چرا باید وبلاگ‌نویسی را رها کنید؟

احتمالا با خود فکر کنید این یک توصیه خنده دار است که باید دست از وبلاگ نویسی بردارید. اما اگر به عنوان یک نویسنده فریلنسر به کسب درآمد خود اهمیت می‌دهید، ممکن است بخواهید نوشتن پست های وبلاگ را متوقف کنید. چرا این توصیه را به شما کرده‌ایم؟

اکثر بلاگ ها حاوی موضوعات شخصی نویسنده است
اکثر بلاگ ها حاوی موضوعات شخصی نویسنده است
اکثر بلاگ ها حاوی موضوعات شخصی نویسنده است

چهار دلیل عمده وجود دارد که می خواهیم شما را از وبلاگ نویسی دور کنیم:

1. وبلاگ نویسی اتلاف وقت است

یک پدیده رایج که در حال حاضر گریبان‌گیر بسیاری از نویسندگان مستقل شده این است که آنها وبلاگی را راه اندازی کرده‌اند زیرا شنیده‌اند که نویسندگان دیگر این کار را می‌کنند. بعد از مدتی، آنها عاشق وبلاگ خود می شوند و سپس زمان زیادی را صرف آن می‌کنند. معمولا این همه تلاش به ازای یافتن مشتریانی است که بخواهند پول پرداخت کنند.

از وقت خود برای نوشتن هوشمندانه استفاده کنید
از وقت خود برای نوشتن هوشمندانه استفاده کنید
از وقت خود برای نوشتن هوشمندانه استفاده کنید

متأسفانه، پست‌های معمول وبلاگ از نوع دفتر خاطرات، به ندرت خوانندگان زیادی را به خود جذب می‌کند. و آنها برای جلب مشتری، نمونه نوشتاری خوبی ندارند. مشاغل می‌خواهند پست‌های پر از واقعیت نوشته شده در یک موضوع واحد داشته باشند، نه پست‌های تصادفی درباره افکار شخصی شما. اما این فرآیند آنقدر قدرتمند است که دکمه "انتشار" را روی هرچیزی که می خواهید فشار می دهید تا زمانیکه به عملی اعتیاد آور تبدیل شود.

این گفته معمول اکثر نویسندگان است که بگویند:

"اهداف من در این ماه شامل ارسال پست هفته‌‍ای دو بار در هر سه وبلاگ شخصی من است. بعلاوه ... حدس می زنم که برای یافتن مشتری باید بازاریابی انجام دهم. "

وبلاگ نویسی تمام وقت آزاد شما را جذب می کند، بازاریابی در انتهای لیست اولویت شما قرار می‌گیرد و سال آینده، شما هنوز در همان نقطه امروز هستید.

2. از شهرت و اعتبار برخوردار نیست

هیچ مشتری از شنیدن اینکه شما در حال ارسال پست‌های وبلاگ هستید تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد. وبلاگ نویسی نقطه ورود است. پایین پله ورود هیچ مانعی ندارد. غالباً، ویرایشگر ندارید و چشم اندازهای شما آن را می دانند. به همین دلیل وبلاگ نویسی نوع معتبری برای نوشتن نیست.

به دنبال یافتن جایگاه اعتبار خود باشید
به دنبال یافتن جایگاه اعتبار خود باشید
به دنبال یافتن جایگاه اعتبار خود باشید

اگر می توانید پست‌های خود را در یک وبلاگ بزرگ، پرطرفدار و با نام تجاری ارسال کنید. این امر کمی به اعتبار شما کمک می‌کند. اما هنوز هم راه درازی برای افزایش شهرت ر پیش است.

3. درآمد خوبی ندارد

بله در حال حاضر نخبگانی در نویسندگی هستند که از مشتریان خود برای یک پست وبلاگ مبالغ بسیار بالایی دریافت می‌کنند. اما حتی این بهای بالای پرداخت وبلاگ در مقایسه با آنچه می توانید از انواع دیگر نوشتن بدست آورید، بسیار پایین است.

در حال حاضر اکثریت قریب به اتفاق برنامه‌های وبلاگ نویسی در دنیا برای هر پست 5 تا 25 دلار پرداخت می‌کنند، که صرف نظر از سرعت نوشتن شما دستمزد زندگی در هیچ یک از کشورهای جهان اول نیست.

خوب بنویسید درآمد به دنبال شما خواهد آمد
خوب بنویسید درآمد به دنبال شما خواهد آمد
خوب بنویسید درآمد به دنبال شما خواهد آمد

4. این یک بازار رو به کاهش است

با تلاش مداوم گوگل برای حذف سایت‌های محتوای انبوه از نتایج جستجوی خود، پیش بینی می‌شود در آینده کارهای کمتری برای استخدام در وبلاگ انجام شود. بیشتر پست‌های ارزان قیمت و دارای کلید واژه های جستجوگر SEO و پست کوتاه در حال خشک شدن هستند.

این یک جایگاه در حال مرگ است زیرا پست‌های نیمه با سواد و نیمه پخته شما در عرض 15 دقیقه از ربات‌های جستجوگر رد می شود تا فهرست شوند و دیگر کارایی ندارد. آنها در ترافیک موتورهای جستجو جایی ندارند زیرا در نتایج جستجو ظاهر نمی‌شوند. بنابراین مشاغل در آینده قرار نیست حتی 5 دلار برای آنها بپردازند.

اگر اکنون برای گذران زندگی خود به این نوع کارها وابسته هستید، وقت آن است که برنامه ریزی کنید تا به جایگاه جدیدی بروید. شما تمام تخم مرغ‌های خود را در یک سبد ناپدید شده قرار داده اید.

به جای آن چه بنویسم؟

اگر شما را واداشتیم در مورد احساسات خود درباره وبلاگ نویسی تجدید نظر کنید، بنابراین باید راه حلی نیزی برای آن ارائه دهیم:

نوشتن را متوقف نکنید، البته فقط اگر بخواهید از راه نوشتن درآمد خود را تأمین کنید. وبلاگ نویسی بهترین قالب برای کسب درآمد نیست. بنابراین به جای پست های وبلاگ چه چیزی باید بنویسید؟ 

بله درست است! شما باید مقاله بنویسید!

داشتن مقالات معتبر یک اعتبار برای شماست
داشتن مقالات معتبر یک اعتبار برای شماست
داشتن مقالات معتبر یک اعتبار برای شماست

مقالات پرداخت خوبی دارند. با نوشتن مقالات خوب از شرکت‌ها و نشریات بهتر می‌توانید کسب درآمد کنید. مقالات یک وظیفه معتبر هستند. شما دیگر "فقط یک وبلاگ نویس" نیستید. کلیپ‌های مقاله مورد احترام هستند. سردبیران و مدیران بازاریابی وقتی کلیپ‌های مقاله را به آنها نشان می دهید تحت تأثیر قرار می‌گیرند.


مردم عاشق خواندن مقاله هستند. این قالبی است که مدت هاست وجود دارد و خوانندگان آن را "دریافت می کنند". پست‎‌های وبلاگ در حال تبدیل شدن به مقاله هستند. فراخوان ارسال 2،000 کلمه‌ای وبلاگ در بسیاری از وبلاگ‌ها و وب سایت‌های برتر به معنای آن است که آنها مقاله می‌خواهند.
مشاغل به مقاله نیاز دارند. به طور فزاینده ای‌، مشتریان شرکتی به دنبال محتوای مقاله برای وب سایت‌های خود هستند، تا آنها را از همه پست‌های معمول وبلاگ کم ارزش جدا کنند.

راز موفقیت در نوشتن آنلاین

اگر دوست دارید آنلاین بنویسید، بدانید که قالب محتوای نوشتاری آینده مقاله است که منطقی ست. زیرا خوانندگان داستان‌های عالی و اطلاعات مفید می‌خواهند. 

تغییر مکان دهید تا درآمد بیشتری کسب کنید
به طور خلاصه: نوشتن "پست های وبلاگ" را متوقف کنید. فکر خود را به عنوان یک وبلاگ نویس متوقف کنید. به جای آن مقاله نویس شوید. 

به جای پست های وبلا، آنچه را که می نویسید به عنوان مقاله به مشتریان بفروشید. به جای پست‌های کوتاه وبلاگ، ما باید محتوای بهتری را با کیفیت مقاله، با مصاحبه و داده‌های تحقیقی ایجاد کنیم  این همان چیزی است که باعث ایجاد اقتدار می‌شود و واقعا باعث بازدید و هدایت شما می شود.

سوالات خود را به سمت محتوای بهتر و به سبک مقاله سوق دهید و بتوانید تا در سال آینده به عنوان نویسنده مستقل درآمد بیشتری کسب کنید. سپس می توانید هر آنچه را که می خواهید در وبلاگ خود بنویسید.