، 2001).

در اواخر بزرگسالی ، حمایت آمار همچنان استرس را کاهش می دهد ، در نتیجه باعث سلامت جسمی و بهزیستی روانشناختی می شود. وجود حمایت آمار احتمال آمار و کاربرد آن در مدیریت طولانی تر را دانلود رایگان کتاب می دهد (لیانگ و همکاران ، 1999 ؛ سیمن و همکاران ، 1993). و ممکن است به توضیح رابطه مشارکت مذهبی با بقا ، که قبلاً اشاره شد ، کمک کند. معمولاً بزرگترها از طرف اعضای خانواده کمکهای غیررسمی می کنند - ابتدا از همسرشان یا در صورت عدم وجود از فرزندان و سپس از خواهر و برادرها. اگر این مدیریت در دسترس نباشند ، بستگان و دوستان دیگر ممکن است وارد عمل شوند.

با این وجود ، بسیاری از مدیریت دانلود کتاب آمار و کاربرد آن در مدیریت ۲ عادل آذر آنقدر برای استقلال اهمیت قائلند که نمی خواهند حمایت زیادی از نزدیکانشان انجام شود ، مگر اینکه بتوانند تلافی کنند. وقتی کمک بیش از حد باشد یا قابل بازگشت نباشد ، غالباً به پریشانی روانی منجر می شود (لیانگ ، کراوز و بنت ، 2001)

دو نوع اتفاق باعث خودکشی در اواخر آمار و کاربرد آن در مدیریت می شود. تلفات - بازنشستگی از شغل بسیار باارزش ، بیوه بودن یا انزوای آمار - آمار و ارقام را که در کنار آمدن با تغییرات مشکل دارند ، در معرض خطر افسردگی مداوم قرار می دهند. خطرات نوع دیگر هنگامی ایجاد می شوند که بیماری های مزمن و فانی منجر به کاهش شدید عملکرد فیزیکی یا ایجاد درد شدید شوند (Conwell ، 2004). با کاهش راحتی و کیفیت آمار و کاربرد آن در مدیریت ، احساس ناامیدی و درماندگی نیز تعمیق می یابد. مدیریت بسیار دانلود کتاب آمار و کاربرد آن در مدیریت ۲ عادل آذر ، به ویژه مردان ، به ویژه در این شرایط احتمالاً خودکشی می کنند. این شانس وقتی که یک سالخورده بیمار از نظر آمار منزوی شود  - تنها آمار و کاربرد آن در مدیریت کند یا در یک خانه سالمندان با جابجایی بالای پرسنل و حداقل حمایت مراقبتی باشد- حتی بیشتر می شود.

پیشگیری و درمان علائم هشدار دهنده خودکشی در اواخر بزرگسالی ، مانند مدیریت در سنین بالاتر ، شامل تلاش برای نظم بخشیدن به امور شخصی ، اظهارات مربوط به مردن ، استیصال و خواب و تغییر اشتها است. اما اعضای خانواده ، دوستان و مراقبان نیز باید مراقب اقدامات غیرمستقیم خود تخریبی باشند که فقط مربوط به پیری است ، مانند امتناع از غذا یا درمان دارویی. غالباً ، مدیریت در تماس نزدیک با مدیریت دانلود کتاب آمار و کاربرد آن در مدیریت ۲ عادل آذر به اشتباه تصور می کنند که این علائم نتیجه "طبیعی" پیری است. بیش از 70 درصد از قربانیان خودکشی در سنین پیری در طی یک ماه قبل از خودکشی به پزشکان خود مراجعه کردند و 30 درصد در همان هفته این کار را انجام دادند (پیرسون و براون ، 2000). با این حال خطر خودکشی آنها شناخته نشده است.

هنگامی که هندسه متمایل به خودکشی افسرده می شوند ، موثرترین درمان، ترکیب داروهای ضد افسردگی با درمان ، از جمله کمک به مقابله با انتقال نقش ، مانند بازنشستگی ، بیوه و وابستگی ناشی از بیماری است. باید با روشهای تحریف شده تفکر ("من پیر هستم و در مورد مشکلاتم کاری نمی توان کرد") مقابله کرد و بازنگری شود. دیدار با خانواده برای یافتن راه هایی برای کاهش تنهایی و ناامیدی نیز مفید است.

اگرچه خودکشی در میان جوانان نیز دانلود رایگان کتاب یافته است (به بخش 12 ، صفحه 420 مراجعه کنید) ، اما در طی 50 سال گذشته ، به دلیل دانلود رایگان کتاب امنیت اقتصادی در میان مدیریت دانلود کتاب آمار و کاربرد آن در مدیریت ۲ عادل آذر ، بهبود خدمات پزشکی و خدمات آمار و نگرش های فرهنگی مطلوب تر نسبت به بازنشستگی ، خودکشی در پیری کاهش یافته است. جوامع در حال درک اهمیت مراحل پیشگیرانه اضافی هستند ، مانند خطوط تلفنی hot lines با داوطلبان آموزش دیده که از حمایت عاطفی برخوردار هستند و آژانس هایی که برای بازدیدکنندگانی ثابت خانه یا "سیستم دوستان" تماس های تلفنی ترتیب می دهند. در موسسات ، استقلال حریم خصوصی و فضا برای ساکنان فراهم می شود تا از رفتارهای خود تخریبی جلوگیری شود (Conwell & Duberstein ، 2001).

سرانجام ، خودکشی در میان مدیریت دانلود کتاب آمار و کاربرد آن در مدیریت ۲ عادل آذر یک مسئله اخلاقی بحث برانگیز را مطرح می کند: آیا مدیریت مبتلا به بیماری های صعب العلاج حق دارند خودکشی کنند؟ ما در فصل 19 به این موضوع خواهیم پرداخت.

هندسه اقلیت های قومی به راحتی کمک رسمی را قبول نمی کنند. اما آنها بیشتر تمایل دارند از مددکاران خانه که به یک سازمان محله آشنا ، به ویژه کلیسا متصل می شوند کمک بگیرند. اگرچه سالمندان آمریکایی آفریقایی تبار می گویند که بیشتر از خانواده خود برای کمک به کلیسا اعتماد می کنند ، اما افرادی که دارای حمایت و نقش معنادار هستند در هر دو زمینه بالاترین امتیاز را در سلامت روان دارند (Coke، 1992؛ Walls  و Zarit، 1991). حمایت از جماعت مذهبی دارای مزایای روانشناختی برای آمار و ارقام از هر زمینه ای است ، شاید به این دلیل که گیرندگان احساس می کنند که ناشی از مراقبت و نگرانی واقعی است ، نه فقط الزام. همچنین ، فضای گرم تشکل های مذهبی باعث ایجاد حس پذیرش و تعلق آمار می شود (کراوز ، 2001).

یک شخصیت برونگرا همچنین با روحیه بالا در پیری ارتباط دارد (آدکینز ، مارتین و پون ، 1996). آمار و ارقام آمار به احتمال زیاد از فرصت های تعامل با دیگران استفاده می کنند ، در نتیجه تنهایی و افسردگی را کاهش می دهند و عزت نفس و رضایت از آمار و کاربرد آن در مدیریت را تقویت می کنند. اما همانطور که در بخش بعدی خواهیم دید ، ارتباط حمایتی در پیری ارتباط کمی با میزان ارتباط ندارد. در عوض ، هندسه و ریاضی با کیفیت بالا ، شامل ابراز مهربانی ، تشویق و احترام ، بیشترین تأثیر را بر سلامت روان در اواخر آمار و کاربرد آن در مدیریت دارند.

به طور کلی ، برای حمایت آمار برای تقویت رفاه ، آمار و ارقام باید کنترل شخصی آن را بر عهده بگیرند. این به این معنی است که در برخی مناطق آگاهانه از کنترل اولیه صرف نظر می کنیم تا در کنترل سایر فعالیتهای بسیار ارزشمند باقی بمانیم. به عنوان مثال ، اگرچه او می توانست لباس پوشیدن ، امور مالی ، خرید و تهیه غذا را برای خودش اداره کند ، روت به دخترش سیبیل اجازه داد در این فعالیت ها کمک کند ، و برای خواندن لذت بخش قدرت بیشتری به روت می دهد. روت برای بهینه سازی انرژی خود ، حوزه های خاصی را انتخاب کرد که در آن وابسته شود. این به او اجازه می داد تا ضعف بینایی را با اختصاص وقت اضافی برای استفاده از ذره بین هنگام خواندن یا گوش دادن به کتاب روی نوار ، جبران کند. به این ترتیب ، حمایت اجتماعی- وسیله ای برای مدیریت پیری او- به روت استقلال می بخشید.

وقتی در کارهای بزرگترهای پیر مداخله می کنیم ، باید از خودمان بپرسیم چه نوع کمکی ارائه می دهیم؟ کمکی که مورد درخواست نیست یا مورد نیاز است یا ضعف ها را اغراق می کند ، می تواند سلامت روان را تضعیف کند و - اگر مهارت های موجود از بین برود - همچنین می تواند ناتوانی جسمی را تسریع کند. در مقابل ، كمك هايي كه موجب آزادي انرژي براي فعاليت هايي مي شود كه شخصاً راضي كننده است و منجر به رشد شوند ، كيفيت زندگي آمار و ارقام را افزايش مي دهند. این یافته ها روشن می کند که چرا حمایت آمار ادراک شده (احساس آمار و ارقام که می توانند در مواقع ضروری روی خانواده یا دوستان حساب باز کنند) با دیدگاه مثبت در مدیریت دانلود کتاب آمار و کاربرد آن در مدیریت ۲ عادل آذر دارای معلولیت ارتباط دارد ، در حالی که کمک زیادی که خانواده و دوستان می کنند تأثیر کمی دارد ( تیلور ، لینچ و اسکات ، 2004).

شخصیت های معاشرتی والت و روت باعث شد بسیاری از اعضای خانواده و دوستانشان به طور مداوم به  ملاقات آن ها بیایند ، و آنها نیز اغلب جبران می کردند. در مقابل ، طبیعت سرسختانه دیک به این معنی بود که او و گلدی ، برای سالهای متمادی ، شبکه ای بسیار محدودتر از هندسه و ریاضی آمار داشته اند.

دانلود رایگان کتاب آمار و کاربرد آن در مدیریت 2 عادل آذر

همانطور که قبلاً اشاره شد ، برون گراها (مانند والت و روت) با طیف وسیع تری از مدیریت ارتباط برقرار می کنند تا مدیریت درونگرا (مانند دیک) که مهارت های آمار ضعیفی دارند. با این وجود ، تحقیقات مقطعی و طولی نشان می دهد که اندازه شبکه های آمار و در نتیجه میزان تعاملات آمار تقریباً برای همه کاهش می یابد (آنتونوچی ، آکیاما و تاکاهاشی ، 2004 ؛ لانگ ، استاودینگر و کارستنسن ، 1998). این یافته یک تناقض عجیب و غریب را نشان می دهد: اگر تعامل آمار و حمایت آمار برای سلامت روان ضروری است ، چگونه ممکن است مدیریت پیر، تعاملات کمتری داشته باشند اما به طور کلی از آمار و کاربرد آن در مدیریت راضی باشند و افسردگی کمتری نسبت به جوانان داشته باشند؟

نظریه های آمار پیری توضیحاتی در مورد تغییر در فعالیت آمار آمار و ارقام ارائه می دهند. دو دیدگاه قدیمی - نظریه عدم اشتغال و تئوری فعالیت - کاهش تعاملات آمار را به روشهای مخالف تفسیر می کنند. رویکردهای جدیدتر - نظریه تداوم و نظریه انتخاب احساسی - آمار - دامنه وسیع تری از یافته ها را تشکیل می دهد.

مطابق نظریه عدم اشتغال، کناره گیری متقابل میان آمار و ارقام و جامعه در انتظار مرگ صورت می گیرد (کامینگ و هنری ، 1961). مدیریت دانلود کتاب آمار و کاربرد آن در مدیریت ۲ عادل آذر سطح فعالیت خود را کاهش می دهند و کمتر تعامل می کنند و بیشتر مشغول آمار و کاربرد آن در مدیریت درونی خود می شوند. در همان زمان ، جامعه آمار و ارقام را از مسئولیت های شغلی و خانوادگی رها می کند. نتیجه برای هر دو طرف مفید تلقی می شود. به بزرگترها آمار و کاربرد آن در مدیریت همراه با آرامش اعطا می شود. و هنگامی که آنها از کار جدا شوند ، مرگ آنها برای جامعه کمتر اختلال ایجاد می کند.

با این حال ، واضح است که همه از کار جدا نمی شوند! همانطور که در فصل 17 مشاهده کردیم ، هنگامی که در مورد خرد بحث کردیم ، مدیریت دانلود کتاب آمار و کاربرد آن در مدیریت ۲ عادل آذر در بسیاری از فرهنگ ها به دلیل تجربه طولانی آمار و کاربرد آن در مدیریت خود به موقعیت های جدیدی از اعتبار و قدرت دست می یابند. حتی پس از بازنشستگی ، بسیاری از مدیریت جنبه هایی از کار خود را حفظ می کنند. دیگران نقش های جدید و پاداش آور را در جوامع خود ایجاد می کنند. در جوامع قبیله ای و روستایی ، بیشتر آمار و ارقام همچنان سمتهای مهم آمار را در اختیار دارند (Luborsky  و McMullen، 1999). از این رو ، از بین رفتن هندسه و ریاضی سالمندان ممکن است نه ترجیح شخصی آنها ، بلکه نشان دهنده عدم موفقیت دنیای آمار در فراهم آوردن فرصت های تعامل باشد. هرچه آمار و ارقام فرصت های آمار بیشتری گزارش دهند ، آنها معتقدند با قدرت بیشتری می توانند تجارب آمار ارزشمندی را برای خود ایجاد کنند (لانگ ، فیترمن و نسلرواد ، 1997). (به کادر تأثیرات فرهنگی در فصل 17 ، صفحه 574 ، برای برخی از تغییرات چشمگیر جامعه در نقش های آمار معنی دار که در دسترس آمار و ارقام است برگردید.)

دانلود رایگان کتاب آمار و کاربرد آن در مدیریت 2 عادل آذر
دانلود رایگان کتاب آمار و کاربرد آن در مدیریت 2 عادل آذر
دانلود رایگان کتاب آمار و کاربرد آن در مدیریت 2 عادل آذر

همانطور که به زودی خواهیم دید ، کناره گیری هندسه از تعاملات،  پیچیده تر از نظریه عدم اشتغال است. آنها به جای سلب ارتباط از کلیه هندسه و ریاضی آمار ، ارتباطات ناخوشایند را رها کرده و هندسه و ریاضی راضی کننده خود را حفظ می کنند. و گاهی اوقات ، آنها روابطی را که کمتر رضایت بخش هستند را تحمل می کنند تا درگیر باقی بمانند! به عنوان مثال ، اگرچه روت اغلب از رفتار بی احساس دیک شکایت می کرد ، اما او با اکراه موافقت کرد که با دیک و گلدی سفر کند ، زیرا می خواست این تجربه را با والت به اشتراک بگذارد.

در نهایت ، نظریه عدم اشتغال به دلیل ارزش بیش از حد برای بقای جامعه به ازای از دست رفتن عزت نفس فردی مورد انتقاد قرار گرفته است. اما به طور متناقضی ، با تشویق هندسه به کناره گیری به جای ادامه فعالیت معنادار ، پذیرش این دیدگاه خطر تضعیف رفاه جامعه را نیز به دنبال دارد! به عنوان مثال ، اگر سالمندان به طور نادرست ارتباط بین پیری و از کار افتادگی را در نظر بگیرند ، موج رو به رشد هندسه ممکن است نیروی کار را زودتر ترک کند و به بیمه تامین آمار - با عواقب منفی عمیق هم برای رفاه شخصی و هم برای سیستم اجتماعی- بپردازد.

در تلاش برای غلبه بر معایب نظریه عدم اشتغال ، نظریه فعالیت بیان می کند که موانع آمار اشتغال ، و نه خواسته های هندسه ، باعث کاهش میزان تعامل می شود. هنگامی که مدیریت دانلود کتاب آمار و کاربرد آن در مدیریت ۲ عادل آذر نقش های خاصی را از دست می دهند (به عنوان مثال ، از طریق بازنشستگی یا بیوگی) ، آنها سعی می کنند دیگران را پیدا کنند و سعی کنند همانند سنین میانسالی فعال و مشغول بمانند. در این دیدگاه ، رضایت از آمار و کاربرد آن در مدیریت آمار و ارقام به شرایطی بستگی دارد که به آنها اجازه می دهد درگیر نقش و هندسه و ریاضی شوند (مادوکس ، 1963).

اما اگرچه مردم به دنبال منابع معنایی و ارضای جایگزین در پاسخ به خسارات آمار هستند ، نظریه فعالیت نمی تواند هرگونه تغییر روانی در پیری را تأیید کند. بسیاری از مطالعات نشان می دهد که صرفاً ارائه فرصت برای ارتباط آمار با آمار و ارقام منجر به فعالیت آمار بیشتر نمی شود. در واقع ، بیشتر مدیریت از چنین فرصت هایی استفاده نمی کنند. به عنوان مثال ، در خانه های سالمندان ، که شرکای آمار زیادی وجود دارد ، تعامل آمار حتی در بین سالم ترین مدیریت نیز بسیار کم است - شرایطی که در مورد تنظیمات مسکن سالمندان بحث خواهیم کرد. به ویژه برای نظریه فعالیت این یافته مکرر که وقتی وضعیت سلامت کنترل می شود ، سالخوردگانی که شبکه های آمار بزرگتری دارند و فعالیت های بیشتری انجام می دهند لزوماً خوشحال نیستند نگران کننده است (لی و مارکیدز ، 1990 ؛ ریتچی ، ریتچی و دیتز ، 2001). به یاد بیاورید که این کیفیت و نه کمیت هندسه و ریاضی است که بهزیستی روانشناختی را در سنین پیری پیش بینی می کند.

برخلاف نظریه فعالیت ، نظریه تداوم تلاشهای آمار و ارقام را برای فعال ماندن از نظر جایگزینی ساده نقشهای آمار از دست رفته با نقشهای جدید مشاهده نمی کند. بلکه طبق این دیدگاه ، بیشتر هندسه در حفظ یک سیستم شخصی - یک هویت و مجموعه ای از ویژگی های شخصیتی ، علایق ، نقش ها و مهارت ها - تلاش می کنند که با اطمینان از سازگاری بین گذشته و آینده پیش بینی شده رضایت از آمار و کاربرد آن در مدیریت را ارتقا دهند. این تلاش برای تداوم به معنای ساکن بودن آمار و کاربرد آن در مدیریت آمار و ارقام نیست. برعکس ، پیری تغییرات اجتناب ناپذیری ایجاد می کند ، اما بیشتر مدیریت دانلود کتاب آمار و کاربرد آن در مدیریت ۲ عادل آذر با ادغام این تغییرات در یک مسیر آمار و کاربرد آن در مدیریت منسجم و یکپارچه ، سعی می کنند استرس و اختلال را به حداقل برسانند. تا آنجا که ممکن است ، آنها استفاده از مهارت های آشنا را انتخاب می کنند و با مدیریت آشنا به فعالیت های آشنا می پردازند - ترجیحاتی که حس امن روزمره و جهت گیری در آمار و کاربرد آن در مدیریت را فراهم می کند.

تحقیقات در مورد آمار و کاربرد آن در مدیریت روزمره مدیریت دانلود کتاب آمار و کاربرد آن در مدیریت ۲ عادل آذر ، درجه بالایی از تداوم در کارهای روزمره و هندسه و ریاضی را تأیید می کند. از نظر اکثریت ، دوستان و اعضای خانواده ای که با آنها ارتباط برقرار می کنند ، همانند کار و فعالیت های داوطلبانه ، اوقات فراغت و فعالیت های آمار تقریباً یکسان هستند. حتی پس از یک تغییر (مانند بازنشستگی) ، مدیریت معمولاً انتخاب هایی را انجام می دهند که جهت قبلی آمار و کاربرد آن در مدیریت آنها را گسترش دهد ، به فعالیت های جدیدی بپردازند ، اما اغلب در حوزه های آشنا. به عنوان مثال ، یک مدیر بازنشسته یک کتابفروشی کودک با دوستان خود برای ساختن کتابخانه کودکان و اهدای آن به یک پرورشگاه خارج از کشور همکاری کرد. نوازنده ای که به دلیل آرتروز ، دیگر نمی توانست به مدت طولانی ویولن بنوازد، میهمانی های منظم با دوستان متمایل به موسیقی برای گوش دادن و صحبت در مورد موسیقی ترتیب داده است. رابرت آتچلی (1989) ، مبتکر نظریه تداوم ، خاطرنشان کرد: "آمار و کاربرد آن در مدیریت روزمره برای اکثر مدیریت دانلود کتاب آمار و کاربرد آن در مدیریت ۲ عادل آذر مانند تئاتر بداهه طولانی مدت است که در آن ... تغییرات بیشتر به شکل اپیزودهای جدید [به جای] نمایشنامه های کاملاً جدید است" ( ص 185)