اصول برنامه ریزی کنکور

اصول برنامه ریزی کنکور یکی از مهم ترین نکاتی است که باید هنگام درس خواندن یا هر کار دیگر بابت رسیدن به هدف مورد نظر به ان توجه کرد. در این روز ها با توجه به اهمیتی که اصول برنامه کنکور دارد موسسات زیادی به عنوان مشاور حضور پیدا کرده اند تا بتوانند بر اساس توانایی فردی هر شخص میزان درس خواندن آن را در طول روز مشخص کنند.

شاید این امر کمی پیچیده باشد که فردی بخواهد برای درس خواندن یا استراحت فرد دیگر ساعت مشخص کند. اما با توجه به علم روانشناسی و فکت هایی که در زمینه طبقه بندی اطلاعات توسز مغز وجود دارد, برنامه ریزی قادر است اطلاعات دریافتی را با نظم بهتری درون مغز پردازش کند. اصول برناه ریزی کنکور سبب می شود تا  دیگر خستگی یا اتلاف وقت نداشته و شخص قادر است با انرزی بهتر و فهم دقیق تر مطالب را بازنگری یا خلاصه نویسی کند.

اما برنامه ریزی کار کالا پیچیده ای و نیاز به تخصص است. یعی هر فرد نمی تواند بدون دانش کافی اقدام به برنامه ریزی حتی برای خود کند. در این قسمت حضور یک مشاور پر قدرت و البته با دانش زیاد احساس می شود. مشاور با تکیه بر دانش و آگاهی های خود و البته مطالعه و شناخت روحیات هر فرد برنامه ای با توجه به کشش و فهم فرد نوشته تا بهترین بازخورد را داشته باشد.

رعایت اصول برنامه ریزی کنکور

کنکور همه مثل هر کار دیگه ایی اگه بدون برنامه انجام بشه، مسلما یا به هدف نمی رسه یا یک دست آور ناچیز داره. به همین خاطر هم هر داوطلبی تو دوره مطالعاتیش دست به برنامه ریزی می زنه. اما آیا همه بچه ها اصول برنامه ریزی کنکور رو رعایت می کنن؟ اصلا ما باید چگونه برای کنکور برنامه ریزی کنیم؟ چرا وقتی برنامه ایی تنظیم می کنیم نمی تونیم بهش عمل کنیم؟

جهت دریافت برنامه ریزی کنکور 1402 کلیک کنید.

یکی از عواملی که تو تکنیک های برنامه ریزی کنکور خیلی مهمه، توجه به عملی بودن اون هست. بعضی وقتا ما به دلیل اینکه میخوایم نهایت استفاده رو از زمان ببریم، بیشتر از اینکه واقع بینانه نگاه کنیم، یک برنامه ریزی رویایی ترتیب میدیم که نه تنها نمی تونیم اون را عملی کنیم، بلکه ناامید کننده و زمان بر هست.

پس یکی از مهم ترین اصول برنامه ریزی درسی اینه که شرایط تحصیلی، زندگی، شخصیتی و زمانی فرد در نظر گرفته بشه. البته ممکنه همه افراد توانایی و مهارت چینش چنین برنامه ایی نداشته باشن.