رنگ استخری نانو چیست ؟

رنگ استخری نانو چیست ؟ رنگ استخری نانو محصولی کارآمد و تک جزیی و آماده مصرف بر پایه رزین های آکریلیک آب پایه می باشد که بر اساس تکنولوژی نانو فرموله و تولید می شود . رنگ استخری نانو ، علاوه بر پوشش سطح به عنوان رنگ ، موجب آب بندی و عایقکاری سطح نیز خواهد شد . رنگ استخری نانو با پر کردن ترک های موئینه سطح زیر آیند ، پوشش یکپارچه و یکدست برای ایزولاسیون سطوحی که در مجاورت دائمی آب و رطوبت هستند و فشار هیدرواستاتیک به آنها وارد می شود ، مورد استفاده قرار می گیرد .

خرید رنگ استخری

رنگ استخری نانو در رنگهای مختلف بنا بر سلیقه کارفرما تولید و ارائه می شود ولی عموما رنگ آبی بصورت استاندارد پر مصرف تر می باشد . رنگ استخری نانو بسیار منعطف بوده و خاصیت کشسانی بالایی دارد . به این دلیل در برابر تنش های سازه ای و ترک برداشتن سطح زیرین مقاومت بالایی دارد و در صورت ترک برداشتن سطح ، به دلیل داشتن خاصیت الاستیسیته ، کش آمده ولی گسیخته نمی شود . 

در صورت اجرای مناسب رنگ استخری نانو ، با توجه به در نظر گرفتن شرایط مناسب برای زیر آیند ، عمر طولانی خواهد داشت و پوسته نخواهد داشت . رنگ استخری نانو چسبندگی قدرتمندی به سطح بتن دارد و علاوه بر رنگ آمیزی سطح ، حفره ها و ترک های سطحی را نیز پر می کند . از خصوصیات ویژه رنگ استخری نانو پایه آب ، تحمل بالا در برابر آب و هواهای مختلف می باشد و این خاصیت موجب شده است که در مناطق گوناگون با شرایط جوی مختلف قابل استفاده باشد . 

رنگ های استخری نانو هیچ گونه آلودگی و مشکلی برای آب آشامیدنی ایجاد نمی کند و بدین دلیل از آن میتوان برای رنگ آمیزی انواع استخرهای شنا ، حوضچه ها و مخازن ذخیره آب به راحتی استفاده نمود . علاوه بر موارد مذکور ، به دلیل غیر سمی نبودن و نداشتن مواد مضر ، از رنگ استخری نانو میتوان در حوضچه ها و استخرهای پرورش ماهی و آبزیان نیز به راحتی استفاده نمود . 

رنگ استخری نانو برای رنگ آمیزی سطوحی که نرمه کاری سطوح آنها توسط سیمان سفید اجرا شده است ، بهترین گزینه ، نسبت به سایر رنگ های مشابه می باشد . فام رنگ استخری نانو هیچ تاثیری روی روند و کیفیت رنگ آمیزی نخواهد داشت و صرفا جهت رنگ بندی ترکیب می شود . عموما پیشنهاد می شود رنگ استخری نانو در استخرهایی که ارتفاع و عمق زیادی دارد ( بالای 6 متر ) استفاده نشود ، چون در چنین اعماقی فشارهای هیدرواستاتیکی مضاعف به رنگ وارد می شود و موجب پوسته شدن و تبله کردن رنگ از روی سطح خواهد شد . 

همچنین بهتر است در استخرهای با عمق زیر 80 سانت نیز از رنگ استخری نانو پایه آکریلیک استفاده نشود و از نوع اپوکسی آن استفاده شود . چون در عمق های خیلی کم رنگ زودتر شکسته شده و از بین می رود . چنانچه در لایه های زیرین ، قبل از رنگ آمیزی اصول آب بندی و متریال مصرفی به درستی اجرا شده باشد و الزامات لازم جهت آب بندی بتن یا ملات مصرفی لحاظ شده باشد ، میتوان از رنگ استخری به عنوان یک آب بند نهایی استفاده نمود . خواص و اثرات رنگ استخری نانو : رنگ استخری نانو قدرت چسبندگی بالایی به سطح دارد . 

در برابر فشارهای مکانیکی و هیدرولیکی مقاومت بالایی دارد رنگ استخری را تا ضخامت 2 میلیمتر می توان بر روی انواع سطوح اجرا نمود برای اجرای رنگ استخری نیاز به مهارت و تخصص وجود ندارد . رنگ استخری مقاومت بالایی در برابر سیکل های ذوب و یخبندان شدید دارد روی سطح رنگ استخری نانو به هیچ وجه جلبک و خزه و شوره ایجاد نخواهد شد رنگ استخری نانو در برابر اشعه uv خورشید مقاوم است و به راحتی می توان از آن در فضاهای رو باز استفاده نمود . رنگ استخری نانو مقاومت بالایی در برابر انواع یون های کلر و سولفات ها دارد . 

رنگ استخری نانو بر روی انواع سطوح بتنی ، سیمانی و بلوک به طور مستقیم قابل اجرا می باشد . رنگ استخری نانو بر روی سطوح فلزی به راحتی قابل اجرا می باشد مقاومت بالایی در برابر خمش به دلیل انعطاف پذیری بالای رنگ استخری نانو متصور است امکان تعمیر و ترمیم نقاط آسیب دیده بصورت قطعی وجود دارد مقاومت دمایی 30- تا 200+ درجه سانتیگراد توسط رنگ استخری نانو قابل تحمل است رنگ استخری نانو کاملا آنتی باکتریال است روش اجرای رنگ استخری نانو : قبل از اجرای رنگ استخری نانو باید توجه ویژه ای به سطح زیر آیند داشته باشید . 

سطح زیر کار باید عاری از هرگونه آلودگی ، چربی و گرد و غبار باشد . پیشنهاد می شود قبل از رنگ آمیزی استخر ، توسط سند بلاست یا واتر جت سطح زیر کار را کاملا از وجود هرگونه آلودگی پاک نمایید . همچنین گرد و غبار موجود در زیر کار نیز یکی از عوامل جدا شدن و بلند شدن رنگ استخری از سطح خواهد بود . 

زیرا گرد و غبار ، لایه نازکی روی سطح ایجاد خواهد نمود که اجازه چسبندگی کامل رنگ استخر نانو را به سطح زیر کار نخواهد داد و به طبع رنگ تبله خواهد کرد . چنانچه سطح قبلا رنگ امیزی شده است و نظر بر این است که مجددا رنگ آمیزی شود ، توجه نمایید که سطح زیر کار برای اجرای رنگ استخری نانو نباید دارای هیچگونه پوسته و ورقه سطحی و نقاط سست باشد .