چگونه در اینستا عکس پروفایل بزاریم

عکس پروفایل هر اکانت یکی از مواردی است که حتی قبل از رفتن به صفحه کاربری آن اکانت می‌تواند نظر مخاطبان دیگر را به خود جلب کند. این عکس در اکانت‌های شخصی می‌تواند عکس صاحب اکانت بوده و در اکانت‌ها بیزینسی می‌تواند عکس لوگو یا هر عکس مرتبط با بیزینس باشد. با توجه به اهمیتی که این موضوع دارد قصد داریم در این مطلب به بررسی موضوع "چگونه در اینستا عکس پروفایل بزاریم" و چه نکاتی را در عکس پروفایل رعایت کنیم بپردازیم پس با ما همراه باشید.

پاسخ به سوال "چگونه در اینستا عکس پروفایل بزاریم"

برای اینکه بتوانید عکس پروفایل اینستای خود را عوض کنید، آن را حذف کنید و یا برای اولین بار عکس پروفایلی برای خود تنظیم کنید باید از یکی از روش‌های زیر استفاده کنید:

- تنظیم عکس پروفایل از طریق اپلیکیشن اینستاگرام

- تنظیم عکس پروفایل از طریق وب سایت اینستاگرام

تنظیم عکس پروفایل از طریق اپلیکیشن اینستاگرام

وارد اپلیکیشن اینستاگرام شده و بعد از ورود به قسمت پروفایل خود رفته، دکمه edit profile را بزنید. البته توجه داشته باشید برای افرادی که زبان اینستاگرام خود را روی فارسی ترجمه کرده‌اند، این دکمه بصورت "ویرایش نمایه" خواهد بود.

بعد از کلیک روی دکمه گفته شده وارد صفحه ویرایش بیو خواهید شد، که در بالاترین قسمت آن، محل مخصوص به عکس پروفایل را مشاهده می‌کنید. روی نوشته‌ی change profile photo کلیک کنید تا گزینه‌های مربوطه به شما نمایش داده شود:

- remove current photo : حذف عکس پروفایل فعلی

- Import from facebook : گذاشتن عکس پروفایل اکانت فیسبوک بعنوان پروفایل اینستاگرام

- Take photo : دوربین فعال شده و می‌توانید یک عکس برای پروفایل خود بگیرید

- choose frome library : انتخاب یک عکس از گالری گوشی

با انتخاب گزینه موردنظر می‌توانید عکس پروفایل خود را تغییر داده و یا کلا آن را حذف کنید و در مرحله آخر گزینه Done یا تیک را بزنید.

تنظیم عکس پروفایل از طریق وب سایت اینستاگرام

برای اینکه بدانید بوسیله وب سایت چگونه در اینستا عکس پروفایل بزاریم، ابتدا به سایت رسمی اینستاگرام مراجعه کرده و وارد اکانت خود شوید. سپس بر روی نام کاربری خود در سمت راست صفحه اصلی کلیک کرده و گزینه Profile را انتخاب کنید. در صفحه باز شده، روی دکمه Edit Profile کلیک کنید. خواهید دید که در زیر عکس کاربری شما، گزینه‌ای تحت عنوان Change Profile Photo وجود دارد که باید روی آن کلیک کرده و سپس Upload Photo را بزنید. عکسی که می‌خواهید بعنوان عکس پروفایلتان باشد را انتخاب کنید تا عکس جدید برایتان آپلود شود.

عکس پروفایل اینستا
عکس پروفایل اینستا
عکس پروفایل اینستا

تنظیم سایز عکس برای اینستاگرام

گاهی ممکن است بعد از انتخاب عکس موردنظرتان بعنوان عکس پروفایل مشاهده کنید که قسمتی از عکس شما در قسمت دایره‌ای پروفایل قرار نگرفته و یا بدلیل برش، عکس جذابیت اصلی خود را از دست داده است، در نتیجه از انتخاب آن پشیمان شوید. درحقیقت یک نکته مهم برای پاسخ به سوال " چگونه در اینستا عکس پروفایل بزاریم" انتخاب عکسی با سایز درست برای پروفایل است.

اینستاگرام بصورت پیش فرض اندازه 320 * 320 پیکسل را برای عکس پروفایل درنظر می‌گیرد. ولی اگر شما عکس مربعی شکل با ابعاد بزرگتر نیز انتخاب کنید باز هم مشکلی نخواهید داشت و عکس شما بدون هیچ ایرادی در پروفایل نمایش داده خواهد شد. یکی دیگر از روش‌ها این است که از ویژگی دوربین موجود در قسمت انتخاب پروفایل که در قسمت‌های قبل نیز به آن اشاره کردیم استفاده کنید تا عکسی مطابق با استانداردهای اینستا از خود گرفته و مستقیما بعنوان عکس پروفایل از آن استفاده کنید.اما اگر عکس شما مربعی شکل نبود و دوست نداشتید از دوربین خود اینستاگرام نیز استفاده کنید باید از اپلیکیشن‌های تغییر سایز عکس استفاده کنید.

یکی از کاربردی‌ترین و معروف‌ترین اپلیکیشن‌ها در این زمینه inshot می‌باشد که هم برای سیستم عامل iOS و هم برای Android در دسترس است. با استفاده از این اپلیکیشن شما می‌توانید عکس خود را به سایزهای دلخواه خود دربیاورید. همچنین درصورت نیاز می‌توانید از اپلیکیشن Light Image Resizer که مناسب برای استفاده در ویندوز می‌باشد نیز برای این کار استفاده کنید.

دانلود عکس پروفایل اینستاگرام

ممکن است برای شما هم پیش بیاید که بخواهید یک عکس پروفایل فانتزی و جالب را که در پیجی دیگر مشاهده کرده‌اید، دانلود کنید تا برای خود داشته باشید. برای اینکار می‌توانید از اپلیکیشن‌های مخصوص دانلود عکس پروفایل اینستاگرام مانند IGdownloader استفاده کنید.

نکات مهم در مورد سوال "چگونه در اینستا عکس پروفایل بزاریم"

- استفاده از عکس طبیعت، گل و عکس‌های اینچنینی برای اکانت‌های شخصی به هیچ وجه توصیه نمی‌شود چراکه عکس پروفایل معرف شما به دیگران است.

- برای پیج‌های کاری خود حتما از عکس‌های پروفایل حرفه‌ای و یا لوگو کسب و کارتان استفاده کنید.

- سعی کنید عکس پروفایل شما بسیار شلوغ نباشد تا باعث خستگی چشم بیننده نشود.

- بهتر است برای اکانت شخصی خود از عکس‌هایی استفاده کنید که چهره‌ی شما را بصورت تمام رخ از فاصله‌ای ایده‌آل نمایش دهد، نه عکس‌هایی از پشت سر و یا بسیار نزدیک به صورت.

سخن پایانی

همان‌طور که گفتیم عکس پروفایل یکی از تاثیرگذارترین ویژگی‌های یک اکانت به حساب می‌آید به همین جهت بسیار مهم است که عکسی مناسب برای اکانت اینستاگرامی خود انتخاب کنید. در این مطلب به بررسی سوال "چگونه در اینستا عکس پروفایل بزاریم" پرداختیم. در صورتی که مایل به مشاهده فیلم آموزشی و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه باشید می‌توانید به مطالب مرتبط موجود در وبلاگ اینبو مراجعه کنید.

کمک گرفتن از یک دستیار در هر کاری می‌تواند بسیار کمک کننده باشد، اینستاگرام نیز از این قاعده مستثنا نیست. شما می‌توانید با کمک گرفتن از ربات اینستاگرام اینبو مدیریت پیج خود را بصورت کاملا حرفه‌ای و اختصاصی به این ربات بسپارید تا بتوانید به کمک آن مسیر موفقیت را هرچه سریع‌تر سپری کنید.

بنظر شما چه نوع عکس‌هایی برای پروفایل یک کسب و کار می‌تواند مناسب‌تر باشد؟