آیا کاشت مو در مردان روشی دائمی است؟

دلیل دائمی بودن کاشت مو در مردان

ترمیم مو با جراحی شامل حرکت دادن موها از پشت و کناره های سر یا به اصطلاح بانک مو به مناطقی است که در تاج، بالا یا جلوی سر طاس یا نازک شده است. پس از انجام کاشت مو، موهای کاشته شده مانند موهای معمولی به رشد خود ادامه می دهند، زیرا موهای طبیعی هستند.پیوند فولیکولی به طور گسترده ای برای ایجاد طبیعی ترین نتایج شناخته شده است. این واحدهای فولیکولی دسته‌های کوچکی از موها هستند که در پوست سر انسان ایجاد می‌شوند. به دست آوردن این دسته های کوچک مو از ناحیه اهداکننده و قرار دادن آنها به گونه ای برای به حداکثر رساندن مزایای آرایشی به مهارت قابل توجهی نیاز دارد.این مهارت در پزشکان مجموعه آدینا بسیار بالاست.شاید همین موضوع ما را از سایر کلینیک ها در تهران متمایز می کند.نمونه کارهای ما گواهی بر این ادعاست.

سیکل رویش مو به چه صورت است؟

اما مهمترین مرحله ای که باید بدانید از انواع سیکل و مراحل ریشه مو است:
سیکل ریشه ی مو دارای سه مرحله است
۱-مرحله ی آناژن(مرحله ی رشد)
۲- مرحله ی جابه جایی و میانی
۳-مرحله ی تلوژن(خواب و استراحت)
که این مراحل رو در روند کاشت مو دائمی را کامل توضیح میدهیم.بعد از اتمام کاشت مو و جابه جایی فولیکول های کاشته شده،آثار زخم در ناحیه ی برداشت بعد از گذشت ۱۰ تا ۱۴ روز ترمیم می شود.همچنین التهاب پوست کامل برطرف میشود.اما فولیکولی و گرافت هایی که کاشته شده است بعد از مدت ۱۴ روز از فاز میانی و جابه جایی وارد مرحله خواب و استراحت (تلوژن) میشود.یا به اصطلاح آمیانه شوکی به ریشه ی موها وارد میشود که جابه جایی باعث آن است. این مرحله ۲ ماه و نیم زمان میبرد.

Image for post
Image for post

مرحله رشد مو بعد از کاشت

زمانی که ریشه ی مو وارد این مرحله میشود ساقه ی مو و همچنین چربی اطراف ساقه در روز ۱۴ تا ۱۶ دچار ریزش میشود.در این مرحله که دو ماه و نیم زمان میبرد،سطح پوست هیچ مویی ندارد.که همین امر باعث میشود مقداری قرمزی در ناحیه ی کاشته شده وجود داشته باشد.بعد از گذشت ۲/۵ ماه،ریشه ی مو به فاز آناژن وارد می شود.سپس ۸ ماه زمان لازم است که تمامی ریشه ها رشد کامل داشته باشد.در ابتدا گرافت های تک ریشه ای،سپس گرافت های ۲،۳ تار مویی به ترتیب شروع به رشد میکند.نتیجه ی ایده آل بعد از گذشت ۹ ماه قابل مشاهده است.همانطور که فهمیدید کاشت مو دائمی بدون بازگشت یک مقداری به رعایت های خود بیمار بستگی دارد.