ماساژ فول بادی چیست؟ آموزش ماساژ کامل بدن

ماساژ فرآیندی است که شامل کار بر روی عضلات است. این می تواند یک ماساژ دستی باشد یا با ماشین انجام شود و به طور کلی شامل اعمال تنش است. 

ماساژ فول بادی یک روش ساختاریافته و سیستماتیک است که در آن درمانگر ممکن است تنش، حرکت یا ارتعاش را اعمال کند.

 

فواید ماساژ کامل بدن

کاهش استرس – ماساژ درمانی می تواند استرس روانی و فیزیکی و همچنین تنش ماهیچه ها را کاهش داده و سلامت مفاصل را بهبود بخشد.
آرامش بخش – ماساژ به کاهش سطح کورتیزول در بدن کمک می کند، که به نوبه خود می تواند به تقویت احساس آرامش و کاهش سطح استرس کمک کند.
کاهش فشار خون – ماساژ می تواند به کاهش فشار خون کمک کند، که می تواند خطر مشکلات قلبی را با بهبود سلامت کلی قلب کاهش دهد.
بهبود سیستم ایمنی بدن - ماساژ منظم می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و توانایی آن را برای مبارزه با عوامل بیماری زا بهبود بخشد. در نتیجه، ماساژ برای حفظ سلامت کلی توصیه می شود.
ماساژ راهی برای آرامش و آرامش است – به کاهش درد و تنش در عضلات کمک می‌کند و با اجازه دادن به بدن برای استراحت، وضعیت بدن را بهبود می‌بخشد.
 

چه چیزی را آماده خواهید کرد؟
اتاقی آرام و گرم با نور کم برای کمک به آرامش.
یک سطح نسبتاً سخت (تخت ماساژ یا تخت معمولی کافی است).
بالش
حوله های نرم و کرکی
ملحفه ای که به اندازه کافی برای سر شما بزرگ است و به اندازه کافی بلند است که بازوهای شما از آن آویزان شوند.
روغن‌های ضروری مانند اسطوخودوس (برای آرامش)، نعناع (برای جوان‌سازی) یا شمعدانی (نشاط‌بخش و مفید برای تشویق گردش خون)، هینوکی (انرژی‌بخش).
یک شمع اگر دوست دارید یک محیط کوچک.
چگونه یک ماساژ کامل بدن انجام دهیم
یک ماساژ ساده می تواند یک راه عالی برای تقویت صمیمیت باشد و به شریک زندگی شما کمک کند تا احساس کند در خانه شما پرورش یافته است.

مرحله 1: سر و گردن
با استفاده از حرکات دایره ای و محکم با انگشتان خود، سر همسرتان را از بالا تا پشت او ماساژ دهید. دستان خود را به آرامی بالای سر، پشت سر و پشت گردن حرکت دهید. از قاعده جمجمه آنها تا خط موی آنها کار کنید تا به پوست سر آنها برسید.

سپس انگشتان خود را به حالت اولیه برگردانید و چند بار تکرار کنید.

مرحله 2: شانه ها و پشت
سپس عضله ذوزنقه را ماساژ دهید. به آرامی آن را در پایین گردن خود فشار دهید و دستان خود را به سمت بیرون به سمت شانه های خود بکشید. در مرحله بعد، دست های خود را در دو طرف شانه های خود قرار دهید و آنها را به عقب و جلو بچرخانید و فشار وارد کنید.

این کار را چندین بار تکرار کنید و هر بار فشار را افزایش دهید. با اعمال فشار با انگشتان شست به سمت داخل به سمت ستون فقرات حرکت کنید، سپس به سمت بیرون به سمت هر شانه حرکت کنید. چندین بار تکرار کنید

مرحله 3: دست ها و بازوها
حالا بیایید به سراغ دست ها و بازوها برویم! از انگشتان شست خود برای ماساژ کف دست استفاده کنید و در حالی که به سمت بیرون به سمت کنار دست حرکت می کنید، محکم فشار دهید. در مرحله بعد، با استفاده از انگشتان و کف دست از مچ تا شانه، از حرکات صاف و طولانی استفاده کنید. ضربه ها باید به سمت بالا حرکت کنند. چند بار تکرار کنید و سپس به سمت دست و بازوی طرف مقابل بروید.

مرحله 4: پاها
مهم است که به پاهای خود که هر روز سخت کار می کنند توجه کنید! برای اینکه آنها احساس بهتری داشته باشند، با انگشت شست خود روی قوس و توپ پا فشار محکمی اعمال کنید. با استفاده از انگشت شست، بالای پا را به آرامی نوازش کنید و از نوک انگشتان پا تا مچ پا حرکات محکمی انجام دهید.

بعد، به سمت پاها حرکت کنید. آنها را از مچ پا تا زانو و سپس از زانو تا ران به صورت حرکتی به سمت بالا ماساژ دهید. دستان خود را روی ساق پا بلغزانید و با شست خود ورز دهید. سپس این کار را روی پای دیگر تکرار کنید و این بار با ضربات محکم حرکت کنید.