خطرات رانندگی با دیسک ترمز خراب در خودروهای چینی

آیا رانندگی با دیسک ترمز خراب خطرناک است؟

رانندگی با دیسک ترمز یا چرخ خراب بسیار خطرناک است.لطفا وضعیت دیسک ترمز خودروی خود را بررسی کنید.بسیار مهم است که خودروی شما بتواند با خیال راحت در زمانی که شما می خواهید متوقف شود و به زبان ساده، سیستم ترمز کار می تواند به معنای تفاوت بین مرگ و زندگی باشد. جدا از ایمنی، یک سیستم ترمز مناسب و کارآمد نیز تجربه رانندگی راحت را تضمین می کند و همچنین تأثیر مثبتی بر هندلینگ خودروی شما خواهد داشت. بخشی از سیستم که بیشترین سایش را می بیند لنت های ترمز هستند – هر بار که ترمز می کنید، آنها کمی فرسوده می شوند تا در نهایت قادر به ایجاد اصطکاک کافی نباشند.

هزینه تعویض لنت ترمز چقدر است؟

هزینه تعویض لنت ترمز در خودروهای مختلف و همچنین بین جلو و عقب سیستم ترمز متفاوت است. اکثر خودروها از کالیپرهای ترمز با اندازه های مختلف در جلو و عقب استفاده می کنند – با ترمزهای بزرگتر در جلو. همچنین، بسته به فرسودگی، ممکن است لازم باشد فقط لنت ترمز جلو یا هر دو لنت جلو و عقب را تعویض کنید. برای جلوگیری از عدم تعادل ترمز که ممکن است ایمنی شما را به خطر بیندازد، همیشه لنت ترمز را به صورت جفت (سمت چپ و راست) تعویض کنید.

برای خرید لنت ترمزهای اصلی خودروهای چینی می توانید به فروشگاه کارکیتس مراجعه کنید. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که بر اساس برند، مدل خودروی خود در قسمت لوازم ترمز جستجو کنید. هنگامی که این کار تکمیل شد، هنگام جستجو در سایت ما، محصولات مناسب متناسب با وسیله نقلیه شما به شما پیشنهاد می شود.اجرت تعویض لنت هم حدود 100 تا 200 تومان متفاوت است.

دیسک ترمز خراب
دیسک ترمز خراب
دیسک ترمز خراب 

هر چند وقت یک بار باید لنت ترمز خود را تعویض کنم؟

فاصله بین تعویض لنت ترمز بسته به عوامل مختلفی بسیار متفاوت است:

چقدر رانندگی می کنی
نوع رانندگی شما
نوع لنت ترمزی که نصب کرده اید
وزن وسیله نقلیه شما
چه بارهای سنگین را یدک بکشید یا حمل کنید
هنگامی که ترمز می کنید، ترمزهای جلو معمولاً نیروی بیشتری اعمال می کنند و بنابراین سریعتر فرسوده می شوند. ممکن است لازم باشد بین دو تا سه مجموعه لنت ترمز جلو را قبل از نیاز به تعویض لنت ترمز عقب تعویض کنید. همیشه برای فواصل سرویس توصیه شده به دستورالعمل های سازنده لنت ترمز خود مراجعه کنید، سعی کنید لنت ترمز ها را کمی زودتر عوض کنید.حتی قبل از اینکه کامل تمام شود.ابن کار طول عمر دیسک چرخ یا ترمز خودرو را افزایش می دهد.