چرا باید از ماساژ استفاده کنیم؟


استرس را از بین می برد: ماساژ درمانی باعث ایجاد حالت آرامش و کاهش استرس می شود. بدیهی است که تقریباً هر فردی می تواند از این مزیت استفاده کند. آنچه ما به دنبال آن هستیم کاهش هورمون کورتیزول، کاهش فشار خون و افزایش خلق و خوی است. یک مطالعه در سال 2002 نشان داد که این ماده باعث کاهش ضربان قلب، فشار خون و افزایش آرامش می شود. کاهش فشار خون می تواند تأثیر مثبتی بر سلامت قلب و عروق به طور کلی داشته باشد.
دردهای عضلانی عمومی را تسکین می دهد و به دردهای مزمن کمک می کند: ماساژ درمانی تنش عضلانی و دامنه حرکتی را بهبود می بخشد و می تواند از آسیب ناشی از ورزش جلوگیری کند. همچنین می تواند خستگی، سفتی و التهاب را پس از ورزش کاهش دهد. ناگفته نماند که برای کاهش درد در تعدادی از شرایط درد مزمن استفاده می شود که به خودی خود یک مزیت قابل توجه است. یک مطالعه در سال 2011 بر روی کمردرد مزمن نشان داد که این یک درمان موثر با فوایدی است که تا شش ماه طول می کشد. یک مطالعه در سال 2011 در مورد فیبرومیالژیا نشان داد که تکنیک‌های رهاسازی میوفاشیال به درد و کیفیت زندگی طولانی مدت کمک می‌کنند. این مطالعه کوتاه مدت نشان داد که درمان ها بلافاصله به کیفیت زندگی، درد، اضطراب و خواب کمک می کنند. اینها تنها چند نمونه از تحقیقاتی است که نشان می دهد ماساژ درمانی به مدیریت درد کمک می کند.
کاهش اضطراب و افسردگی: ماساژ درمانی تسکین دهنده است و همین امر می تواند بر خلق و خوی تأثیر بگذارد. این دو فایده اساسی است. مطالعات اندکی وجود دارد که نشان می‌دهد می‌تواند هم برای اضطراب و هم افسردگی مفید باشد. در سال 2005 مطالعه ای بر روی زنان مبتلا به سرطان سینه نشان داد که درمان منظم با ماساژ اضطراب و افسردگی کمتری را با افزایش سطح دوپامین گزارش می کند. یک مطالعه متاآنالیز در سال 2010 نشان داد که ماساژ درمانی به طور قابل توجهی علائم افسردگی را کاهش می دهد. مطالعه‌ای در سال 2008 کاهش اضطراب را پس از درمان 20 دقیقه‌ای تکنیک‌های میوفاشیال نشان داد.
سردرد تنشی را کاهش می دهد: اگر مستعد سردرد هستید، تحقیقات نشان می دهد که ماساژ درمانی می تواند یک مزیت واقعی برای کاهش دفعات آن باشد. مطالعه ای در سال 2009 به این نتیجه رسید که حتی یک جلسه ماساژ درمانی تنش، عصبانیت و درک سردرد تنشی مزمن را کاهش می دهد. تحقیقات بیشتری وجود دارد مبنی بر اینکه می تواند دفعات، مدت و شدت سردرد را کاهش دهد و سپس مصرف دارو را کاهش دهد.
به خواب کمک می کند: ماساژ درمانی می تواند به بهبود خواب کمک کند. این می تواند خواب را در افراد مبتلا به بی خوابی، بی خوابی مرتبط با درد و سایر شرایط بهبود بخشد. یک مطالعه در سال 1999 به بیماران مسن و خواب پرداخت. این مطالعه نشان داد که ماساژ درمانی بیداری شبانه را کاهش می دهد و کیفیت خواب آنها بهبود می یابد.

سخن پایانی

انجام ماساژ فواید زیادی دارد. به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال انجام ماساژ های گوناگون هستند. در نتیجه با شرکت در دوره ماساژ میتوانید درآمد زیادی کسب کنید چرا که ماساژ امروزه طرفداران زیادی داشته و روز به روز به طرفداران آن افزوده می شود.