سرور چیست؟

سرور یک برنامه یا دستگاه کامپیوتری است که خدماتی را به برنامه کامپیوتری دیگر و کاربر آن که به عنوان کلاینت نیز شناخته می شود، ارائه می دهد. در یک مرکز داده، کامپیوتر فیزیکی که یک برنامه سرور روی آن اجرا می شود نیز اغلب به عنوان سرور نامیده می شود. آن دستگاه ممکن است یک سرور اختصاصی باشد یا ممکن است برای مقاصد دیگر استفاده شود. کسب و کارها برای انجام کارها و پردارش حجم بالای داده ها به سرور نیاز دارند. از جمله سرورهای پرطرفدار سرور HP و بعد از آن سرور سوپرمیکرو می باشد. برای خرید سرور سوپر میکرو می‌توانید به سایت دالمن افزار پارسه مراجعه کنید.

در مدل برنامه نویسی سرویس گیرنده/سرور، یک برنامه سرور در انتظار برنامه‌های سرویس گیرنده است که ممکن است در همان رایانه یا سایر رایانه ها در حال اجرا باشند. یک برنامه کاربردی در یک کامپیوتر ممکن است به عنوان یک سرویس گیرنده با درخواست خدمات از برنامه های دیگر و به عنوان سرور درخواست های برنامه های دیگر عمل کند.

نحوه کار سرورها

عبارت سرور می تواند به ماشین فیزیکی، ماشین مجازی یا نرم افزاری که خدمات سرور را انجام می دهد اشاره کند. نحوه عملکرد سرور بسته به نحوه استفاده از کلمه سرور به طور قابل توجهی متفاوت است.

سرورها فیزیکی

سرور فیزیکی به سادگی کامپیوتری است که برای اجرای نرم افزار سرور استفاده می شود.

برای خرید سرور فیزیکی و قیمت و مشخصات سرور فیزیکی اینجا کلیک کنید.