سامانه همسان‌گزینی آدم و حوا ؛ با کمک هوش مصنوعی همسر مناسبتان را بیابید

در نشست خبری مجموعه توانمندسازی ازدواج «آدم و حوا» تحت عنوان سومین مجموعه تخصصی جمعیت امام رضایی‌ها، روح‌الله حمیدی مطلق، مربی حوزه کسب‌و‌کارهای دانش‌بنیان، محمد رسولی، مدیر مجموعه شتابدهنده هم‌نو و همچنین حسین اصغری، مدیر مجموعه آدم و حوا، حضور داشتند.

به گزارش هوشیو به نقل از خبرگزاری تسنیم، فعالیت سامانه آدم و حوا بیش از ۳۵۰ مورد ازدواج و تولد ۱۱ فرزند را درپی داشته که تا به امروز هیچ موردی از جدایی و طلاق هم برای آن ثبت نشده است.

Image for post
Image for post

به گفته حمیدی مطلق، این سامانه سابقه فعالیت یک ساله در حوزه ازدواج و خانواده دارد و هدف از راه‌اندازی آن گسترش ازدواج صحیح اسلامی و شکل‌گیری خانواده بر مبنای تعالیم اسلام و قرآن است که منجر به تشکیل جامعه‌ای اسلامی می‌شود.

حمیدی مطلق در ادامه توضیح درباره نحوه کار سامانه آدم و حوا اعلام کرد که روند ازدواج در این سامانه فقط از طریق خانواده‌ها صورت می‌گیرد و هدف برقراری امنیت و حرمت دختران و پسران جوان است.

وی همچنین معتقد است افرادی که به سن ازدواج می‎رسند به دنبال یافتن همسر هم‌شأن خود هستند و با توجه به مشکلات فرهنگی و اقتصادی موجود در جامعه پاسخ دادن به این نیاز مصائبی داشته است. به همین منظور سامانه آدم و حوا می‌تواند راهکاری مناسب در جهت تسهیل ازدواج برای جوانان باشد.

Image for post
Image for post

نرم‌افزاری مبتنی بر هوش مصنوعی

حمیدی مطلق درباره فرایند ثبت‌نام دختران و پسران در این سامانه این‌طور توضیح داد: «نرم‌افزار آدم و حوا مبتنی بر هوش مصنوعی است و با استفاده از این فناوری، از میان افراد ثبت‌نام کننده و گزینه‌های موجود، بهترین گزینه را برای فرد مورد نظر پیدا کرده و معرفی می‌کند. در مرحله اول بدون ذکر نام افراد به هم معرفی می‌شوند و در صورتی که مشخصات یکدیگر را تائید کردند، مادران دختر و پسر امکان ارتباط گرفتن با یکدیگر را پیدا می‌کنند. هرچه تعداد افراد ثبت‌نام کننده در این سامانه بیشتر باشند، نرم‌افزار عملکرد بهتری خواهد داشت.»

در خصوص خدمات این سامانه می‌توان به خدمات هوشمند همسان‌گزینی، خدمات آموزشی، خدمات مشاوره‌ای، تسهیل‌گری و شبکه‌سازی اشاره کرد.