شرکت تیک تاک هوش مصنوعی خود را در اختیار سایر شرکت‌ها خواهد گذاشت

Image for post
Image for post

الگوریتم هوش مصنوعی شبکه اجتماعی شرکت تیک تاک دیگر محرمانه نیست و به بازار عرضه شده است. خبرگزاری فایننشال تایمز متوجه شده است که شرکت ByteDance  که شرکت مادر شرکت تیک تاک می‌باشد، بخشی به نام BytePlus  ایجاد کرده تا فناوری‌های شرکت تیک تاک از جمله الگوریتم پیشنهاددهنده آن را به فروش برساند. مشتریان این شرکت می‌توانند فناوری بینایی رایانه‌ای، افکت‌های زنده، ترجمه خودکار و سایر ویژگی‌های این نرم‌افزار را خریداری کنند.

BytePlus در ماه ژوئن و در سنگاپور آغاز به کار کرد، اما در هنگ‌کنگ و لندن نیز حضور پررنگی دارد. این شرکت قصد دارد نشان تجاری خود را در ایالات متحده نیز به ثبت برساند. هر چند مطمئن نیست که در حال حاضر بتواند در آمریکا حضور داشته باشد.

Image for post
Image for post

درحال‌حاضر مشتریانی برای این فناوری‌ها وجود دارند. برای مثال، نرم‌افزار آمریکایی Goat که در حوزه مد فعالیت دارد و همچنین شرکت فروش آنلاین Chilibeli و شرکت مسافرتی WeGo استفاده از کدهای BytePlus را آغاز کرده‌اند.

ByteDance در خصوص برنامه‌های آتی خود برای بخش BytePlus چیزی نگفته است. البته خبرگزاری Insider در ماه آوریل از پروژه‌ای به نام BytePlus خبر داد، اما این بخش از شرکت ByteDance تا به امروز رسماً کار خود را شروع نکرده بود.

هر چند این اقدام بخشی از مزایای شبکه اجتماعی شرکت تیک تاک نسبت به رقبایش را از بین برد، اما در مجموع چندان هم دور از انتظار نبود. این کار می‌تواند به ByteDance کمک کند تا با شرکت‌هایی مثل Amazon و Microsoft در حوزه فروش ابزارهای پشت پرده به سایر کسب‌وکارها به رقابت بپردازد و به نوعی این شرکت را از ریسک‌های موجود در بازار مصون دارد. از آن‌جا که احتمال کند شدن و حتی توقف پیشرفت‌های شبکه اجتماعی شرکت تیک تاک و همتای چینی آن یعنی Douyin در مرحله کنونی وجود دارد، فروش فناوری‌ها و الگوریتم‌های اختصاصی آن‌ها می‌تواند جریان درآمدی جدیدی برای‌شان به ارمغان بیاورد.