معرفی 7 نوع ماساژ محبوب

7 نوع ماساژ چیست؟
چه قبلاً ده‌ها ماساژ انجام داده‌اید یا در حال تحقیق در مورد اولین تجربه خود باشید، ممکن است از این موضوع ندانید که انواع مختلفی از ماساژ وجود دارد. دانستن اینکه هر کدام منحصر به فرد هستند، برای چه چیزی بهترین استفاده را دارند، و تشخیص آنچه از ماساژ نیاز دارید، بهترین راه برای اطمینان از یک تجربه مثبت است.

انواع مختلف ماساژ که سبک زندگی شما را بیشتر بهبود می بخشد چیست؟ چگونه می توانید مطمئن شوید که هر بار دقیقاً نوع ماساژ مورد نیاز خود را دریافت می کنید؟ امروز، ما به این سوال پاسخ می دهیم که "7 نوع ماساژ چیست؟" و بررسی زیر و بم هر یک.

فواید ماساژ منظم
قبل از اینکه به این سوال پاسخ دهیم که "7 نوع ماساژ چیست؟" بیایید در مورد فواید ماساژ منظم صحبت کنیم. مانند هر روال خودمراقبتی، ماساژ زمانی که به طور منظم تجربه شود بهترین نتایج را به همراه دارد. در حالی که مطمئن هستید پس از ماساژ در هر زمانی احساس آرامش و عالی می کنید، ماساژهای منظم به حفظ وضعیت بدن شما کمک می کند. متأسفانه، این می‌تواند برای بسیاری از افراد بار سنگینی باشد زیرا قرار ملاقات‌های منظم ماساژ درمانی در یک برنامه شلوغ و در کیف پول دشوار است.

به همین دلیل است که بسیاری از افراد به جای آن به مزایای داشتن صندلی ماساژور روی آورده اند. یک صندلی ماساژ لوکس تمام مزایای ماساژ درمانی در خانه را در هر زمانی که بخواهید به شما می دهد. در حالی که توجه به این نکته مهم است که چقدر می توانید از صندلی ماساژور برای حداکثر اثربخشی و ایمنی استفاده کنید، این صندلی ها برای هر سبک زندگی مفید هستند. چه به دنبال ابزارهای ریکاوری برای ورزشکاران باشید و چه به دنبال راهی ساده برای استراحت و شارژ مجدد پس از یک روز کاری طولانی باشید، صندلی های ماساژ امروزی هزینه های خود را چندین برابر می کنند.

صندلی های مدرن ماساژ تمام بدن با ارائه مجموعه ای از انواع مختلف برنامه های ماساژ، تفاوت بین استفاده از صندلی ماساژ در مقابل ماساژ انسانی را به طور موثر از بین می برند. این که آیا این یک صندلی ماساژ دو بعدی است که مد نظر شماست یا در حال بحث روی صندلی ماساژ سه بعدی در مقابل 4 بعدی برای کنترل بیشتر روی غلتک ها هستید، نمی توانید اشتباه کنید. علاوه بر این، گزینه‌های صندلی ماساژ S-track در مقابل L-track گزینه‌های بیشتری را برای یک تجربه واقعی ماساژ کامل بدن در اختیار شما قرار می‌دهند.

ویژگی‌های صندلی ماساژ پاداش مانند قابلیت‌های خوابیدن با جاذبه صفر، مزایای گرما درمانی و موارد دیگر در کنار هم قرار می‌گیرند تا تجربه بهتری را به شما ارائه دهند. حتی صندلی‌های ماساژ هوش مصنوعی وجود دارند که از دو نوع فناوری اسکن بدن برای ارزیابی نیازهای شما و ارائه یک ماساژ سفارشی در هر بار استفاده استفاده می‌کنند!

با وجود تمام این گزینه ها، وقت آن است که به این سوال نگاهی بیندازید، "7 نوع ماساژ چیست؟" و ببینید کدام یک برای شما مناسب است.

7 نوع ماساژ
شنیدن امکانات صندلی ماساژ در خانه بسیار خوب است، اما 7 نوع ماساژ چیست؟ در حالی که انواع مختلفی از ماساژ وجود دارد که می توان به آنها اشاره کرد، 7 نوع ماساژ رایج وجود دارد که به احتمال زیاد می توانید از بین آنها انتخاب کنید. سوال اصلی که می خواهید از خود بپرسید این است که انواع مختلف ماساژ که بیشترین سود را برای شما دارد کدامند؟

برای کمک به شما، ما فهرستی از 7 نوع ماساژ را که معمولا به دنبال آن هستند، گردآوری کرده ایم. آن ها هستند:

ماساژ سوئدی
ماساژ تایلندی
ماساژ ورزشی
رفلکسولوژی
ماساژ بافت های عمیق
ماساژ شیاتسو
ماساژ تخلیه لنفاوی

ماساژ سوئدی
همانطور که ما به این سوال پاسخ می دهیم که "7 نوع ماساژ چیست؟" منطقی است که ما با رایج ترین آنها شروع کنیم: ماساژ سوئدی. در حالی که به احتمال زیاد با این اصطلاح آشنا هستید، ممکن است مطمئن نباشید که ماساژ سوئدی در واقع چیست!

صندلی‌های ماساژ سوئدی که به‌خاطر ضربات نرم، طولانی و ورز دهنده همراه با ضربه‌های کوتاه‌تر و ریتمیک معروف هستند، از فشار سبک تا متوسط استفاده می‌کنند و برای کسانی که تازه ماساژ می‌دهند یا به دنبال رهایی از تنش از بدن هستند، ایده‌آل هستند. پنج نوع اصلی سکته مغزی برای ماساژ سوئدی عبارتند از:

افلوراژ
پتریساژ
اصطکاک
Tapotement
لرزش
ماساژ تایلندی
با قدمت حداقل 2500 سال، ممکن است تعجب کنید که بدانید ریشه ماساژ تایلندی در واقع در هند است. ماساژ تایلندی برای کشش عمیق شناخته شده است و گاهی اوقات حتی به عنوان "یوگای کمکی" نیز شناخته می شود زیرا یک نوع ماساژ فعال تر است. ماساژ تایلندی علاوه بر کمک به تسکین درد، یک ماساژ رایج برای افرادی است که به دنبال بهبود جریان خون در سراسر بدن، افزایش انعطاف پذیری و افزایش سطح انرژی هستند.

ماساژ تایلندی بر فشرده سازی ریتمیک عضلات، حرکت مفاصل و استفاده از طب فشاری برای کاهش استرس و بهبود انعطاف پذیری متمرکز است. این یک نوع ماساژ است که اغلب برای درمان کمردرد، مشکلات تعادلی و حتی احتمالاً یک ماساژ موثر برای دردهای میگرنی استفاده می شود.

ماساژ ورزشی
در ادامه سفر خود برای پاسخ به این سوال که "7 نوع ماساژ چیست؟" ما به تکنیک های ماساژ ورزشی رسیدیم. در حالی که این نام ممکن است به ورزش و دو و میدانی اشاره داشته باشد، ماساژ ورزشی فقط مختص ورزشکاران نیست! این می تواند برای هر کسی که به دنبال بهبودی سریع تر از آسیب های ورزشی، اصلاح عدم تعادل، یا حتی کاهش درد عضلانی ناشی از آسیب های حرکتی مکرر است مفید باشد.

با دریافت یک ماساژ ورزشی، سکته های سریع تری نسبت به ماساژ سنتی سوئدی تجربه خواهید کرد. همچنین ممکن است شامل فشرده سازی، درمان نقطه فشار، اصطکاک و تحرک مفصل برای هدف قرار دادن تمام گروه های عضلانی مناسب شما باشد.

رفلکسولوژی
در حال بررسی پاسخ به این سوال، "انواع مختلف ماساژ چیست؟" ما به اولین موردی برخوردیم که شاید بسیاری از مردم قبلاً درباره آن نشنیده باشند. در حالی که تکنیک های ماساژ سوئدی، تایلندی و ورزشی همگی نسبتاً شناخته شده هستند، ماساژ رفلکسولوژی می تواند بهترین دوست شما باشد که تا به حال نامش را نشنیده اید! یک تکنیک ماساژ با هدف بازیابی سطوح انرژی طبیعی، رفلکسولوژی از فشار ملایم به سفت بر روی نقاط مختلف فشار پا و دست استفاده می کند که تصور می شود با نواحی مختلف بدن مرتبط است.

در کنار فوایدی مانند تسکین درد، کاهش خستگی و خلق و خوی بهتر، ماساژ رفلکسولوژی می تواند یک روش بالقوه موثر برای کمک به آرامش بدن شما باشد. در واقع، این بخش رایجی از نحوه ماساژ پاها برای خواب بهتر است و ممکن است به شما کمک کند در طول شب بخوابید و احساس آرامش بیشتری برای روز پیش رو داشته باشید.

ماساژ بافت های عمیق
هنگامی که ماساژ بافت عمیق را در نظر می گیریم، برخی از افراد از آن دوری می کنند زیرا فکر می کنند ممکن است دردناک یا ناراحت کننده باشد. با این حال، واقعیت این است که حتی اگر فواید ماساژ بافت عمیق برای نقاط مشکل دار در امتداد بدن (مثل نواحی گره خورده بین فیبرهای عضلانی) باشد، خود ماساژ بدون در نظر گرفتن شدت سکته هرگز نباید دردناک باشد.

چه در یک قرار ملاقات با ماساژدرمانی باشید و چه از یک صندلی ماساژور تمام بدن در خانه استفاده می کنید، ماساژ بافت عمیق از سکته های آهسته، سفت و شدیدتر یا اصطکاک برای تمرین بدن استفاده می کند. این ماساژها برای کسانی که تجربه می کنند ایده آل است:

درد یا جراحت
عدم تعادل عضلانی
سفتی در امتداد بدن
درد مزمن عضلانی
ماساژ شیاتسو
ماساژ شیاتسو یک تکنیک ژاپنی چند صد ساله است که به معنای "ماساژ با فشار انگشت" است. هدف از ماساژ شیاتسو اعمال فشار به نقاط خاصی از بدن به منظور کاهش درد و شل شدن عضلات است. برخی از بزرگترین مزایای صندلی ماساژ شیاتسو و تجربیات آن عبارتند از:

تسکین کمردرد
وضعیت بدنی بهبود یافته
افزایش گردش خون
کیفیت خواب بهتر
استرس و اضطراب کمتر
از آنجایی که استفاده از صندلی ماساژ شیاتسو در مقایسه با سایر اشکال ماساژ که در لیست ما قرار دارد، درمانی بیشتر است، مهم است که با متخصص مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید تا مطمئن شوید که تجربه آن برای شما بی خطر است. در حالی که مشکلات غیر معمول هستند، پزشک به شما می گوید که آیا در معرض خطر هستید یا باید تکنیک های ماساژ دیگری را در نظر بگیرید.

ماساژ درناژ لنفاوی
آخرین، اما نه کم اهمیت، همانطور که ما به این سوال پاسخ می دهیم که "7 نوع ماساژ چیست؟" ما به تمرین ماساژ تخلیه لنفاوی می رسیم. همانطور که ما در زندگی روزمره خود می گذریم، بدن ما سموم و مواد زائد ناخواسته تولید می کند. سیستم لنفاوی این سموم را از طریق شبکه ای از اندام ها و بافت ها از بدن ما دفع می کند. این فرآیند می تواند به از بین بردن سموم و ایجاد یک سیستم ایمنی قوی برای حفظ سلامت ما کمک کند.

ماساژ تخلیه لنفاوی به تکنیک ماساژی اشاره دارد که هدف آن تحریک جریان لنفاوی در سراسر بدن است. این نوع تکنیک ماساژ شامل ضربات طولانی برای حرکت مایع لنفاوی است تا اندام ها بتوانند آن را پردازش کرده و از بدن خارج کنند. ضربات ریتمیک دست، سیستم لنفاوی سست را دوباره تحریک می کند و می تواند راه درازی برای ساختن یک سیستم ایمنی قوی در بدن داشته باشد.

در حالی که برخی ممکن است برای این تکنیک به یک ماساژدرمانگر متخصص مراجعه کنند، شما می توانید خود ماساژ تخلیه لنفاوی را در خانه نیز انجام دهید. حتی اگر به طور سنتی یک روش ماساژ دستی است، می توانید برخی از مزایای ماساژ تخلیه لنفاوی را در حین استفاده از صندلی ماساژ در خانه نیز تجربه کنید. برنامه‌های ماساژ درمانی مانند ماساژ سوئدی یا ماساژ شیاتسو می‌توانند راه‌های عالی برای ترکیب فواید چندین تکنیک ماساژ در یک واحد باشند!

اگر به دنبال یادگیری تمام این نوع ماساژها و تکنیک های آن هستید، کافیست سری به آموزشگاه چیستا بزنید. این آموزشگاه ماساژ یکی از بهترین ها در زمینه برگزاری دوره ماساژ است. برای آشنایی با نحوه شرکت در کلاس و اطلاع از قیمت ها کافیست کلیک کنید.