فواید مکمل امگا 3 برای پوست

Image for post
Image for post

زیبایی از درون می آید به این معنی که برای دستیابی به سلامت پوست به مصرف منظم غذاهای غنی از مواد مغذی نیاز است. اسیدهای چرب امگا 3 بر روی پوست تأثیر می‌گذارند که یکی از مهم‌ترین عوامل مؤثر بر شادابی پوست است.

استرس عاطفی می تواند تغییرات نامطلوبی در کیفیت پوست ایجاد کند، اما می توان با انتخاب های رژیم غذایی و سبک زندگی خاص با آن مبارزه کرد.

در این جا چهار فایده اسیدهای چرب امگا 3 برای پوست آمده است:

اثرات ضد چروک

هنگامی که بیرونی ترین لایه اپیدرم که به عنوان سد پوستی نیز شناخته می شود، ظرفیت نگهداری آب خود را از دست می دهد، پوست خشن، زبر، ترک خورده و پوسته پوسته می شود. خوشبختانه، توانایی سد پوست در حفظ آب تحت تأثیر ترکیب اسیدهای چرب است که می تواند تحت تأثیر تغییرات رژیم غذایی شما قرار گیرد.

در واقع، تحقیقات نشان می دهد که مکمل اسیدهای چرب امگا 3 می تواند تأثیر مثبتی بر روی سطح هیدراتاسیون پوست بگذارد. در مطالعه ای که اثرات مکمل روغن بذر کتان یا روغن گل گاوزبان را بر روی زنان با پوست حساس مقایسه کرد، مشخص شد که هر دو گروه تغییرات مثبتی در هیدراتاسیون، پوسته پوسته شدن و زبری پوست مشاهده کردند. بسیار شگفت انگیز است زیرا تصور می شود که امگا 3 از دانه کتان و امگا 6 GLA از روغن گل گاوزبان (که یک اسید چرب امگا 6 "حمایت کننده از پوست" است که معمولاً در مقادیر زیاد مصرف نمی شود) باعث تقویت پاسخ ایمنی سالم و جلوگیری از افزایش بیش از حد می شود.

 اثرات محافظت کننده در برابر آفتاب

آسیب های پوستی ناشی از قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید یکی از شایع ترین علل پیری پوست است. هنگامی که نور خورشید با پوست در تماس مستقیم قرار می گیرد، باعث تولید رادیکال های آزاد می شود که می توانند به غشای سلولی پوست حمله کنند. از آنجایی که اسیدهای چرب امگا 3 نقش مهمی در سلامت غشای سلولی ایفا می کنند، تصور می شود که داشتن یک وضعیت بهینه امگا 3 ممکن است انعطاف پذیری پوست را در برابر اشعه ماوراء بنفش افزایش دهد. اسیدهای چرب امگا 3 می توانند به محافظت در برابر اشعه های مضر خورشید کمک کنند

استفاده از امگا 3 برای حمایت از سلامت پوست به طور طبیعی مورد توجه قرار گرفته است زیرا روغن ماهی و روغن کبد ماهی در محصولات آرایشی مختلف یافت می شود.

خواص ضد جوش امگا 3

تحقیقات نشان می‌دهد که رژیم‌های غذایی با اسیدهای چرب امگا 3 کم ممکن است با شیوع آکنه مرتبط باشد جوش‌ها زمانی ظاهر می‌شود که فولیکول‌های مو با چربی و سلول‌های مرده پوست مسدود می‌شوند. بیش از 1000 نوجوان دریافتند که کسانی که مقادیر بیشتری ماهی و غذاهای دریایی مصرف می‌کنند، کمتر دچار جوش می‌شوند.

برخی کارآزمایی‌ها گزارش می‌دهند که مکمل اسیدهای چرب امگا 3 یا گاما لینولنیک اسید (GLA) می‌تواند خاصیت مبارزه با جوش داشته باشد.

برخی از محققان بر این باورند که ایجاد جوش یک مشکل پوستی ناشی از انسولین است و از آنجایی که نشان داده شده است که امگا 3 دارای اثرات حساس کننده به انسولین است، این ممکن است توضیح دهد که چرا افرادی که ماهی و غذاهای دریایی بیشتری مصرف می کنند، مشکلات کمتری با جوش ها دارند.

خواص ضد استرس امگا 3

یک سد پوستی سالم مانعی است که در از بین رفتن بیش از حد آب جلوگیری می کند و می تواند از جذب مواد خارجی که ممکن است لایه های عمیق تر پوست را تحریک کند، جلوگیری کند. متأسفانه، مطالعات نشان می‌دهند که استرس یا کمبود خواب ممکن است منجر به یک سد پوستی ناسالم شود و طراوت و شفافیت پوست شما را از بین می‌برد.

از آنجا که استرس می‌تواند مانع پوستی را مختل کند و استرس بخشی از هنجار فرهنگی ما تبدیل شده است می‌تواند به معنای واقعی کلمه به ما آسیب برساند. چگونه این وضعیت را تغییر دهیم؟ ساده ترین راه حل این است که به سادگی از شر استرس ناخواسته خلاص شوید، اما همه ما می دانیم که گفتن این کار آسان تر از انجام دادن است، و طبق مقالات اخیر زمانی که وضعیت امگا 3 پایین است، کاهش استرس بسیار چالش برانگیزتر است. از آنجایی که تصور می شود امگا 3 پاسخ استرس را کاهش می دهد و خاصیت آرام بخش دارد، به نظر می رسد مصرف کافی امگا 3 در زمینه سلامت پوست مفید باشد. به همین دلیل، توصیه می کنیم از مکمل امگا 3 در رژیم روزانه خود استفاده کنید.

کلام آخر

امگا 3 باعث افزایش هیدراتاسیون پوست، ارتقاء سطح انسولین سالم، کمک به ایجاد یک پاسخ استرس سالم و محافظت از پوست در برابر آسیب های خورشید می شود. به عبارت دیگر، امگا 3 فواید بی‌نظیری برای تقویت پوست دارد. بهتر است یکی از مکمل ها چه شربت چه کپسول را امتحان کنید و خودتان از نتایج آن را ببینید.