انتخاب تصویر برای یک پُست

تصاویر درون یک مقاله تاثیر بسیار زیادی در ایجاد ارتباط با مخاطبین دارد. مقاله شما بدون تصویر یک متن خشک و بی روح است. نتایج بررسی بلاگ‌های مختلف نشان داده است مقالاتی که دارای تصاویر خوب و مرتبط هستند کاربران بیشتری را مجذوب خود کرده‌اند. در این مقاله قصد داریم تا خدمت شما دوستان چندین سایت در زمینه اشتراک و دریافت تصاویر با کیفیت معرفی و بررسی کنیم. 

Image for post
Image for post

1- Unsplash 

یکی از بهترین و بروزترین سایت‌ها در زمینه دانلود تصاویر این سایت است. این سایت طبق محتوایی که برای کاربران ارائه داده است ثابت کرده است که یکی از بزرگترین منابع در زمینه اشتراک تصاویر با کیفیت است. از ویژگی‌های بارز این سایت داشتن دسته‌بندی بسیار متنوع برای یافتن و جستجوی تصاویر است. این وب سایت ادعا می‌کند بیش از 207،000 عکاس مشارکت کننده و بیش از 17 میلیارد عکس با رشد ماهانه 2 میلیون عکس در ماه دارد. شرایط مجاز کپی رایت در عکس های آن باعث شده تا Unsplash به یکی از بزرگترین منابع عکاسی در اینترنت تبدیل شود، که عکس‌های اعضای آن اغلب در مقالات ظاهر می‌شوند.

Image for post
Image for post

2- Pixabay

این سایت شامل تعداد زیادی تصویر بدون حق امتیاز است که می‎‌توانید آنها را به صورت رایگان دانلود کنید. این سایت میزبان بیش از 1.5 میلیون عکس، اینفوگرافیک و فیلم است که استفاده از آنها رایگان است. روی نوار جستجو کلیک کنید تا تصاویر مرتب شده و بر اساس کلمات کلیدی آنها را جستجو کنید. در این سایت می‌توانبد بر اساس نام عکس گیرنده، جهت گیری (به عنوان مثال ، صحنه یا نمایش) و حتی نوع دوربین جستجو کنید. به همین ترتیب سایت دارای بخش انتخاب ویرایشگر است که بهترین تصاویر انتخاب شده را نمایش می‌دهد. 

Image for post
Image for post

3- Pexels 

Pexels تعداد زیادی عکس دارد که استفاده از آنها برای اهداف تجاری و شخصی رایگان است. می‌توانید عکس‌های معروف، عکس‌های پرطرفدار و جستجوی برجسته (به عنوان مثال آنچه دیگران به دنبال آن هستند) را جستجو کنید. در صورت نیاز به یافتن یک عکس گیرنده که می‌توانید به طور مکرر از عکس های او استفاده کنید. این سایت چالش‌های مختلفی برای عکاسان دارد زیرا در این سایت تمام عکاسان رتبه‌بندی شده‌اند. ویژگی متمایز این سایت دارا بودن یک تابلوی امتیازات است که رتبه هنرمند برتر و آثار آنها را به شما نشان می دهد.

Image for post
Image for post

4- Freestocks 

این سایت یکی از بهترین وب سایت‌ها  که می‌توانید از آن عکس‌های رایگان دریافت کنید. نکته باورنکردنی در مورد آن این است که علاوه بر این به کاربران امکان می‌دهد تصاویر را به صورت رایگان بارگذاری کنند همه عکس‌ها تحت Creative Commons CC مجوز دارند. این به این معناست که شما می‌توانید از این تصاویر بدون نگرانی در مورد مسائل مربوط به حق چاپ استفاده کنید. تصاویر موجود از کیفیت و وضوح بسیار بالایی برخوردار هستند. FreeStocks تصاویر 7 دسته مختلف را شامل می شود، از جمله حیوانات ، غذا ، طبیعت ، مد و غیره مانند سایر وب سایت های رایگان عکس، می‌توانید تصاویر با کلمات کلیدی مرتبط را نیز جستجو کنید.

Image for post
Image for post

5- Gratisography 

ویژگی متمایز این وب سایت شامل عجیب ترین و بی نظیرترین عکس‌های حیوانات ، مکان‌ها، طبیعت و مردان است. در این سایت تعداد زیادی عکس وجود ندارد اما قطعا تصاویری وجود دارد که در جای دیگر نمی‌توانید آن را بیابید. عکس‌ها در 9 دسته حیوانات، مد، تجارت، غذا، اشیا، طبیعت، مردم، و غیره سازمان یافته‌اند. با این حال، در صورتی که به دنبال یک عکس عجیب و غریب هستید که به محتوای شما روح می‌بخشد ، این سایت یکی از بهترین‌هاست.

Image for post
Image for post

6- StockSnap

ویژگی متمایز این سایت دارا بودن دسته‌های مختلف و همچنین  چندین زیرمجموعه است که جستجوی یک عکس خاص را برای شما آسان می‌کند. این سایت میزبان تعداد زیادی عکس با وضوح بالا است و استفاده از آن برای استفاده تجاری رایگان است. در StockSnap هر هفته عکس‌های جدیدی بارگذاری می‌شود.می‌توانید تصاویر را براساس تاریخ، بیشترین و کمترین بارگیری و بیشترین و کمترین موارد موردعلاقه جستجو کنید. به همین ترتیب می‌توانید عکسهای پرطرفدار را جستجو کنید. اگر یک حساب کاربری ایجاد کنید تصاویر مورد علاقه خود را می‌توانید در حساب کاربری  ذخیره کنید.

Image for post
Image for post

7- Burst 

ویژگی متمایز Burst بتصمیم گیری در دریافت یک تصویر خاص با وضوح بالا یا پایین است. این سایت 28 دسته منحصر به فرد دارد که چند دسته از آنها به زیر مجموعه‌ها تفکیک می‌شوند تا جستجوی تصاویر مورد نیاز شما بسیار ساده‌تر باشد. جستجو ،مرور و بارگیری تصاویر در این سایت کاملا استاندارد است.

Image for post
Image for post

8- New Old Stock

یکی از وب سایت‌های عالی در زمینه انتخاب تصاویر است. یکی از ویژگی‌های خوب این وب سایت تمرکز بر روی عکس‌های قدیمی است. بیشتر عکس‌های این سایت سیاه و سفید است.  جستجوی سایت خیلی مناسب نیست. علاوه بر این ، برخلاف بیشتر سایت‌های رایگان ، New Old Stock هیچ روشی برای فیلتر کردن عکس‌ها ارائه نمی‌دهد. اما این عکس‌ها مخاطبین خاص خود را دارد.

Image for post
Image for post

اگر شما هم سایتی را می‌شناسید که می‌تواند برای انتخاب تصاویر مفید باشد، در قسمت نظرات معرفی بفرمایید تا دوستان استفاده کنند.