موتور ژنراتور گازسوز چیست و چه کاربردی دارد ؟

موتور ژنراتور گازسوز از یک موتور احتراق داخلی با سوخت CNG ، LNG و یا Bio Gas و یک آلترناتور به همراه سایر متعلقات از جمله : سیستم Gastrain ، سیستم Cooling ، تابلوهای حفاظت و کنترل و تجهیزات اتصال به شبکه بهره می برند. 

کاربرد موتور ژنراتور گازی

موتور ژنراتورهای گاز سوز عمدتا به صورت دائم کار در مدار بوده و بعضا به منظور افزایش راندمان و کاهش هدر رفت انرژی ، حرارت اگزوز و آب گرم موتور را با استفاده از مبدلهای مدرن انتقال انرژی گرمایی ، جهت پیش گرمایش فرایندهای تولیدی ، گرم کردن فضاهای عمومی ، گرمایش گل خانه ها و سایر مصارف حرارتی ، با عنوان CHP(Combine Heat & Power) استفاده می کنند.

 در حالت پیشرفته تر علاوه بر گرمایش می توان از حرارت خروجی از ژنراتور های گازسوز جهت سرمایش نیزاستفاده نمود. این سیستم ها در اصطلاح (CCHP(Combine Cooling & Heat Power یا همان سیستم های همزمان سرمایش، گرمایش و قدرت گفته می شود. شما میتوانید انواع موتور ژنراتور گاز سوز را از آرسس صنعت خریداری کنید .

نکاتی در خصوص موتور ژنراتور گازی

همچنین علاوه بر مسائل احتراق مسائلی مانند انتقال حرارت و خنک کنندگی دیزل و یا بحث روانکاوی آن نیز بسیار اهمیت دارد. بد نیست بدانید که دمای ژنراتور گاز سوز اساساً از موتورهای دیزل مشابه بسیار بالاتر است و اصولاً به همین علت است که برروی موتور های گازسوز از سیستم Knoking استفاده می گردد.

همچنین به دلیل حرارت بالای ژنراتور گازی باید بر روی سیلندر های سیستم Knoking نصب کرد و تا از انبساط بی رویه پیستون در سیلندر و قفل شدن آن جلوگیری نماید.

مزایای استفاده از ژنراتور گازی شاید اولین مسئله در هنگام استفاده از ژنراتور گازی کاهش هزینه های سوخت باشد. عدم نیاز به دوره های سوختگیری همچون دیزل ژنراتور ها و نیز تمیزی محیط ژنراتور های گازسوز از دیگر مزایای آن می توان نام برد.

از کجا میشه خریداری کرد ؟

یکی از شرکت های معتبر در این حوزه ، ” شرکت آرسس صنعت مانا ” است که فعالیت خود را با به عنوان تامین کننده موتور و ژنراتور صنعتی در قزوین و بهره برداری از نیروگاه های مقیاس کوچک با فن آوری موتور ژنراتورهای دائم کار گازسوز و دیزل آغاز نموده است . این گروه از بدو تاسیس با پشتوانه تیم فنی متشکل از متخصصین با تجربه و همچنین همکاری نزدیک فنی و بازرگانی با معتبرترین سازندگان و تامین کنندگان موتور ژنراتورهای گاز سوز و دیزل جهان همکاری دارد که شما را در خرید موتور ژنراتور گازسوز به بهترین شکل راهنمایی می کند.