جمعبندی به روش سه روز یکبار / چرا باید جمعبندی کنیم؟

جمعبندی به روش سه روز یکبار / چرا باید جمعبندی کنیم؟

جمعبندی به روش سه روز یکبار ,  برخی از داوطلبان می پرسند چرا باید یک ماه مانده تا کنکور را تنها به جمعبندی بپردازیم و از مطالعه ی تشریحی مباحث جدیدی که قبلا نخوانده و تمرینی نداشته ایم ، در دوران جمعبندی باید بپرهیزیم؟

توجه داشته باشید که در این زمان های محدود و باقیمانده تا کنکور بهترین کار این نیست ک به مطالعه ی مباحثی بپردازید که در طول سال کار نشده اند و یا حتی کم خوانده شده اند ! بلکه باید تنها و تنها مباحثی را مجددا مرور و جمعبندی کنید که در طول این مدت خوانده بودید و برایشان تست زنی ، خلاصه نویسی و نکته برداری داشته اید .

جمعبندی به روش سه روز یکبار , دقت داشته باشید که این بهترین استراتژی در دو ماه مانده تا کنکور برای یک داوطلب کنکوری است.
در این بازه ی زمانی محدود نمی توانید مبحث جدیدی را یاد بگیرید و به حد تسلطی برسانید که بتوانید هر نوع تیپ تستی که از آن در کنکور طرح می شود را پاسخ دهید ، خیر واقعا نمیشه لذا بهترین کار این هست که تمام تمرکز و تلاش خود را برای مباحثی بگذارید که در طول این مدت خوب خوانده اید تا زحمات شما هدر نروند و به تثبیت و ماندگاری بیشتر مباحث خوانده شده نیز همت کنید.

 جمعبندی به روش سه روز یکبار , بررسی ها از شیوه ی برنامه ریزی بهترین قبولی های کنکور سراسری در سال های اخیر نشان می دهد داوطلبانی که در دو ماه مانده تا کنکور مرور و جمعبندی های منسجم و با تمرکز بالایی داشته اند ، توانسته اند بیشتر مباحث را در ذهن خود ماندگار سازند و در جلسه ی کنکور از حداکثر اطلاعات خود برای پاسخگویی به تست ها استفاده کنند.

روش جمعبندی 3 روز یکبار چگونه باید اجرا شود؟

جمعبندی به روش سه روز یکبار ,  همانطور که در ابتدا نیز گفته شد ، این تکنیک مدت زیادی است که توسط داوطلبان کنکور اجرا شده و نتایج بسیار خوبی هم داشته به گونه ای که تمام داوطلبان در کنکور های این چند سال اخیر به اجرای این تکنیک در یک ماه مانده تا کنکور اذعان داشته اند.

داوطلب در یک نیم روز و درست در ساعت 8 صبح تا 12 ظهر یک آزمون سراسری از سال های گذشته را مطابق با زمان استاندارد کنکور و در شرایط جلسه ی آزمون از خود امتحان می گیرد و در 2/5 روز باقیمانده از این 3 روز فرجه به مرور دروس و رفع اشکالات می پردازد
در این 2/5 روز که تبدیل به 5 بازه ی زمانی نیم روزی می شود ، داوطلب باید در هر نیم روز یکی از دروس پایه و یکی از دروس تخصصی را مطالعه کند.

این تکنیک بهترین روش برای عدم فراموشی و حضور ذهن بیشتر در مرور و جمعبندی است و در نهایت حرفه ای ترین شیوه ی برنامه ریزی در این بازه ی زمانی مانده تا کنکور است.

جمعبندی به روش سه روز یکبار , نکات مهمی که برای جمعبندی به روش 3 روز یکبار باید بدانید...

1- در این تکنیک شما در هر 3 روز 3 بار دروس را مرور می کنید. یکبار در حالیکه در حال برگزاری آزمون از خود هستید ، یکبار به هنگامی که آزمون را بررسی و تحلیل می کنید و همزمان پاسخنامه ی تشریحی را چک می کنید و در بار آخر هم در 2/5 روز باقیمانده ای که به مطالعه خلاصه نویسی ها ، یادداشت برداری ها ، حاشیه نویسی ها و یا حل تست برای مباحث مختلف هستید.

2- شاید براتون یک سوال پیش بیاد و اونم اینکه بهتره روش جمعبندی به روش 3 روز یکبار رو از کی و از چه موقع قبل از کنکور استارت بزنیم؟

روش جمع بندی سه روز یکبار ، برای قبولی در پزشکی

بهترین زمان برای شروع جمعبندی های حرفه ای به روش 3 روز یکبار ، 6 هفته است ( یعنی 3 بازه ی دو هفته ای )در این زمان می توانید حداقل 11 کنکور سراسری سل های اخیر را براسا شرایط کنکور و نیز بطور حرفه ای و دقیق از خود آزمن بگیرید و موشکفانه تست ها را بررسی و تحلیل کنید.

3- باز هم تاکید می کنیم که باید از هر نظر همانند شرایط جلسه ی کنکور با خود برخورد کنید ، همه ی استراتژی هایی که تا قبل از کنکور بارها تمرین کرده بوده اید را اکنون در آزمون شبیه ساز اجرا کنید و توصیه می گردد با همان لباسی که قرار است روز کنکور بپوشید در جلسه ی کنکور شبیه ساز حاضر شوید و حتما روی یک صندلی و به مدت 4 ساعت به تست ها پاسخ دهید. مغز را تمرین دهید که در این شرایط خسته نشود و تمرکز خود را حفظ کند.

4- بهترین و مناسبترین تست ها برای دوره و مرور در دوران جمعبندی ، تست های سراسری داخل و خارج از کشور کنکور های اخیر است لذا از زدن تست های مبحثی در این زمان محدود اجتناب کنید چرا که بهتر است که اکنون به صورت جامع و به سبک و روش کنکور تست زنی داشته باشید.

5- و اما در کنار روش جمعبندی به روش 3 روز یکبار می توانید دو درس مهم و کلیدی کنکور رشته ی خود را به طور کامل مطالعه نمایید. مثلا در کنکور تجربی ، درس زیست از اهمیت بسیار زیادی در کنکور تجربی برخوردار است و دین و زندگی که هم موثر بر بهبود رتبه است و کسب درصد بالا برای دستیابی به رتبه های خوب ، الزامی است که میتوان به راحتی در این درس درصد بالایی کسب نمود.

توجه : داوطلبانی که برای کنکور تا به الان خیلی خوب درس خوانده اند و هدفشان کسب رتبه های عالی در کنکور 97 است می توانند به روش 2 روز یکبار از خود آزمون بگیرند اینجوری تعداد آزمون سراسری بیشتری و البته مرور های بیشتری به هم به واسطه بیشتر شدن آزمون در منزل ، خواهید داشت.
این همان تکنیکی است که رتبه های برتر همیشه انجام داده و به خوبی نتیجه گرفته اند.