چگونه یک نویسنده فریلنسِر شویم؟

تبدیل شدن به یک نویسنده فریلنسر در ابتدا همیشه آسان نیست، اما می‌تواند بسیار جذاب و پُردرآمد باشد. 

Image for post
Image for post

بیایید در مورد اینکه یک نویسنده وبلاگ فریلنسر چگونه باید باشد، صحبت کنیم. برای نوشتن یک پست خوب، ابتدا باید تحقیق کنید و زمانی را برای نوشتن آن پست صرف کنید. نوشتن بهترین مطالب بین 90 دقیقه تا 3 ساعت طول می کشد. بنابراین اگر قصد انجام فریلنسینگ را دارید، مطمئن باشید که وقت اضافی به اندازه کافی برای انجام این کار داشته باشید. با یک حساب سر انگشتی و با فرض اینکه شما حدود ده پست در هفته بنویسید، حدود 9-10 ساعت کار علاوه بر کار عادی باید زمان در نظر بگیرید.

اما نکته جالب در مورد فریلنسینگ این است که می‌توانید این کار را از هر مکان و هر زمان از روز انجام دهید. بنابراین می‌توانید آخر شب، در ساعت نهار یا در ساعات اولیه صبح بنویسید. می‌توانید این کار را هنگام مسافرت، یا نشستن در یک کنفرانس خسته کننده انجام دهید.این آزادی در عملکرد بسیار جذاب است.

 چگونه می خواهید یک نویسنده فریلنسر شد؟ در اینجا برخی از بهترین نکات را خدمت شما ارائه خواهیم کرد:

کار روزانه خود را ترک نکنید

حتی اگر دوست دارید یک نویسنده تمام وقت آزاد شوید و در نهایت کار خود را رها کنید، زود تصمیم نگیرید و این کار را نکنید. قبل از انجام هر کار، ابتدا آن را امتحان کنید و مهارت های خود را افزایش دهید. پیشنهاد می کنیم وبلاگ نویسی رایگان را حداقل برای چند ماه انجام دهید (اگر از قبل یک نویسنده باتجربه هستید) و اگر کاملاً تازه وارد این کار شده اید به مدت 6 ماه یا بیشتر این کار را تمرین کنید. در انجام کار خود مهارت کافی کسب کنید، سپس با سایت هایی که در آن امکان درآمد زایی وجود دارد رابطه برقرار کنید و از نحوه کار آنها مطلع شوید.

Image for post
Image for post

یک وبلاگ شخصی راه اندازی کنید

اولین قدم برای فریلنسرینگ ایجاد وبلاگی برای خودتان است. این وبلاگ به عنوان ویترینی برای نوشتن شما و راهی برای تمرین مهارت‌های شما محسوب می‌شود. قبل از اینکه از مردم بخواهید برای این کار به شما پول بدهند، مقالاتی با کیفیت بالا بنویسید که نمونه عالی برای هر کارفرمای بالقوه باشد.

Image for post
Image for post

مورد توجه قرار بگیرید 

در ابتدا هیچ کس وبلاگ شما را نمی‌خواند. انتظار نداشته باشید که فوراً ترافیک داشته باشید. اما مقالاتی عالی با عناوین عالی بنویسید، برخی از آنها را به شبکه های اجتماعی خود ارسال کنید و که بازدید خود را افزایش دهید. 

 قبل از به دست آوردن دنبال کنندگان کافی (حداقل 200 نفر)، مطالب خود را به رسانه های اجتماعی ارسال نکنید و به خوانندگان خود اجازه دهید این کار را برای شما انجام دهند. اگر مقاله شما خوب باشد ، آنها این کار را می‌کنند. نوشتن مقالات خوب یک راه سریع برای تبدیل شدن به یک فریلنسر مشهور است.

Image for post
Image for post

وبلاگ مهمان داشته باشید

 یک راه عالی دیگری برای جلب توجه افراد به خود آن است که برای یک وبلاگ نویس مشهور و سرشناس بنویسید. برای شروع می‌توانید این افراد را شناسایی کنید و در مورد هر یک از مقالات آنها یک نقد و بررسی داشته باشید و سپس کاربران را به مقالات اصلی ارجاع دهید. 

Image for post
Image for post

برای وبلاگ های خوب بنویسید

 هنگامی که یک نام تجاری برای خود ایجاد کردید و خود را مورد توجه قرار دادید، و نمونه خوبی از نوشتن در وبلاگ خود و جاهای دیگر را ایجاد کردید،  برای وبلاگ های بزرگتر بنویسید. آنهایی که بایت این کار پول می‌پردازند، زیرا وبلاگ‌های کوچک (نوشته شده توسط یک نفر) نمی توانند به شما پول بدهند. 

در این وبلاگ ها ثبت نام کنید و بهترین مقالات خود را در آنجا انتشار دهید. منتظر بمانید و وضعیت دنبال کنندگان خود و نحوه بازخوردهای آنان از مقالات خود را دریافت کنید و به دقت مورد بررسی قرار دهید تا کارهای شما بدون اشکال و به نحو کامل انجام شود و مخاطبان با شما یک ارتباط پایدار برقرار کنند.

Image for post
Image for post

بهترین تلاش خود را بکنید.

سعی کنید در حیطه موضوعی که در مورد آن مطلب می‌نویسید بهترین باشید. در هنگام نوشتن به این فکر کنید که شما در ازای نوشتن آن مطلب بالاترین دستمزد را دریافت کرده اید اینن کار علاوه در ایجاد انگیزه در شما کیفیت مطالب شما را به طرز عجیبی افزایش خواهد داد و باعث می‌شود در هنگام نوشتن احساس مسئولی کنید. با این روش هیچگاه از شغل بلاگری و فریلنسرینگ خسته نخواهید شد.

Image for post
Image for post

زمان‌بندی را رعایت کنید 

داشتن زمان بندی در انجام امور به شما و مخاطبان شما یک نظم ذهنی خواهد داد. هرگز گسسته مطلب ننویسید زیرا این کار ارتباط شما را با مخاطبان قطع خواهد کرد و یک حس عدم فعالیت در آنان شکل خواهد داد. به صورت مستمر با دنبال کنندگان خود در ارتباط باشید و حتی زمانیکه برای یک موضوع امکان نوشتن ندارید آن را با ایشان در میان بگذارید. رعایت همین موضوع می‌تواند یکی از بهترین راه های جذب آنان باشد.

Image for post
Image for post

مهارت خود را دنبال کنید

بهتر است در مورد چیزهایی که می دانید بنویسید. اگر در مورد موضوعی چیزی نمی دانید، احتمالاً گنگ به نظر خواهید رسید. اگر فقط کمی درباره موضوعی می دانید ، مثل یک دیوانه در مورد آن تحقیق کنید تا اینکه کاملا از آن آگاه شوید. نوشتن در مورد موضوعاتی که از قبل با آنها بسیار آشنا هستید در وقت شما صرفه جویی می کند و احتمالا خوانده شدن را  بسیار بالا خواهد برد.

Image for post
Image for post