تکنولوژی و نسل های مختلف در رم

فروش رم سرور
فروش رم سرور
فروش رم سرور

نسل های مختلف حافظه بعد از رم SD DDR بودند که در طراحی و سایر ویژگی ها تفاوت هایی دارند. و در اینجا برخی از مشخصات در DDR3، DDR2 و DDR4 را جداگانه توضیح خواهم داد. بعد از آن به سراغ حافظه سرور اچ پی می روم که پرچمداران سرعت هستند و بالاترین سرعت رم سرور را دارند.

برای خرید هارد سرور می‌توانید از طریق شماره 021-43629 با شرکت دالمن افزار پارسه تماس بگیرید.

رم DDR2

سرعت آن نسبت به DDR برتری دارد. و انتقال اطلاعات آن در یک پالس CPU 4 است که در مقایسه با DDR سرعت تقریبا دو برابر می شود. دارای 240 پین هستند و به دلیل استفاده از دو کانال ارتباطی (Dual Channel) از سرعت انتقال بالاتری برخوردارند. فقط در صورتی که بخواهید رم سرور قدیمی خود را افزایش دهید. مطمئن شوید که ماژول ها DDR2 هستند. این نوع حافظه در سرورهای نسل 5 اچ پی استفاده می شود. و بالاترین ظرفیت پشتیبانی شده توسط سرور Proliant G5 کیت 16 گیگابایتی FBD است که به صورت دو کاناله کار می کند. FBD مخفف Fully Buffered DIMM است.

رم DDR3

این مدل نسبت به تکنولوژی قبلی انرژی کمتری مصرف می کند، زیرا با ولتاژ کمتری کار می کنند. سرعت انتقال اطلاعات در آنها 10600، 12800 و 14900 می باشد و انواع دو کاناله و سه کاناله آنها را می توان در کنار هم نصب کرد. آنها 240 پین دارند. اگر سرور شما از DDR3 پشتیبانی می کند، می توانید از یک، دو و سه ماژول به صورت بانکی استفاده کنید. قبل از خرید رم سرور DDR3، مطمئن شوید که مادربرد سرور شما از آن پشتیبانی می کند. در این صورت، مطمئن باشید که هر یک از اسلات های شما معمولا می تواند تا 32 گیگابایت رم داشته باشد.

رم DDR4

مهم ترین تغییر در DDR4 سرعت و در دسترس بودن آنها نسبت به DDR3 است. مصرف برق آنها کمتر است و زمان تأخیر به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. سرعت کلاک در DDR3 می تواند 1333 مگاهرتز، 1600 مگاهرتز، 1866 مگاهرتز باشد. و در حالی که برخی از مدل های DDR4 می توانند تا 3000 مگاهرتز سرعت داشته باشند. این فناوری در حال حاضر تنها فناوری موجود در بازار است و همانطور که می دانیم به این زودی ها قصد خروج از بازار را ندارد. زیرا هر روز یک مدل جدید توسط سازندگان عرضه می شود که سرعت کلاک بالاتری دارد. در حال حاضر سرورهای G10 از ماژول هایی استفاده می کنند که هر کدام می توانند تا 512 گیگابایت حافظه داشته باشند. این ماژول ها از فناوری HPE Persistent Memory استفاده می کنند. 

سرور HPE Proliant DL580 GEN10 از 48 رم LRDIMM پشتیبانی می کند. یعنی اگر از ماژول های 128 گیگابایتی استفاده کنیم تا شش ترابایت حافظه خواهیم داشت. البته در سرور HP DL360 G10 plus با استفاده از فناوری HPE Persistent Memory می توان از12 ماژول 512 گیگابایتی استفاده کرد که تا 6 ترابایت فضای حافظه پایدار را پشتیبانی می‌کند.

برای خرید سرور hp dl360 g10 plus روی لینک زیر کلیک کنید.

https://dap.co.ir/shop/physical-server/P2700-hpe-proliant-dl360-g10-plus.html

حافظه هوشمند HPE DDR4

به بررسی رم سرور و مدل های آن پرداخته ایم و در اینجا قصد دارم شما را با یکی از قدرتمندترین فناوری های حافظه امروزی دنیا آشنا کنم. این فناوری رم سرور اچ پی علاوه بر ویژگی های کلی ذکر شده، ویژگی های خاص خود را نیز دارد. این ویژگی ها در زیر ذکر شده است:

 

بالاترین سرعت، کارایی و عملکرد در بین گزینه های موجود در بازار، تایید شده توسط استاندارد صنعت HPE

 تکنولوژی HPE Smart Memory در نسل 8 معرفی شد و با سرورهای HP Generation 9 و Generation 10 سازگار است و همچنین حداکثر سازگاری و امنیت را با سایر تجهیزات HP فراهم می کند و در نسل 9 و نسل 10 بهبود و توسعه یافته است.

تراکم بالا و قابلیت گسترش و افزایش حافظه بیش از سایر فناوری ها.

استفاده از HP Active Health که از این سیستم و سایر نرم افزارهای مدیریتی پشتیبانی می کند، توسعه را برای شما در آینده آسان می کند.

بهبود مصرف انرژی، به بهترین شکل ممکن تا کنون.

قبل از شکست یا احتمال پیش بینی خطا. این قابلیت در حافظه هوشمند HPE مدیریت و نظارت بر فناوری اطلاعات را تسهیل خواهد کرد.

اگر برای تعمیر سرور hp نیاز به راهنمایی دارید می توانید اینجا کلیک کنید.