انجام یک مصاحبه‌ی ناب

اگر می خواهید یک روزنامه نگار مستقل یا فریلنسر باشید، باید بدانید که چگونه منابع مصاحبه را پیدا کنید و با آنها مصاحبه کنید. اما اگر ایده دعوت یک فرد نا آشنا و درخواست چند دقیقه از وقت او برای مصاحبه شما را از بین می برد، آن وقت چه؟ به انجام محتوای کم درآمد پایبند هستید؟ دست از کار فریلنسر می‌کشید؟ روح خود را آرزده می‌کنید؟ این کار را نکنید، خب.

اگر از هر روزنامه نگار پیشکسوت در مورد یافتن منابع و مصاحبه با آنها سوال کنید،  اکثر آنها به شما خواهند گفت که از همان ابتدا احساس مشابه همین داشتند.

Image for post
Image for post

برای یادگیری نحوه یافتن منابع، ایجاد روابط و پرسیدن نوع سوال‌های مصاحبه، کمی تمرین لازم است که باعث می‌شود مخاطبین و بسیاری از جزئیات ناب را برای کار شما ارائه دهند. برای درخواست مصاحبه از یک منبع ممکن است لازم باشد که از این عوامل تکان دهنده‌ در اولین بار چشم پوشی کنید. هنگامی که با یک منبع تلفنی یا حضوری روبرو می شوید، هدایت مکالمه کمی تمرین نیاز دارد و این مهارتی است که می توانید یاد بگیرید.

اگر می خواهید یاد بگیرید که چگونه یک نویسنده مستقل شوید و به عنوان یک روزنامه نگار مستقل منابع را پیدا کنید و با آنها مصاحبه کنید؟ نحوه انجام این کار به شرح زیر است:

برخی نکات مصاحبه از نظر روزنامه نگاران مستقل

در این مقاله توصیه‌های Kelli Matthews و Brian Klems دو روزنامه نگار فریلنسر آورده شده است و در مورد یافتن و مصاحبه با منابع با آنها مصاحبه شده است.

 برایان آ. کلمز یک روزنامه نگار آزاد و باسابقه است. او سردبیر سابق ارشد WritersDigest.com است. و او نویسنده کتاب راهنمای پدر برای تربیت دختران است.

کلی متیوز یک طرفدار روابط عمومی و بنیانگذار آژانس روابط عمومی Verve Northwest Communications است. او همچنین در دانشگاه اورگان، روابط عمومی و ارتباطات را تدریس می‌کند. نکاتی که در این مصاحبه بررسی شده است شامل موارد زیر است:

  • مواجهه با ترس در مورد مصاحبه با مردم
  • نکاتی برای یافتن منابع
  • ایمیل در مقابل مصاحبه تلفنی یا حضوری
  • ایجاد روابط

سوال: چگونه می‌توانید در حالت عصبانیت یا ترس با مردم مصاحبه کنید؟

کلمز: به دست آوردن این شجاعت چیزی است که من معتقدم فقط با تجربه همراه است. احساس می‌کنم هرچه بیشتر با منابع تماس بگیرید، هرچه بیشتر به منابع دسترسی پیدا کنید، بیشتر از مردم مصاحبه بخواهید، با آنها راحت‌تر می‌شوید.و وقتی از کسی مصاحبه می‌خواهید، آنچه را که تقاضا دارید بیان کنید. مثلا:

"من یک روزنامه نگار مستقل هستم که در حال انجام وظیفه هستم، و به دنبال نکاتی هستم. من می‌خواهم 10 دقیقه از وقت شما را برای نقل قول‌های احتمالی در مقاله آینده انتخاب کنم. "

سوال: احساس شما در مورد مصاحبه تلفنی در مقابل مصاحبه از طریق ایمیل چیست؟

کلمز: اولویت من همیشه تلفن است. من در این مورد کمی قدیمی هستم و همیشه سعی می کنم از آن استفاده کنم. اما اگر من فقط به دنبال یک نقل قول سریع یا به طور بالقوه برخی اطلاعات پس زمینه هستم، ایمیل ها تقریباً به همین اندازه آزارم نمی دهند. من مکالمه تلفنی را ترجیح می‌دهم، زیرا احساس می‌کنم با پرسیدن سوال‌های پیگیری می‌توانید از این موارد بیشتر بهره‌مند شوید.

سوال: کدام کلمات جادویی به نویسنده کمک می‌کند تا مصاحبه کند؟

متیوز: این ایده وجود دارد که وقتی می‌خواهید مصاحبه کنید با یک دیوار روابط عمومی مواجه خواهید شد. اما بی اساس است. توجه کنید این یک متخصص روابط عمومی است که کار خود را انجام می‌دهد. این وظیفه آنهاست که داستان شما را تسهیل کنند. این وظیفه آنهاست که منبع خوبی باشند. این وظیفه آنهاست که شما را به منبع خوبی معرفی کنند و آنها در این زمینه به شما کمک می کنند.

سوال: چگونه یک فرد روابط عمومی می‌تواند به یک فریلنسر در انجام وظیفه کمک کند؟

متیوز: به طور کلی، کار ما بیشتر در جنبه عمومی فعال است. بنابراین ما به دنبال فرصت هستیم. ما ایده‌های داستان را به روزنامه نگاران، نویسندگان و سردبیران مستقل ارائه می‌دهیم. ما به دنبال پوشش برای کمک به مشاغل یا مشتریان خود هستیم.

اگر می‌توانید با یک سوال در مورد نوع داستانی که می‌خواهید پوشش دهید به متخصص روابط عمومی مراجعه کنید، ما می‌توانیم به شما کمک کنیم. مثلا:

داستان درباره چه چیزی است؟
به چه نوع منبعی علاقه دارید؟
با چه نوع منابعی باید صحبت کنید؟
آیا به این مدیرعامل علاقه دارید؟
آیا شما ممکن است به کالاهایی یا شخصی با تخصص خاصی علاقه مند باشید؟
چه چیزی برای کمک به بیان داستان خود نیاز دارید؟
اگر با یک حرفه‌ای روابط عمومی روبرو هستید، پاسخ اینگونه خواهد بود: "عالی! بگذارید بفهمم چگونه می‌توانم در این زمینه به شما کمک کنم. بگذارید بفهمم چگونه می‌توانم اطلاعات مورد نیاز و شخصی را که باید با او صحبت کنیم به شما ارائه دهم. "

یک روابط عمومی خوب می‌تواند یک تسهیل کننده خارق العاده باشد و واقعاً فراتر از آنچه ممکن است با او در مکالمه اولیه بیایید، کمک کند، زیرا ما اطلاعات زیادی در زمینه زمینه داریم. ما منابع زیادی را می شناسیم.

سوال: چگونه منابع خوبی برای مصاحبه پیدا می‌کنید؟

کلمز: حقیقت این است که این سوال همیشه ذهنم را به خود مشغول می‌کند. شاید به این دلیل که با اینترنت می توانید تقریباً با هر کسی در هر مکان ارتباط برقرار کنید. من فقط به طور مداوم جستجوهای Google را برای آنچه که لازم دارم اصلاح می کنم

 و سپس با شخص تماس بگیرید. وقتی ترس از تماس با مردم را از دست دادید، سخت نیست.

من نیز اغلب برای یافتن منابع به دانشگاه ها مراجعه می کنم. " این همان چیزی است که من به دنبال آن هستم. آیا کسی آنجاست که بتواند در این مورد با من صحبت کند؟ "

سوال: اگر یک منبع بخواهد داستان شما را قبل از انتشار ببیند، چه می کنید؟

متیوز: اوه ، من از این متنفرم. من به عنوان یک حرفه‌ای روابط عمومی، در طول هرگز نمی خواستم که مقاله ای را از قبل ببینم. این یک "نه" مشخص است. تنها استثنا کوچک ممکن است روشن کردن مشخصات خاص باشد. و این کار بررسی کل مقاله نیست، بلکه فقط برای بررسی مجدد حقایق، نقاط داده یا نقل قول‌ها است. اما این یک بررسی سرمقاله نیست.

کلمز: من این را دوست ندارم ، عمدتا به این دلیل که نمی توانم به منبع چیزی قول بدهم. من به آنها می گویم ، "من با منابع دیگری مصاحبه کرده ام، اما نمی‌توانم آنها را فاش کنم. همچنین  من نمی‌خواهم آنها را فاش کنم، زیرا شما نمی‌دانید که چه چیزی در طی ویرایش کاهش می یابد. در نهایت، شما فقط باید منبع خود را بگویید، یا می‌خواهید در این مقاله شرکت کنید یا نمی‌کنید.

سوال: چرا ایجاد روابط برای روزنامه نگاران مستقل مهم است؟

کلمز: در این صنعت ، ما به صورت آزاد کار می کنیم ، می نویسیم و همه کارها را انجام می دهیم ، سعی می کنیم با مردم ارتباط برقرار کنیم. با این حال مجبورم آن را انجام دهم ، آن را انجام خواهم داد. و امیدوارم از آنجا بتوانم این ارتباطات شخصی را ایجاد کنم تا در آینده بتوانم به آنها دسترسی پیدا کنم. و من همیشه مصاحبه ها یا نامه های الکترونیکی را با منابع با چنین چیزی به پایان می رسانم: "امیدوارم اگر در آینده برای چیز دیگری با شما تماس بگیرم مشکلی نخواهید داشت."

سوال: آیا دسترسی به چندین منبع خوب است؟

کلمز: بله فقط به دیگران بگویید که این همان کاری است که شما انجام می‌دهید، خصوصاً اگر در حین کار هستید. شما باید اطلاعات کسب کنید و نمی‌توانید برای همیشه صبر کنید تا افراد به شما برگردند. من فکر می‌کنم خوب است که به چندین منبع دسترسی پیدا کنیم یا یک مهلت سریع برای چرخش به آنها بدهیم مانند: "من به این نیاز دارم. باید تا این زمان وصل شوم. در غیر این صورت ، من مجبورم به جای دیگری حرکت کنم. "

اگر می خواهید منبعی برای مصاحبه برای کار خود پیدا کنید یا برای میخ زدن نامه پرسش بعدی خود به نقل از یک متخصص موضوع نیاز دارید ، تماس بگیرید و برای برقراری ارتباط ایمیل ارسال کنید. روی ایجاد روابط با منابع کار کنید. و هنگامی که مصاحبه انجام می دهید ، سوالات باز و پیگیری را بپرسید ، و تمام جزئیات آبدار لازم را خواهید گرفت.