بیو پیج اینستا را حرفه‌ای بنویس

بیو پیج اینستا اولین قسمتی است که کاربر در زمان ورود به پیج شما آن را می‌بیند و درحقیقت در ماندگار شدن یا رفتن آن کار از پیج شما نقش اساسی ایفا می‌کند. به همین دلیل بسیار مهم است که شما بتوانید در کوتاه‌ترین حالت ممکن بهترین تعریف از کسب و کار خود را در قسمت بیو داشته باشید. در این مطلب با ما همراه باشید تا به بررسی ترفندهایی برای نوشتن حرفه‌ای بیو پیج اینستاگرامی بپردازیم.

بیو پیج اینستا
بیو پیج اینستا
بیو پیج اینستا

بیو پیج اینستا چیست؟

قسمت بیو همان قسمتی است که در زیر نام کاربری قرار دارد و شامل قسمت‌هایی همچون : عکس پروفایل، نام، متن بیوگرافی، لینک، اطلاعات تماس و... است. در قسمت متنی بیو شما با محدودیت 150 کاراکتری روبرو خواهید بود و به همین دلیل بسیار مهم است که بتوانید در کنار این محدودیت بهترین و حرفه‌ای ترین تعریف را از کسب و کار خود داشته باشید.

نکاتی برای نوشتن بیو حرفه‌ای

برای داشتن یک بیو اینستاگرام حرفه‌ای که بتواند تاثیر مورد انتظار را روی سایر مخاطبان و کاربران اینستاگرام داشته باشد بهتر است برخی نکات کلیدی را در نوشتن بیو در نظر بگیرید. در ادامه به بررسی برخی از این نکات که می‌توانند در جذاب‌تر شدن بیو پیج شما تاثیرگذار باشند می‌پردازیم.

در انتخاب نام کاربری خلاقیت داشته باشید

توجه داشته باشید که قسمت نام با قسمت نام کاربری متفاوت است. نام کاربری همان اسمی است که در زمان افتتاح پیج انتخاب می‌کنید و بعدها می‌توانید آن را تغییر بدهید و در بالاترین قسمت پیج شما نوشته شده است. البته تغییر نام کاربری به هیچ وجه توصیه نمی‌شود چراکه دنبال کنندگان شما با این کار حس ناامنی گرفته و احساس می‌کند که شما فردی فریبکار و بدون نام و نشان واقعی هستید که مرتبا نام خود را تغییر می‌دهید.

در انتخاب نام کاربری خود می‌توانید بصورت خلاقانه‌ای نشانی از نوع فعالیتتان نیز داشته باشید و با این کار علاوه بر منحصر به‌ فرد شدن اسم شما، در وهله اول زمینه فعالیتتان نیز از اسمتان مشخص می‌شود. بطور مثال: raha.makeup . شما با اولین نگاه به اسم این کاربر متوجه خواهید شد که در زمینه آرایشی فعالیت دارد.

در نوشتن بیو پیج اینستا مخاطبان هدف خود را در نظر بگیرید

با اینکه قسمت متنی بیو، محدودیت 150 کاراکتری دارد، اما این محدودیت نمی‌تواند مانع از نوشتن یک بیو خوب شود. بهترین حالت این است که شما در نوشتن بیو پیج اینستا مخاطبان هدف خود را در نظر بگیرید و طوری بنویسید که روی دسته‌ای از افراد که می‌توانند مخاطبان هدف شما باشند تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.

استفاده از کلمات کلیدی در قسمت نام

همان‌طور که قبلا نیز گفتیم، قسمت نام و نام کاربری جداست. نام همان اسمی است که در زیر عکس پروفایل و با فونتی درشت‌تر نوشته می‌شود. با توجه به اینکه نام و نام کاربری قابل نمایش در نتایج جست و جو هستند توصیه می‌کنیم حتما از کلمه یا کلمات کلیدی خود در قسمت نام استفاده کنید. بطور مثال بنویسید: "سارا نظری | آموزش عکاسی". با این کار زمانیکه فردی کلمه "آموزش عکاسی" را نیز جست و جو کند اینستاگرام شما را در نتایج جست و جو به او نشان خواهد داد و به این ترتیب افراد بیشتری با پیج شما آشنا خواهند شد.

اطلاعات تماس خود را در بیو درج کنید

زمانیکه دارای یک کسب و کار هستید بهتر است کاربری پیج خود را به حالت تجاری تغییر داده و از امکانات این حالت از جمله درج لوکیشن و سایر اطلاعات تماس استفاده کنید. با درج روش‌های ارتباطی بیشتر در پیج خود باعث می‌شوید که مخاطب بتواند راحت‌تر به شما و کسب و کارتان اعتماد کرده و جز دنبال کننده‌‌های شما شود.

از کال تو اکشن (CTA) قبل از لینک دهی در بیو پیج اینستا استفاده کنید

زمانیکه می‌خواهید یک لینک را در داخل بیو پیج خود قرار دهید می‌توانید قبل از لینک یک جمله جهت تشویق مخاطب برای کلیک روی لینک بنویسید. بطور مثال می‌توانید بنویسید: "امسال فروشتو چند برابر کن". همچنین می‌توانید در آخر جمله از ایموجی نیز برای راهنمایی مخاطب استفاده کنید. در حالت کلی استفاده از ایموجی‌ها می‌تواند بیو پیج اینستا شما را جذاب‌تر کند اما با توجه به محدودیت 150 کارکتری نمی‌توان زیاد از آ‌ن‌ها استفاده کرد.

انتخاب تصویر پروفایل مناسب بسیار مهم است

هرچند شاید انتخاب عکس پروفایل بسیار ساده بنظر برسد اما با توجه به اهمیت زیادی که این عکس در آینده پیج شما دارد، انتخاب درست آن بسیار مهم است. توصیه ما برای کسب و کارها این است که از لوگو خود بعنوان عکس پروفایل استفاده کنند تا به مرور زمان تمامی افراد با برند آن‌ها آشنا شوند.

نوشتن مهارت‌ها و برتری‌ها

یک بیوگرافی خوب و حرفه‌ای بیان می‌کند که شما چه کاری انجام می‌دهید، چه مهارت‌هایی دارید؟ و چه برتری‌هایی نسبت به سایر رقبای خود دارید که کاربران باشد شما را بخاطر داشتن این برتری‌ها و مزیت‌ها فالو کنند.

سخن پایانی

همان‌طور که متوجه شدید نوشتن حرفه‌ای بیو اینستاگرام می‌تواند تاثیر زیادی بر جذب مخاطب داشته باشد. بنابراین بسیار مهم است که بتوانید بصورت کاملا حرفه‌ای و تاثیر گذار بیو پیج اینستا خود را بنویسید. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به مطالب مرتبط منتشر شده در وبلاگ اینبو مراجعه کنید تا در نهایت یک بیو عالی و بدون عیب داشته باشید.

هیچ موفقیتی بدون کسب اطلاعات و آگاهی‌های لازم در زمینه مربوطه میسر نمی‌شود. موفقیت در اینستاگرام نیز از این قاعده مستثنا نبوده و نیازمند کسب آگاهی‌های لازم در کنار تلاش بسیار است. به همین منظور می‌توانید از دوره‌های آموزشی اینبو برای یادگیری هرچه بهتر نحوه پیشرفت در اینستا کمک بگیرید.

شما برای نوشتن بیو پیج اینستا خود کدامیک از موارد گفته شده را رعایت کرده‌اید؟