نشانه‌های حضور ساس در خانه

نشانه‌های حضور ساس در خانه

  1. یکی از واضح‌ترین نشانه‌های حضور ساس ها در خانه این است که معمولا افراد از گزش توسط حشرات درطول شب شکایت می‌کنند. اگر متوجه شده‌اید که در موقع خواب، حشره‌ای شما را نیش زده، تختخواب خود را به‌دقت بررسی کنید تا نشانه‌های فعالیت ساس ها را پیدا کنید.
  2. به‌دقت ملحفه‌ها و روتختی را چک کنید. درزهای تشک و گوشه‌ها و فنرهای تخت را بررسی کنید تا این حشرات یا تخم آنها را پیدا کنید. تخم ساس شبیه به دانه‌ی خشخاش با رنگ‌ سفید و روشن است.
  3. می‌توان نشانه‌هایی از فعالیت ساس ها را زیر کاغذدیواری‌هایی که بلند شده‌اند و در نزدیکی تختخواب قرار دارند، در گوشه‌وکنار میزها، کمدها و دراور مشاهده کرد.
  4. روی تشک و سایر وسایل اطراف تخت، به‌دنبال لک‌های قهوه‌ای تیره بگردید. این لک‌ها ادرار یا مدفوع ساس هستند. ادرار این حشرات، مایعی به رنگ قهوه‌ای روشن یا سیاه است که توسط پارچه‌ها جذب می‌شود و رنگ آن باقی می‌ماند یا به‌شکل دانه‌های ریز، خشک می‌شود.
  5. اگر تعداد زیادی ساس‌ در یک مکان جمع شده باشند، بویی شبیه به بوی گشنیز تولید می‌کنند.

مبارزه با ساس‌ها

از آنجا که ساس می‌تواند در هر گوشه و درز و شکافی از منزل پنهان شوند، از بین بردن آنها کار راحتی نیست. یکی از بهترین توصیه‌ها برای از بین بردن این حشرات این است که از یک متخصص مهار آفات کمک بگیرید.

خارج کردن وسایل اضافی و مرتب کردن به‌هم‌ریختگی‌ها، فرصت و فضای کمتری را برای پنهان شدن به ساس ها می‌دهد و همچنین، بازرسی خانه و پیدا کردن ساس ها و از بین بردن آنها را برای شما راحت‌تر می‌‌کند.

بعضی از شرکت‌های دفع آفت و سمپاشی، از شما درخواست می‌کنند تا قبل از حضورشان در منزل، وسایل را از دیوار جدا کنید و تشک تخت را بلند کنید و به دیوار تکیه دهید. بعضی از شرکت‌ها ترجیح می‌دهند که خانه را دست‌نخورده تحویل‌شان دهید تا خودشان به‌دقت همه‌جا را بررسی کنند و محل زندگی حشرات را پیدا کنند.

روش‌های خانگی برای از بین بردن ساس

برای خلاصی از شر این حشرات موذی روش‌های متعددی وجود دارد که نحوه‌ی استفاده از آنها، به میزان هجوم و حضور ساس بستگی دارد. در مراحل اولیه‌ی پیدا شدن این حشرات در خانه، با بعضی از روش‌های ساده و طبیعی می‌توان از شرشان خلاص شد. اگر تعداد آنها و دامنه‌ی توزیع آنها گسترده شده باشد، این راه‌های ابتدایی، کاری از پیش نمی‌برند.

انواع حشره‌کش‌ها در فروشگاه‌ها عرضه می‌شوند، ولی معمولا به‌اندازه‌‌ای قوی نیستند که بتوانند روی ساس‌ها تأثیرگذار باشند. در شرایط حادتر، افراد مجبور می‌شوند که برای بیرون کردن آنها از شرکت‌های دفع آفات و سمپاشی، کمک بگیرند.

بعضی از عوامل باعث می‌شوند که از بین بردن این حشرات، به‌سختی تحت کنترل قرار بگیرد. اولین مورد این است که تشخیص آنها سخت است، چون ساس حشره‌ی کوچکی است و به‌راحتی در مکان‌های تنگ و کوچک، پنهان می‌شود.

برای خلاصی از شر این حشرات، این چند نکته را در نظر داشته باشید:

از بین بردن ساس کار راحتی نیست، چون این حشرات نسبت به آفت‌کش‌ها و حشره‌کش‌های معمولی مقاوم هستند و اگر دقت کافی نداشته باشید، به‌راحتی دیده نمی‌شوند.

برای اینکه در مدت حضور آنها در خانه، از گزش ساس در امان بمانید، تشک و تخت را با روکش مخصوص بپوشانید.

وسایل و لوازم اضافه را از اتاق دور کنید و آنها را در محیط باز کاملا با جاروبرقی تمیز کنید. با این کار، تعداد حشرات و تخم آنها کاهش پیدا می‌کند.

درصورتی که شرایط حادی داشته باشید، ممکن است به کمک متخصصان نیاز پیدا کنید. شرکت‌های خدماتی زیادی در زمینه‌ی دفع حشرات و آفات تخصص دارند که این کار را برایتان انجام می‌دهند و کمک آنها، در از بین بردن ساس بسیار تأثیرگذار و احتمالا آخرین راه است.

سمپاشی ساس در تهران