چه کتابی برای گروه سنی 13 تا 18 سال مناسب است؟

کتاب های کودک و نوجوان
کتاب های کودک و نوجوان
کتاب های کودک و نوجوان

با کتاب خوب است که انسان شناخته می شود، رشد می کند و برای حرکت آماده می شود. عادت به مطالعه و تاثیر آن در کودکی و نوجوانی پایدار است. اگر مطالب خواندنی مفید و سازنده در اختیار کودکان و نوجوانان قرار گیرد و آن ها از همان سنین کودکی به مطالعه عادت کنند، راه و رسم زندگی را خواهند آموخت و تحت تاثیر داستان ها و کتاب های آموزنده، به رشد و تعالی خواهند رسید. 

یکی از وظایف اصلی والدین، انتخاب کتاب خوب و درست برای کودکان است. کودکان با توجه به ویژگی ‌های سنی، تحصیلی و بر اساس پاسخ‌ هایی که برای سؤالات و کنجکاوی‌ هایشان دریافت می ‌کنند؛ چگونگی زندگی، محیط خانواده، افکار، شخصیت خود را شکل می‌ دهند. کتاب به عنوان یکی از مهم‌ ترین ابزارهای تربیتی برای کودکان می ‌باشد و از آن جایی که کتابخوانی عادتی است که از کودکی در انسان نهادینه می ‌گردد، توجه به انتخاب کتاب مناسب برای کودکان و خرید آن می ‌تواند زمینه ایجاد انگیزه بیشتر در کودکان برای مطالعه کتاب را فراهم آورد. در این مطلب به شما تعدادی از کتاب های گروه سنی 13 تا 15 و 16 تا 18 را معرفی خواهیم کرد. برای مشاهده کتاب های بیشتر کافی است وارد سایت اینترنتی کتاب طلا شوید و کتاب مورد نظر خود را با بالاترین تخفیف خریداری کنید.

کتاب های مناسب گروه سنی د - 13 تا 15 سال:

 

این بخش از گروه کودک و نوجوان، شامل کتاب هایی برای نوجوانان در مقطع راهنمایی از سن 13 الی 15 سال می باشد. خواندن به نوجوانان کمک می ‌کند تا در مورد مردم و جهان بیشتر بیاموزند. به علاوه، مطالعه می تواند به نوجوانان نشان دهد که هرکسی در زندگی خود مشکلاتی دارد و حتی در مواقعی به نوجوانان کمک کند تا راه حل هایی برای مشکلات خود ببینند. مطالعه در نوجوانی باعث کسب دانش می شود. برای مثال:

باشگاه تفکر و خلاقیت – بنفش اثر ریچل لینت.

دایره المعارف پاسخ به کیستهای من اثر لور کامبورناک.

قصه تصویری از هزار و یک شب اثر حسین فتاحی.  10

رمان های کلاسیک نوجوان-شاهزاده و گدا اثر مارک تواین.

رمان های کلاسیک نوجوان-مردان کوچک اثر لوییزا می الکت.

خاطرات یک بچه ی چلمن (8) دور سوم اثر جف کینی.

 افسانه برای نوجوانان اثر یوسف قوجق و رضوان دزفولی. 90

قصه ما مثل شد (2) اثر محمد میرکیانی.

 

کتاب های مناسب گروه سنی ه - 16 تا 18 سال:

این بخش از کتاب های گروه کودک و نوجوان، شامل کتاب هایی برای جوانان در مقطع دبیرستان از سن 16 تا 18 سال می باشد. مهم ترین تصمیمات زندگی هر فرد، که او را به سمت آینده بهتری سوق می دهد در جوانی گرفته می شود، از این رو لازم است که جوانان از آگاهی و بینش کافی برخوردار باشند تا بتوانند تصمیماتی درست بگیرند. خواندن برخی کتاب ها، می تواند نقش زیادی در رشد تفکر آن ها داشته باشد. برای مثال:

کلاسیک22- داستان دو شهر اثر چارلز دیکنز.

کلاسیک18- آوای وحش اثر جک لندن.

کلاسیک15- هاکلبری فین اثر مارک توین.

کلاسیک12- دیوید کاپرفیلد اثر چارلزدیکنز.

کلاسیک10-آرزوهای بزرگ اثر چارلز دیکنز.

کلاسیک9-مروارید اثر جان استاین بک.

کلاسیک2-جزیره گنج اثر رابرت لویی استیونسن.

شاهنامه فردوسی به نثر برای نوجوانان اثر مسعود خیام.

سخن پایانی

 

شما می توانید با بررسی رده سنی چاپ شده بر روی کتاب و تطبیق آن با سن کودک خود، کتاب مناسب را تهیه کنید. رده سنی کتاب باید با سن کودک هم خوانی داشته باشد. چرا که کودک در سنین مختلف، الگو های خاصی را پذیرش می کند. برای مثال کودک در سن ۹ تا ۱۱ سالگی به درک مفاهیم انتزاعی می پردازد. حال اگر با انتخاب کتابی که بر روی مسئله ای غیر از مفاهیم انتزاعی تاکید داشته باشد؛ باعث می شود فرزند شما در مسائل انتزاعی به مشکل بخورد و یا از خواندن کتاب دل زده شود. به همین دلیل، دانستن گروه سنی کتاب های کودک بسیار حائز اهمیت است. به همین دلیل، هنگام خرید کتاب برای کودکان خود، از سایتی خریداری کنید که کتاب ها را بر اساس گروه سنی دسته بندی کرده باشند. در این جا ما به شما این سایت و معرفی می کنیم:

https://ketabtala.com