توییتر ابزاری مناسب برای فریلنسرها

فریلنسرها از توییتر برای کار خود استفاده می‌کنند! وقتی برای اولین بار این موضوع را شنیدم، فکر کردم، "باید شوخی باشد." شاید استفاده از این ابزار برای فریلنسرها و مخصوصا نویسنده‌های فریلنسر که نیاز به ابزاری برای نوشتن دارند کمی سخت باشد.

  • چه ارتباطی می‌توان با این پیام‌های کوتاه برقرار کرد؟ 
  • چگونه می توان به طور معناداری با کسی ارتباط برقرار کرد؟

در مورد ابزاری صحبت می‌کنیم که در گذشته نه چندان دور با محدودیت 140 کاراکتری روبرو بود و پس از مدتی، اخیرا محدودیت خود را به 280 کاراکتر ارتقاء داده است. اما نکته مهم آن است که محدودیت‌ توییتر در واقع باعث قدرتمند شدن و کارآمد بودن آن نسبت به سایر سایت‎‌ها و شبکه‌های اجتماعی شده است.

 با توجه به تعداد افراد فعال در این شبکه اجتماعی، به نظر می‌رسد استفاده از توییتر و فعالیت در آن در عصر حاضر امری اجتناب ناپذیر است. اگر شما نیز از این شبکه اجتماعی استفاده کرده باشید و وضعیت فریلنسرهای محبوب را در آن بررسی کرده باشید، قطعا فهمیده‌اید که این ابزار برای آنها ارزشمند و مفید بوده است. 

در اینجا مقاله قصد داریم تا برخی از دلایلی که استفاده از توییتر را برای فریلنسرها جذاب کرده است بیان کنیم:

Image for post
Image for post

1 . شناسایی افراد معروف در زمینه کاری خود

 توییتر به شما امکان دسترسی سریع به درخشان ترین ذهن‌ها در سراسر جهان، در زمینه‌های مختلف (به ویژه رسانه‌های اجتماعی و بازاریابی) را می دهد. اگر به تازگی از توییتر استفاده می‌کنید، لازم است تا در آن فعالیت داشته باشید و برخی از افراد مشهور را دنبال کنید و از این افراد نحوه استفاده از این ابزار را کم کم بیاموزید. منظور از نحوه استفاده توییتر، طریقه برقراری ارتباط با مخاطبان است.

2. یافتن همکاران جدید 

می‌توانید با یافتن افراد فعال در زمینه کاری خود، با آنها در ارتباط باشید و در پروژه‌های مختلف شغلی با آنها همکاری کنید یا از آنها کمک بگیرید. 

3. یادگیری خلاصه نوشتن

نظم 240 نویسه ای توییتر واقعاً به شما یاد می دهد که چگونه برای مخاطبان کوتاه مدت و آنلاین امروز، بنویسید. سعی کنید در دو خط مفهوم اصلی را به مخاطب انتقال دهید در حالیکه  می‌توانید باقی مطلب را در قالب  یک پیوند در ادامه همان توییت ارائه دهید. این روش یک تمرین بسیار خوب برای شما است.

4.دسترسی به منابع معتبر 

با یک جستجوی ساده منابع اصلی مرتبط با فعالیت خود را بیابید. توییتر یک مکانیسم مناسب برای یافتن منابع اضطراری حتی برای چیزهای جزئی است. همچنین، برخی از افراد خیلی در توییتر فعال هستند به طوریکه سریعترین راه برای دسترسی به آنها همانجاست. اگر دسترسی به فردی با تلفن یا ایمیل برای شما مشکل است، آن را امتحان کنید. همچنین، بسیاری از مشاوران بازاریابی در آنجا حضور دارند و به صاحبان مشاغل مشاوره می‌دهند که در صورت نیاز می‌توانید از آنها استفاده کنید.

5. یافتن پروژه‌های کاری مرتبط با شغل

 توییتر به طور فزاینده‌ای مکانی گرم برای اکثر مشاغل است. یک لیست برای سایت های شغلی موجود در توییتر ایجاد کنید، و هر زمان که خواستید فقط لیست‌ها را مشاهده کنید. همچنین می توانید از ابزارهایی مانند TwitJobSearch برای اجرای جستجوی شغل در کلمات کلیدی استفاده کنید.

6- افزایش مهارت‌ رسانه‌های اجتماعی

احتمالا به مشتریانی برخورد خواهید کرد که می خواهند برای آنها محتوای  شبکه‌های اجتماعی تولید کنید. بنابراین حضور در Twitter و دانستن آداب و معاشرت آن شما رابرای این منظور آماده خواهد کرد تا مهارت های نوشتن خود را با رسانه‌های اجتماعی ترکیب کنید تا در نتیجه درآمد بیشتری کسب کنید.

نکته آخر:

توییتر ابزاری مناسب رای برقراری ارتباط با دیگران است اما محدودیت‌های خاص خود را دارد. اگر به عنوان یک نویسنده یا بلاگر در حال فعالیت هستید، باید از یک ابزار دیگر مانند پرسپت در کنار شبکه‌های اجتماعی خود از جمله توییتر  حتما استفاده کنید. پیشنهاد ما برای شما عزیزان آن است که نوشته‌های خود را در پرسپت منتشر کنید و برای یافتن مخاطبین خود و بازاریابی ،آنها را در توییتر یا شبکه‌های اجتماعی خود منتشر کنید. در مقالات بعدی در مورد معرفی و امکانات شبکه‌های اجتماعی برای شما بیشتر خواهیم نوشت.

پرسپت امکان اشتراک گذاری مقالات را در شبکه‌های اجتماعی برای شما مهیا کرد است. در پرسپت کافیست تا یکبار بنویسید و در جاهای مختلف  مطالب خود را منتشر کنید. برای اشتراک گذاری پست‌های خود در توییتر، کافیست لینک کوتاه مقاله را در توییت خود قرار داده و یا از گزینه اشتراک در توییتر استفاه کنید.

برای راهنمایی بیشتر به  این صفحه مراجعه کنید.