فواید گینر برای خانم های لاغر

توصیه ای که به اغلب خانم های لاغر اندام می شود این است که بیشتر بخور یا غذاهای پر کالری مانند همبرگر بخور.

اما این توصیه خوب نیست زیرا کالری بیشتر برای افزایش وزن می تواند چالش برانگیز باشد. بله، اکثر افراد به راحتی و خوردن بیشتر وزن اضافه می کنند. اما زنان لاغر، شکم کوچکتر، متابولیسم سریعتر و اشتهای ناچیزتری دارند که مصرف کالری اضافی برای افزایش وزن می تواند برایشان دشوار باشد.

به علاوه، خوردن غذای بیشتر به معنای پختن غذای بیشتر است. گاهی اوقات ممکن است زمان یا انرژی زیادی صرف شود، به خصوص اگر نمی توانید مقدار زیادی در شکم خود جا کنید، بنابراین سعی می کنید 3 تا 4 وعده غذایی به اضافه چند میان وعده بخورید.

اما آیا روش دیگری برای افزایش کالری بجای پُر خوردن است؟

مزیت مکمل های گینر این است که به اندازه غذای واقعی سیر کننده نیستند و خوردن کالری بیشتری را آسان تر می کنند. مخلوط کردن مقداری پودر در آب تقریباً به سختی تهیه یک وعده غذایی نیست.

آیا گینر افزایش وزن را موجب می شود؟

برای افزایش وزن، باید کالری بیشتری نسبت به کالری روزانه مصرف کنید. مکمل های گینر حاوی کالری فراوانی هستند. اگر این کالری ها شما را به سمت کالری مازاد سوق دهند، وزن اضافه خواهید کرد.

با این حال، اکثر زنانی که جثه لاغری دارند فقط در تلاش برای افزایش وزن نیستند، بلکه سعی می کنند عضله بسازند. گینرها نیز می توانند در این زمینه کمک کنند. اکثر گینرها حداقل یک وعده پروتئین (27 گرم) و اغلب بیشتر (50 گرم) دارند. ما از پروتئینی که می خوریم عضله می سازیم، بنابراین خوردن پروتئین کافی می تواند به ما کمک کند عضله بیشتر و چربی کمتری بدست آوریم.

همچنین پودر گینر حاوی مقدار زیادی کربوهیدرات است. برای افراد دارای اضافه وزن معمول است که از مصرف کربوهیدرات اجتناب کنند. و این کاملا درست است که غذاهایی که کربوهیدرات بیشتری دارند می‌توانند باعث چاقی و افزایش وزن شوند. نکته این است که کربوهیدرات ها همچنین می توانند برای عضله سازی بسیار مفید باشند. ماهیچه های ما کربوهیدرات ها را به شکل گلیکوژن ذخیره می کنند و این گلیکوژن ماهیچه های ما را پرتر و قوی تر می کند. به همین دلیل است که متخصصان تغذیه توصیه می کند هنگام تلاش برای عضله سازی، حدود نیمی از کالری خود را از کربوهیدرات دریافت کنید.

بنابراین با ترکیب پروتئین، کربوهیدرات و کالری، گینرهای افزایش وزن می توانند به شما کمک کنند تا عضله، قدرت و وزن به دست آورید، به خصوص اگر از آنها همراه با برنامه تمرینی استفاده کنید.

آیا مکمل گینر سالم است؟

مکمل های گینر وزن منبع پروتئین، کربوهیدرات و کالری هستند. شما می توانید این مواد مغذی را از هر جایی دریافت کنید. اگر بخواهید کالری بیشتری از غذاهای طبیعی دریافت کنید، ویتامین ها، مواد معدنی، فیبر، پروبیوتیک ها و مواد مغذی گیاهی نیز همزمان دریافت خواهید کرد. اما به دلایلی که گفتیم تهیه و مصرف غذاها دشوار است و اغلب افراد به مصرف مکمل های افزایش دهنده وزن مانند گینر روی می آورند.

با وجود نگرانی های درباره مضرات گینر برای خانم ها شایعه شده است باید بگوییم که هیچ یک از مواد تشکیل دهنده گینر ضرر ندارند. گینرها فقط ترکیبی از موارد زیر هستند:

پودر پروتئین، معمولاً کنسانتره پروتئین وی  یا یک جایگزین گیاهی. پودرهای پروتئین منبع خوبی از پروتئین برای عضله سازی هستند.

پودر کربوهیدرات، معمولا مالتودکسترین. این قسمت بحث برانگیزتر است. آیا باید صدها کالری از کربوهیدرات‌های فرآوری‌شده را مصرف کنید؟ گفتنش سخت است. اگر رژیم غذایی شما واقعاً خوب است، پس ریزمغذی های خود را از جای دیگری دریافت می کنید، و بنابراین مشکلی نیست. شما می توانید گینر را به عنوان میان وعده مصرف کنید.

طعم دهنده های مصنوعی یا طبیعی. شاید مقداری کاکائو و سوکرالوز و چند ماده دیگر که احتمالاً در صورت استفاده در حد اعتدال تأثیر چندانی بر سلامت شما نخواهد داشت.

اگر بتوانید دوز آن را مدیریت کنید، ترکیب پودر گینر و تهیه اسموتی های خوشمزه سالم تر هم می باشد. شما به همان میزان پروتئین و به همان اندازه کالری دریافت خواهید کرد، اما ویتامین ها، مواد معدنی، فیبر، پروبیوتیک ها و مواد مغذی گیاهی بیشتری نیز دریافت خواهید کرد. مخلوط کردن مقداری موز، جو دوسر، اسفناج، ماست یونانی و انواع توت های یخ زده با آب عالی عمل می کند. در صورت نیاز به پروتئین اضافی کافیست یک پیمانه پروتئین وی اضافه کنید.