چگونه از شر موش ها در محیط زندگی خود راحت شویم؟

تولید مثل موش ها
یک موش در حدود 4 الی 7 هفتگی قادر به جفتگیری و تولید مثل است. بچه موش‌ ها به مدت 19 الی 21 روز در شکم مادر بوده و پس از آن 4 الی 12 بچه متولد خواهند شد. موش‌ ها هر 3 هفته قادر به تولید مثل جدید هستند. طول عمر موش های خانگی به شش سال می رسد در حالیکه موش‌ های وحشی فقط بین 1 الی 2/5 سال زنده می مانند.


نکاتی درباره موش‌ ها
کار کرد بدن و مغز موش ها شبیه به انسان است! و درست به همین دلیل است که معمولا دانشمندان انواع داروها و متدهای پزشکی را قبل از اعمال بر روی بدن انسان بر روی بدن موش‌ ها تست می کنند.


برخی موش ها قادر به مقاومت در برابر چندین نیش عقرب هستند.
موش ها قادر به درک تغییرات دمایی و تحولات محیط اطرافشان از طریق سبیل هایشان هستند.
این جوندگان موذی به هنگام برقراری ارتباط با یکدیگر صداهای مافوق صوت و معمولی ایجاد می کنند.
بیشتر موش ها جهنده های خوبی هستند
آنها قادرند به اندازه 46 سانتیمتر بپرند. آنها شناگران و کوهنوردان خوبی نیز هستند.


چگونه از شر موش ها در محیط زندگی خود راحت شویم؟
با وجود اینکه موش‌ ها گاهاً دوست داشتنی هستند، اما مسلماً شما هرگز از رفت و آمد موش های ناخواسته و احتمالا کثیف در کمد و کابینت هایتان خوشتان نخواهد آمد! در این قسمت ما سعی داریم با پیشنهاد راهکارهایی طبیعی به شما در دفع این جوندگان زیرک و مخرب کمک نماییم.


هرگاه موشی مشاهده نمودید مسیر حرکت آن را دنبال کنید تا بفهمید به کجا می رود. موش‌ ها معمولا سریع می دوند و لذا دنبال کردن آنها به منظور به دام انداختنشان به راحتی میسر نخواهد بود. بهترین کار این است که مسیر حرکت موش را دنبال نموده لانه او را یافته و تله ای سر راهش قرار دهید.


به دنبال لانه موش بگردید
اگر نتوانستید بفهمید که موش‌ دقیقا به کدام سمت می رود خودتان به دنبال لانه اش بگردید، لانه موش ها معمولا از تکه های پارچه، کاغذ و سایر چیزها درست شده و اغلب بویی مانند کپک زدگی دارد. به گوشه های قسمت پشتی کمدتان، زیر سینک ظرفشویی و نیز شکاف های روی دیوار و مکان های تاریک نگاه کنید.


همچنین می توانید مسیر موش‌ را از طریق رد فضولات آن نیز دنبال نمایید. فضولات موش به مانند دانه های سیاه برنج به نظر می رسند. اگر فضولاتی مشاهده نمودید احتمالا لانه در همان نزدیکی است. در اینصورت می توانید از روشهای مختلف در آن مکان برای گرفتن موش‌ استفاده کنید.

سمپاشی موش در تهران از اینجا وارد شوید.


یک روش آسان برای گرفتن موش ها
سطلی را بصورت وارونه روی زمین قرار داده و در یک طرف آن یک تکه چوب، خودکار و هر چیزی که می تواند فاصله کمی بین سطل و سطح زمین ایجاد کند قرار دهید. حال تکه ای از غذای مورد علاقه موش‌ را زیر سطل گذاشته و نخی را به دسته سطل ببندید. وقتی موش‌ برای خوردن غذا به زیر سطل رفت نخ را بکشید تا سطل محیط اطراف موش را احاطه کند، حال تکه ای روزنامه را بصورت کشویی به زیر سطل برده و محکم دور آن بپیچید.