10 مزیت برتر تشک لاتکس طبیعی برای تخت خواب

تشک لاتکس یکی از بهترین گزینه های ارگانیک است که می توانید انتخاب کنید اگر به دنبال راحتی و پشتیبانی طبی هستید. تشک های لاتکس از نظر حمایتی که ارائه می دهند، کشسان (سفتی کم) و متوسط (سفتی متوسط) هستند. با این حال، بر خلاف مموری فوم ها، فوم PU یا سایر انواع فوم، به طور استثنایی بیشتر دوام می آورند و با محیط سازگاری بیشتری دارند. 

تشک های لاتکس با منابع پایدار، سطح راحتی و سایر مزایا، ارزش زیادی برای پول ارائه می دهند. با این حال، مانند همه تشک های دیگر، ممکن است برای کل طیف افراد با بدن و سبک زندگی متفاوت بهترین نباشد. بیشتر مردم تشک های لاتکس را به دلیل مزایای مختلف و راحتی تشک ترجیح می دهند.

تشک لاتکس طبیعی
تشک لاتکس طبیعی
تشک لاتکس طبیعی

1. راحتی بی نظیر و ایزوله صدا و حرکت

مانند مزایای تشک طبی که در مبحث قبلی عرض شد، این متریال از راحت ترین تشک های بازار است. اگر می‌توانید تشک‌های لاتکس را با هر چیزی پیوند دهید، سطح راحتی آن است. در حالی که تشک های فومی، به طور کلی، نرم هستند و با سرعت پاسخ دهی آهسته یا متوسط، تشک های فوم لاتکس متفاوت هستند. این به این دلیل است که بافت طبیعی شیره لاتکس جامد شده تمایل به سفت شدن متوسطی دارد. علاوه بر این، بسته به فرآیند تولید تشک‌های لاتکس، می‌توان چگالی و احساس راحتی تشک‌های لاتکس را دستکاری کرد.
این تشک‌ها نسبت به سایر تشک‌های فومی بهتر واکنش نشان می‌دهند و بدن شما را شکل می‌دهند. علاوه بر این، تشک‌های لاتکس برای انزوای حرکتی نیز مفید هستند تا جایی که اگر تمایل دارید روی لبه خود قرار بگیرید، حتی از روی تخت نمی‌افتید. این امر ایزوله حرکت صدا و خواب بدون اختلال را برای همسرتان تضمین می کند. اگر به دنبال تشکی هستید که تمام عناصر مهم برای فراهم کردن یک خواب راحت را برای شما پوشش دهد، تشک های لاتکس طبیعی گزینه های همه جانبه ای هستند.

راحتی تشک لاتکس
راحتی تشک لاتکس
راحتی تشک لاتکس

2. پشتیبان عالی و قابل قبول لاتکس طبیعی

به همان اندازه که تشک لاتکس راحت است، چگالی متوسط و خواص الاستیک مانند آن را برای حمایت از پشت نیز مناسب می کند. بر خلاف مموری فوم یا انواع دیگر، فوم مموری لاتکس فقط تا حدی فرو می‌رود و بقیه با قطعاتی که فشار واکنش زیادی را اعمال نمی‌کنند هماهنگ می‌شوند. در نتیجه، چه به پهلو بخوابید یا به پشت بخوابید، تشک های لاتکس به حمایت و حفظ شکل طبیعی ستون فقرات شما کمک می کنند.
از آنجایی که این یک محصول طبیعی است، احتمال اینکه در طول زمان شکل یا چگالی خود را از دست بدهد نیز کمتر است. این به شما کمک می کند تا سال ها از سلامت کمر خود مراقبت کنید. علاوه بر این، تشک های فوم لاتکس نیز در حفظ شکل خود خوب هستند و پاسخ دهی بالا تسکین فوری در مناطق ضعیف یا دردناک کمر را تضمین می کند. همچنین می‌توانید فوم لاتکس مورد استفاده در تشک‌های ارتوپدی را در لایه راحتی به دلیل پاسخ‌دهی و پشتیبانی از پشت و همچنین چگالی متوسطی مشاهده کنید.

3. طول عمر بالای تشک لاتکس: بیشتر از همه تشک ها

تشک های فوم لاتکس محصولی هستند که از شیره درخت لاستیک تهیه می شوند. درست مانند سودمندی و خواص سایر محصولات لاستیک و لاتکس، می توانید مطمئن باشید که تشک شما برای مدت طولانی به عنوان نو باقی می ماند. با مراقبت و نگهداری مناسب، می توانید از مزایای کامل آن با کاهش اندک قدرت، حتی تا 15 سال بهره مند شوید. به همین دلیل است که تشک های فوم لاتکس نیز پایدار هستند و کمتر در بازارها برای خرید در دسترس هستند. اگرچه گران تر از مموری فوم یا تشک های دیگر است، ارزش سرمایه گذاری بلندمدت بسیار بالاتر است.

Image for post
Image for post

4. طبیعی و ارگانیک سازگار با محیط زیست و شرایط دما و رطوبت مختلف

تشک های فوم لاتکس تقریباً لاتکس خالص هستند که به صورت جامد به صورت فوم با کاتالیزور در فرآیند تولید ساخته می شوند. از آنجایی که منشا آن به مواد افزودنی مصنوعی کمی در تولید نیاز دارد، یکی از بهترین گزینه ها برای انتخاب محصول دوستدار محیط زیست است. آنقدر طول می کشد که تا 10-15 سال دوام بیاورد و فشار روی درختان لاستیک را به حداقل برساند، اما ردپای کلی اکولوژیکی آن حداقل است. از تولید، مواد خام، احتمالاً طولانی‌ترین محصولی است که می‌توانید برای خانه خود تهیه کنید که مزایای بسیار خوبی را در سراسر جهان ارائه می‌کند. علاوه بر این، برخی از تولیدکنندگان حتی می‌توانند تشک‌های لاتکس قدیمی را پس از درمان با فرآیند تمیز کردن مناسب، بازیافت کنند.

5. مقاوم در برابر باکتری ها

لاتکس به طور طبیعی در برابر باکتری یا قارچ ها مقاوم است و تشک های لاتکس به ویژه در برابر آلودگی ها مقاوم هستند. اگرچه شیره لاستیکی طبیعی در حال استفاده به تشک کمک می‌کند تا تشک بدون باکتری باشد. حتی اگر تخت شما به نوعی کپک بزند، به تشک فوم لاتکس حمله نمی کند یا روی رویه تشک می نشیند.

6. مقاومت در برابر گرد و غبار و کنه ها

به دلیل مواد اولیه طبیعی و چگالی بالا، فوم لاتکس هیچ گونه گرد و غبار، کنه یا سایر آلرژن ها را جذب نمی کند. الکتریسیته ساکن در مواد با چگالی بالا صفر است و در نتیجه ضد حساسیت است. علاوه بر این، منافذ یا مکان های کمی در فوم لاتکس وجود دارد که گرد و غبار می تواند در آن ته نشین شده و بچسبد. برخی از تشک ها ممکن است طراحی سلولی تری داشته باشند، اما در این صورت می توانید گرد و غبار را با کمی پاک کردن با دست پاک کنید. 

خاصیت طبیعی هیپوآلرژنیک شبیه به مموری فوم است اما پیشرفته تر است زیرا لاتکس هیچ کنه یا کپکی را جذب نمی کند، همانطور که در بالا ذکر شد. اگر آلرژی دارید یا قبلاً با فوم PU یا تشک های دیگر سوزش پوست یا ریه داشته اید، می توانید مطمئن باشید که با یک تشک لاتکس راحت می خوابید و نفس می کشید.

Image for post
Image for post

7. هزینه و زحمت تعمیر و نگهداری کم

یکی از بهترین چیزهایی که در مورد تشک های فوم لاتکس وجود دارد، نگهداری فوق العاده کم آنها نیز می باشد. تشک‌های فوم لاتکس از آنجایی که در برابر گرد و غبار، کنه‌ها و کپک مقاوم هستند و هیچ ماده حساسیت‌زایی را به دام نمی‌اندازند، نیاز به تمیز کردن کمتری دارند. 

شما باید تمیز کنید و اطمینان حاصل کنید که به دلیل طراحی، رطوبت یا گرد و غبار جمع نمی شود، اما تشک جدا از این موضوع خود را حفظ می کند. همچنین به همین دلیل است که تشک‌های فوم لاتکس تا 15 سال یا بیشتر دوام می‌آورند زیرا با فرسودگی کمتری مواجه می‌شوند. از آنجایی که تشک‌های لاتکس ضد حساسیت هستند و هر چیزی را که متعلق به آن نیست دفع می‌کنند، می‌توانید مطمئن باشید که هر چیزی که روی آن می‌نشیند نیازی به جاروبرقی یا تمیز کردن خشن ندارد. شما می توانید با مسواک زدن، قرار گرفتن گاهگاهی در معرض نور خورشید در صورت داشتن رطوبت بیش از حد و موارد دیگر، تشک خود را تمیز کرده و از بهداشتی بودن آن اطمینان حاصل کنید.

8. استفاده در تشک های طبی و بیمارستانی

تشک های لاتکس برای لمس و تجربه سفت متوسط هستند و لایه های ارتوپدی عالی در تشک ها ایجاد می کنند. تشک های فوم لاتکس به دلیل پاسخ دهی بالا، به جای فرو رفتن بیش از حد، با فشار کافی واکنش نشان می دهند تا نقاط ضعیف بدن شما را حمایت و آرامش دهند. 

بر خلاف مموری فوم، به خوبی آن است که کسی اعضای بدن شما را با یک لمس ملایم نوازش کند. به طور همزمان، این یک سفت متوسط است که اطمینان حاصل می کند که قطعات ضعیف شما با یک سطح نرم فشار و پشتیبانی لازم را دریافت می کنند. تشک های فوم لاتکس در تشک های ارتوپدی و برای افرادی که مشکلات شدید دارند مفید است. اگرچه با پشتیبانی خوب نیست، فوم لاتکس برای نگه داشتن قطعات آسیب پذیر به آرامی عالی است.

 از اولین برند هایی که لاتکس طبیعی را به تشک های خود اضافه کرد، برند دانلوپیلو از کشور توسعه یافته آلمان می باشد که خوشبختانه نمونه های آن را در فروشگاه ژرمن کالا یا دیجی کالا می توانید بیابید.

9. طراحی و جذابیت بی نظیر بصری

از آنجایی که تشک‌های لاتکس معمولاً سطح محکمی دارند، تشک‌های بصری جذابی نیز ایجاد می‌کنند. همچنین منطقی به نظر می رسد که تشک های فوم لاتکس به دلیل دوام خوب، باید زیبایی و لمس آن ها خوشایند باشد. تشک های فوم لاتکس ساختاری نیمه سلولی دارند، یعنی با فرورفتگی های جزئی در تشک ها که حرکت روی تشک متوسط را برای شما آسان می کند. علاوه بر رنگ سفید استاندارد، این شیارهای دره مانند این تشک را از نظر بصری جذاب کرده و برای استفاده در موسسات لوکس عالی است. 

با این حال، استفاده از روکش تشک برای محافظت مناسب و حفظ تمیزی تشک همچنان خوب است. فوم لاتکس گرد و غبار، مواد حساسیت زا یا چیزهای دیگر مانند پرز یا سایر عناصر خارجی را جذب نمی کند. این ویژگی به آن کمک می کند تا سال ها تعمیر و نگهداری پایینی داشته باشد، به عنوان جدید خوب باشد و از نظر بصری جذاب باشد.

10. ایزوله حرکت و فواید سلامتی

یکی از بهترین و منحصر به فردترین ویژگی های تشک های فوم لاتکس، عالی بودن آن ها در عایق حرکتی است. در حالی که تشک های دیگر نیز به دلیل ساخت و ساز یا مواد خام دارای خواص عایق حرکتی هستند، فوم لاتکس به طور طبیعی در ایزوله حرکت خوب است. به عنوان مثال، مموری فوم ممکن است مانع از پرتاب و چرخش بیش از حد شما شود و حرکت را به طرف دیگر تخت محدود کند. اما تشک های فوم لاتکس حرکت را تا نقطه اعمال فشار محدود می کنند. 

فوم لاتکس همچنین دارای مزایای غیرمستقیم سلامتی مانند تنظیم گردش خون است. اما بهترین مزایای آن برای سلامتی شما نتیجه این است که چقدر راحت و راحت می توانید روی فوم لاتکس بخوابید. تشک های دیگر ممکن است بیش از حد به سمت راحتی یا تکیه گاه متمایل شوند، اما تشک های فوم لاتکس تعادل سالمی در راحتی و پشتیبانی ایجاد می کند. این ویژگی به شما کمک می کند تا راحت بخوابید، در محیطی راحت بخوابید و همچنین احساس لوکسی داشته باشید. در نتیجه، احتمال ابتلا به اختلالات خواب، اثرات خواب با کیفیت بد مانند آپنه خواب، فشار خون بالا، بی خوابی و سایر مسائل، کمتر است.