انتخاب CPU سرور 

انتخاب CPU سرور مناسب به کاربرد مورد نظر یا مورد استفاده بستگی دارد. این فرآیند مستلزم متعادل کردن نیازهای پیش‌بینی‌شده در برابر هزینه کل پلتفرم با هدف بهره‌برداری بالا است، که به تمام اجزای یک پلت فرم سرور اشاره دارد که با ظرفیت یا نزدیک به آن کار می‌کنند. به عبارت دیگر، هدفتان این باشد که بیشترین ارزش را از سرمایه‌گذاری‌های فناوری خود خارج کنید و از موقعیت‌هایی که فناوری شما بیکار می‌ماند اجتناب کنید.

هسته ها، سرعت ساعت، رشته ها و مادربردها

هنگام جستجو برای CPU سرور، ممکن است با اصطلاحاتی مانند هسته، رشته و فرکانس مواجه شوید. در اینجا برخی از واژگان اصلی پردازنده وجود دارد که به شما در مرحله تحقیق سفر کمک می کند:

هسته های پردازشی واحدهای فیزیکی محاسبات درون یک پردازنده هستند.

رشته ها خطوط مجازی کدی هستند که هسته پردازنده اجرا می کند. اکثر هسته ها می توانند تا دو رشته را پردازش کنند.

فرکانس یا سرعت ساعت، سرعت پردازش یک هسته را اندازه می‌گیرد.

کش به حافظه اختصاصی پردازنده اشاره دارد که به پردازشگر در اجرای بارهای کاری کمک می کند.

توان طراحی حرارتی (TDP) توانایی پردازنده را برای دفع گرمای عملیاتی که بر حسب وات بیان می شود، توصیف می کند.

مادربرد یا برد سرور، پردازنده را در یک سوکت قرار می دهد و آن را به سایر اجزای موجود در سرور، از جمله منبع تغذیه، حافظه، ذخیره سازی و کارت های PCIeاضافی مانند شتاب دهنده ها، کارت های رابط شبکه (NIC) یا کارت گرافیک / واحد پردازش گرافیکی (GPU) روصل می کند. برای خرید مادبرد سرور می توانید به سایت دالمن افزار پارسه مراجعه کنید.

پردازنده‌های اینتل طیف گسترده‌ای از نقاط ورودی را برای هسته‌ها، رشته‌ها، سرعت ساعت و TDP ارائه می‌کنند تا راه‌حل مناسبی را برای هر موردی ارائه دهند. علاوه بر این، ویژگی‌های پیشرفته می‌تواند به بهبود پردازش حجم کار و کارایی سرور برای موارد استفاده تخصصی کمک کند، و به کاهش هزینه‌های مالکیت و در عین حال امکان نوآوری و ارائه خدمات جدید کمک کند.

برای خرید تجهیزات سرور اینجا کلیک کنید.