سیستم مسیریاب مبتنی بر واقعیت افزوده؛ قابلیت جدید Apple Maps


 

Image for post
Image for post

دارندگان آیفون از این پس می‌تواننداز طریق Apple Maps با دوربین تلفن همراه‌شان ساختمان‌های اطراف را اسکن کنند تا مسیرهای پیاده‌روی را با جزئیات بیشتری مشاهده کنند.
شرکت اپل، امسال نیز به رسم هر سال، کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان (WWDC) را برگزار کرد؛ در یکی از سخنرانی‌های این کنفرانس که دو ساعت به طول انجامید، جزئیاتی در مورد محصولات به روزرسانی شده IOS ارائه شد. یکی از برنامه‌هایی که بسیاری از قابلیت‌های آن به روز رسانی شده‌اند، Apple Maps است؛ جزئیات بیشتر همچون نمایش بلندی‌ها و بناهای شاخص معماری ( برای مثال، پل گلدن گیت)، نمایش جزئیات جدیدی از جاده‌ها و غیره نمونه‌ای از قابلیت‌های جدید این برنامه هستند.

در آخرین به روزرسانی این برنامه برای نمایش هر چه بهتر و دقیق‌تر مسیرهای پیاده‌روی از واقعیت افزوده (AR) استفاده شده است. این ابزار جدید نیز همانند Live View برنامه Google Map این امکان را برای دارندگان آیفون فراهم می‌آورد تا محیط اطراف خود را اسکن کنند و اطلاعات GPS دقیق‌تری دریافت کنند؛ این اطلاعات به صورت پیکان‌های (→) AR بر روی صفحه ظاهر می‌شوند و مسیر را به کاربر نشان می‌دهند. افرادی که در شهرهای جدید و یا محله‌های ناآشنا مشغول به گشت و گذار هستند می‌توانند از این ابزار برای پیدا کردن مسیر استفاده کنند.

Image for post
Image for post


سیستم مسیریاب مبتنی بر واقعیت افزوده (AR) Apple Maps قرار است ما سپتامبر امسال به همراه چندین به روزرسانی دیگر در سیستم عامل‌های iOS 15 عرضه شود.

کارکرد سیستم مسیریاب مبتنی بر واقعیت افزوده AR برنامه Apple Map شبیه ویژگی Live View در برنامه Google Map است. Live View برای اولین بار در سال ۲۰۱۸ معرفی شد و در سال ۲۰۱۹ و پیش از اینکه در سیستم عامل‌های iOS و طیف وسیعی از دستگاه‌هایی اندروید مورد استفاده قرار بگیرد، در تلفن‌های Google Pixel گنجانده شد.