مشکلات هدف‌گذاری را از طریق مشاوره کنکور انسانی حل کنید.

مشکلات هدف‌گذاری را از طریق مشاور کنکور انسانی حل کنید.

اگر در خصوص هدف ‌گذاری و آشنایی با رشته‌ ها مشکل دارید یا وقت آن چنانی برای آشنا شدن با تک‌ تک رشته‌ها ندارید بهتر است راه‌های میانبر را بروید. بروید سراغ کسانی که علم این کار را دارند و سال‌ ها تجربه کسب کرده‌اند. مشاوران تحصیلی کارشان همین چیزهاست.

شما می‌توانید با برقراری تماس با مشاوره کنکور انسانی آویژه، پاسخ بسیاری از سوالات خود را خیلی سریع و در کوتاه‌ترین زمان دریافت کنید. پس سعی کنید وقتتان را متمرکز درس‌خواندن کنید و در فرصت مناسب با دغدغه و نگرانی کمتری از رشته ‌های مختلف کنکور انسانی آگاه شوید.

گاهی اوقات هدف‌گذاری برای قبولی در یک شهر است

یک نکته از این بخش مشاوره کنکور انسانی یعنی هدف ‌گذاری جا مانده بود که لازم است همین‌جا به آن اشاره کنیم. خیلی‌ها بر اساس رشته‌ی مورد علاقه تصمیم به انتخاب رشته می‌کنند و هدف خود را از ابتدا بر این اساس تعیین می‌کنند، اما بسیاری از افراد بنا به مشکلات خانوادگی، مشکلات مالی یا مشکلات اجتماعی هدف خود را قبولی در یک شهر خاص قرار می‌دهند و برایشان رشته‌ی قبولی در درجه‌ی دوم اهمیت قرار می‌گیرد.

 شما هم به شرایط اجتماعی و اقتصادی خود و خانواده نگاه کنید و ببینید کدام یک در اولویت قرار دارد. اگر شهر قبولی برای شما اولویت بیشتری دارد، اهداف خود را بر اساس رشته‌هایی که در این شهرها ارائه می‌شود، تنظیم کنید و بر اساس آن برنامه‌ریزی کنید.

گام چهارم مشاوره کنکور انسانی؛ جمع‌بندی و مرور

در بخش چهارم مشاوره کنکور انسانی به جمع‌بندی اشاراتی خواهیم کرد. هر آنچه تا بدین جا به آن اشاره شد، می‌تواند جزئی از برنامه ‌ی بلند مدت شما در سال‌ کنکور یا سال‌ های قبل از آن باشد. اما از این جا به بعد به گام‌ هایی در مشاوره کنکور انسانی اشاره خواهیم کرد که دقیقاً به سال کنکور مربوط می‌شود.

حالا رسیده‌اید به ماه‌ های پایانی کنکور! در این مرحله شما دیگر فرصت چندانی برای یادگیری چیزهای جدید ندارید. سعی کنید این بازه‌ی زمانی ارزشمند را (خصوصاً سه ماه پایانی منتهی به کنکور را) صرف مباحث و سرفصل‌هایی کنید که ارزش بیشتری دارند. هرچیزی را که شما تا اینجا آموخته‌اید سرمایه‌های شما هستند. شما باید در درجه‌ی اول این سرمایه‌ها را حفظ کنید.

فایده مرور و جمع‌بندی

جمع ‌بندی و مرور هر آنچه تا کنون آموخته‌اید کمک می‌کند تا شما اولاً سرمایه‌های خود را حفظ کنید. ثانیاً جا پای خود را محکم کرده و بتوانید روی نقاط ضعف تمرکز کنید، تسلط خود را بیشتر کنید و اشتباهات خود را اصلاح کنید. در این مرحله تلاش کنید خیلی درگیر یادگیری مباحث جدید نشوید. چرا که ممکن است تا زمان کنکور نتوانید مباحث جدید را مرور کنید یا به تسلط کافی برسید.

در این مرحله بر اساس آنچه در گام چهارم مشاوره کنکور انسانی گفتیم شما باید بر اساس داشته‌ها و اهدافتان جمع‌بندی کنید. انجام کنکورهای آزمایشی کمک می‌کند تا شما نقاط ضعف و قوت تان را بشناسید.

سرفصل ‌هایی که نیاز است خود را در آن‌ها تقویت کنید بشناسید و با شناخت بهتری مطالب را مرور و جمع‌بندی کنید. نکته ‌برداری ‌ها، کتاب ‌های خلاصه و جمع ‌و جور یا یک جزوه‌ی خوب کمک می‌کند تا جمع‌ بندی شما هدفمندتر باشد و در وقت شما صرفه‌ جویی شود.