انواع مختلف کلمه کلیدی

کلمات کلیدی بخش بازار

کلمات کلیدی بخش بازار، کلمات کلیدی عمومی مرتبط با یک صنعت یا برند هستند. آنها عباراتی هستند که مخاطب هدف برای جستجوی اطلاعات عمومی استفاده می کند. اصطلاحات ممکن است به طور گسترده با یک صنعت مرتبط باشند یا بیشتر برای اهداف بازاریابی خاص تعریف شوند.

کلمات کلیدی تعیین کننده مشتری

کلمات کلیدی تعیین کننده مشتری عبارت های جستجویی هستند که زیرمجموعه خاصی از مشتریان یا مخاطبان را مشخص می کنند. در این جستجوها، مشتریان از کلمات یا عباراتی برای تعریف موضوع خود استفاده می کنند.

کیورد ریسرچ چیست

کلمات کلیدی محصول

کلمات کلیدی محصول اصطلاحاتی هستند که به پیشنهادات برند خاص مربوط می شوند. این نوع کلمات کلیدی عباراتی هستند که مستقیماً به محصولات یا خدمات یک شرکت اشاره می کنند. برندها باید برای هر یک از محصولات و خدمات خود یک استراتژی کلمه کلیدی داشته باشند تا مشتریان و مشتریان بالقوه بتوانند پیشنهادات خود را از طریق جستجو پیدا کنند.

کلمات کلیدی برند

کلمات کلیدی برند عبارت‌های جستجویی هستند که شامل نام یک برند یا سایر عبارات برند می‌شوند. این نوع کلمات کلیدی ممکن است فقط شامل نام برند یا نام تجاری به همراه نوع محصول، نام محصول یا عبارت جستجوی توصیفی دیگری باشد.

کلمات کلیدی رقابتی

کلمات کلیدی رقیب انواعی از کلمات کلیدی هستند که نام تجاری مشاغل، محصولات یا خدمات رقیب را هدف قرار می دهند. برای یک نام تجاری مفید است که در مورد کلمات کلیدی رقبا تحقیق کند زیرا به برند فرصتی می دهد تا مخاطبان مشابهی از خریداران بالقوه و علاقه مند را جذب کند.

کلمات کلیدی با هدف جغرافیایی

کلمات کلیدی با هدف جغرافیایی عبارات جستجویی هستند که مکان را مشخص می کنند. جستجوگرانی که از این عبارات استفاده می کنند به دنبال نتایجی هستند که در نزدیکی آنها یا در حوزه دیگری است که به آن علاقه دارند.

انواع کلمات کلیدی بر اساس طول

راه دیگر ارزیابی و انتخاب کلمات کلیدی، طول آنهاست.سه نوع کلمه کلیدی وجود دارد که با طول آنها توصیف می شود:

  • کلمات کلیدی کوتاه (همچنین به عنوان کلمات کلیدی Head، گسترده یا عمومی شناخته می شود)
  • کلمات کلیدی Mid Tail
  • کلمات کلیدی دم دراز یا لانگ تیل (Long Tail)

کلمات کلیدی Head یا کلمات کلیدی دم کوتاه

کلمات کلیدی Head که به عنوان کلمات کلیدی عمومی نیز شناخته می شوند، عبارات جستجوی محبوب و گسترده ای هستند که حجم بسیار بالایی از ترافیک جستجو دارند. این اصطلاحات معمولاً یک یا دو کلمه هستند و برای رتبه بندی بسیار رقابتی هستند.
مثال: خرید کفش

کلمات کلیدی Mid-Tail

کلیدواژه های میانی بین کلیدواژه های سر که حجم ترافیک بالایی دارند اما رقابتی بالایی دارند و کلیدواژه های طولانی که حجم ترافیک کمی دارند اما رقابت کمتری دارند و نرخ تبدیل بالاتری دارند قرار می گیرند. این عبارات معمولاً دو تا سه کلمه هستند و کمی بیشتر از کلمات کلیدی اصلی عمومی توصیف می شوند.
مثال: بهترین مدل کفش

کلمات کلیدی دم دراز

کلمات کلیدی دم بلند طولانی ترین عبارات جستجو هستند و برای یک موضوع یا مخاطب خاص بسیار هدف قرار می گیرند. این عبارات معمولاً ترافیک جستجوی کمی دارند و کلمات کلیدی کم رقابتی هستند که رتبه بندی آنها را آسان تر می کند. از آنجایی که آنها خاص تر هستند، معمولاً نرخ تبدیل بالاتری نسبت به کلیدواژه های head و mid-tail دارند. به دلیل اهمیت بالای این نوع کلمه کلیدی باید در تحقیق کلمه کلیدی خود توجه ویژه ای به آن داشته باشید.

مثال: بهترین کفش های دویدن برای بانوان

انواع کلمه کلیدی در داخل سایت

کلمات کلیدی محتوای درون سایت به انواع کلمات کلیدی در سئو اشاره دارد که برای ایجاد محتوا مانند یک پست وبلاگ جدید یا صفحه فرود استفاده می شود. این نوع کلمات کلیدی عبارتند از:

  • کلمات کلیدی اصلی
  • کلمات کلیدی مرتبط یا LSI

کلمات کلیدی اصلی

کلمه کلیدی اصلی عبارت اصلی است که شما در یک صفحه وب هدف قرار می دهید. هر صفحه از محتوای سئو باید یک کلمه کلیدی اصلی به آن اختصاص داده شود. صفحه باید از بهترین شیوه های بهینه سازی کلمه کلیدی پیروی کند تا سیگنال های واضحی را به موتورهای جستجو و خوانندگان ارسال کند که صفحه مربوط به آن کلمه کلیدی است. پیروی از این بهترین شیوه ها به بهبود ترافیک جستجو و رتبه آن محتوا و کلمه کلیدی کمک می کند.
مثال: کفش دویدن زنانه

کلمات کلیدی مرتبط یا کلمات کلیدی LSI

کلمات کلیدی مرتبط یا کلمات کلیدی LSI (کلمات کلیدی معنایی نهفته) اصطلاحات یا عباراتی هستند که از نظر معنایی به یک کلمه کلیدی اولیه مرتبط هستند، یا تغییرات یا مترادف آن ها هستند. آنها برای پشتیبانی از یک کلمه کلیدی اصلی در یک قطعه از محتوا استفاده می شوند. به هر صفحه وب باید یک کلمه کلیدی اصلی و سه تا چهار کلمه کلیدی مرتبط اختصاص داده شود که زمینه اضافی را به صفحه می دهد، که به موتورهای جستجو کمک می کند تا صفحه را بهتر درک کنند و رتبه بندی کنند. می توانید کلمات کلیدی مرتبط را با استفاده از ماتریس کلمات کلیدی رقیب الکسا یا ابزار دشواری کلمات کلیدی پیدا کنید.انتخاب کلمات کلیدی LSI قدم مهمی در تحقیق کلمه کلیدی است.
مثال: اگر کلیدواژه اصلی کفش های دویدن زنانه باشد، کلمات کلیدی مرتبط می توانند : بررسی کفش های دویدن زنانه، فروش کفش های دویدن زنانه، و بهترین کفش های دویدن زنانه باشند.