مقاله جامع فالوور فیک (آپدیت 2022)

Image for post
Image for post

فالوور فیک چیست؟ چرا تشخیص فالوور فیک مهم است؟ چرا باید اقدام به حذف آن بکنیم؟

شاید شما هم مثل خیلیای دیگه فکر میکنین که هنوز فالوور فیک میتونه باعث رشد پیج شما بشه. البته درسته که این تصور یه زمانی درست بوده و فالوور فیک میتونسه باعث شه سرعت حرکت پیج شما به سمت موفقیت بیشتر شه؛ اما اون زمانا دیگه سراومده. فالوور فیک دیگه اون قدرت سابق رو نداره و دستش برای الگوریتم خیلی وقته رو شده. الگوریتم هم اصلا ازش خوشش نمیاد و هر جا اون رو میبینه، پیج رو به شدت جریمه می‌کنه.

معایب فالوور فیک فقط به الگوریتم برمیگرده؟

البته شاید کسی که پیج فروشگاهی داره پیش خودش میگه "من که به الگوریتم کاری ندارم، قرارم نیست برم اکسپلور". البته تا حدی حق با ایشونه! شاید تو نگاه اول بشه گفت که فالوور فیک بیشترین ضربه رو به آینده ی پیج میزنه. جایی که باید از رسیدن اکسپلور دست کشید. اما غیر از این مورد هم ضررهای دیگه‌ای به پیج میزنه که در ادامه لیستشون کردیم:

  1. فالوور فیک خریدی انجام نمیده: هر کسی که با مفهوم فالوور فیک آشناست، میدونه که فالوور فیک دقیقا مثل یه مانکن توی مغازه ی لباس فروشیه. شاید حتی از دور شبیه به آدم واقعی به نظر برسه، اما نه واقعیه و نه خریدی انجام میده.
  2. اعتماد بقیه کاربرا رو از بین میبره: اگه تعداد فالوور فیک شما زیاد باشه، کاربرای واقعی فقط با یه نگاه میتونن تشخیص بدن که پیج شما فیکه. به این ترتیب، پیج شما شبیه یه تله میشه و کسی بهش اعتماد نمیکنه.
  3. فالوور فیک هزینه اضافی داره: برای اینکه کاربرای واقعی با یه نگاه تشخیص ندن که پیج شما فیکه، شما مجبور به خرید لایک و کامنت میشین. حساب کنین که چقدر باید برای هر پست هزینه کنین. البته آخرش هم سودی از اون پست عاید شما نمیشه.

با چه روشایی میشه فالوور فیک رو تشخیص داد؟

با دونستن این که فالوور فیک چقدر میتونه برای پیج شما مضر باشه، حتما به فکر راه‌های تشخیص اون افتادین. البته راه های خیلی ساده ای برای تشخیص این فالوور ها وجود داره که میتونین ازش برای پاکسازی پیجتون استفاده کنین. این روش ها از مقاله تشخیص فالوور فیک برداشته شده و عبارتند از:

نام کاربری

یکی از مواردی که میتونین برای تشخیص فالوور فیک ازش استفاده کنین، نام کاربری اکانت مورد نظرتونه. به این ترتیب که:

  1. اگه اسمش شبیه به یه اسم واقعی نبود
  2. اگه به صورت نامنظم و بی معنی بود
  3. یا اگه از تعداد زیادی عدد استفاده کرده بود،

احتمال این که این پیج، فیک باشه وجود داره و باید بقیه موارد لیست رو هم درموردش چک کنین.

عکس پروفایل

عکس پروفایل اکانتای فیک معمولا خالی میمونه. این مورد یکی از تابلو ترین راه هاییه که میشه یه فالوور فیک رو تشخیص داد. اگه این اکانتا عکس پروفایل هم داشته باشن، تو بیشتر موارد به شکلیه که میشه تشخیص داد فیکه یا نه.

بیوگرافی

نوشتن بیوگرافی معمولا زمان زیادی میبره؛ چون همه میخوان یه جوری اونو بنویسن که خاص باشه. خب طبیعیه که وقتی اکانتا به صورت فله ای تولید میشن، نمیشه براشون بیوگرافی نوشت. البته شاید بعضیشون بیو داشته باشن، اما به شکلی نیست که نشه تشخیص داد واقعین یا فیک.

نوع تعامل

تمام کارای اکانتای فیک از یه سیستم خاص پیروی میکنه. مثلا برای همه یه شکل کامنت میزارن و معمولا هم کاملا بی ربطه. دفعه بعدی که یه کامنت بی ربط زیر پستتون دیدین، چک کنین که بقیه مواردش درست باشه. وگرنه باید اون رو از لیست فالووهاتون حذف کنین.

نسبت فالوور به فالووینگ

یه اکانت واقعی رو در نظر بگیرین. به نظرتون چقدر احتمال داره که با با رقم‌های عجیب غریبی مثل 3000 به 20 یا 5000 به 60 مواجه بشین؟ واقع دلیلی نداره که یه نفر به 3000 تا پیج علاقمند باشه. این آمار و ارقام فقط تو پیجای فیک دیده میشن و حذف کردن اونا از آمار فالووینگاتون یه امر ضروریه که بهتره سریعتر انجامش بدین.

تشخیص فالوور فیک به تنهایی ارزش چندانی نداره. البته به جز مواردی مثل سفارش تبلیغات به پیج دیگه، که دونستن آمار تقریبی فالوورای فیکش میتونه بهتون کمک زیادی کنه تا سرمایه خودتونو به باد ندین. غیر از این مورد، باید روشای حذف آسون فالوور فیک رو هم بلد باشین تا بتونین پیجتون رو یه پله بالاتر از رقیباتون قرار بدین.

حذف فالوور فیک چطور انجام میشه؟

تو مقوله فالوور فیک، حذف فالوور فیک معمولا درست بعد از تشخیص اون انجام میشه. البته همونطور که خودتون فهمیدین، تشخیص فالوور فیک و حذف اون به صورت دستی واقعا زمانگیره. تو ادامه مقاله چندتا روش از مقاله حذف فالوور فیک براتون آماده کردیم که بهتون کمک می‌کنه به ساده ترین و سریع ترین روشای ممکن، اکانتای فیکی که شما فالو کردن رو حذف کنین.

روش 1: حذف دستی

این روش کاملا رایگانه و لازم نیست دست به دامن کس دیگه ای برای انجام دادن این کار بشین. البته همونطور که میدونین، این کار خیلی زمانگیره و میتونه کل روزتونو برای حذف 40-50 تا اکانت فیک تلف کنه.

روش 2: استفاده از برنامه های حذف فالوور فیک

توی این روش شما برنامه هایی مثل Chief follower رو دانلود میکنین و با اون اقدام به حذف فالوورای فیکتون میکنین. البته تضمینی به امنیت این برنامه ها وجود نداره و ممکنه به خاطر استفاده از این برنامه ها، اکانت شما جریمه بشه. البته بیشتر قابلیت های این برنامه ها هم پولی هستن.

روش 3: استفاده از سایت های آنالیز اینستاگرام برای حذف فالوور فیک

اینستاگرام یه شبکه بسیار قدرتمند و مهمه و قابل پیشبینیه که امکاناتی برای تحلیل اطلاعات اون به وجود اومده باشه. سایت هایی مثل Ingrammer از این نوع سایتا هستن که کارشون تحلیل داده های اینستاگرامه. این سایتا امکاناتی اضافی مثل حذف فالوور فیک رو هم به امکاناتشون اضافه کردن اما همون طور که انتظار دارین، نمیشه انتظار زیادی از این سایت ها برای حذف فالوور فیک داشت. هر چند که تو اکثر این سایت ها هم این قابلیت پولیه و امکان جریمه شدن توسط اینستاگرام، به علت تحت وب بودن این فعالیتا زیاده.

روش 4: استفاده از ربات های مخصوص اینستاگرام

مورد آخر لیست ما مربوط میشه به ابزارهایی که به صورت مخصوص برای اینستاگرام ساخته شدن. این ربات ها معمولا منطبق با الگوریتم ساخته میشن و به پیج ها کمک میکنن که به شرایط ایده آل الگوریتم اینستاگرام دست پیدا کنن. بهتره برای حذف فالوور فیک از این ربات ها استفاده کنین. این ربات ها هم نسخه پولی و هم نسخه رایگان دارن. البته نسخه رایگان اون ها معمولا کلاهبرداریه و نقشه های شومی پشت اون هاست. پس توصیه میکنیم اگه قصد استفاده از ربات دارین، از ربات های مورد تایید استفاده کنین تا خطری اکانت شما رو تهدید نکنه.

بعد از حذف فالوور فیک باید چیکار کرد؟

بعد از این کار فقط میمونه چک کردنای دوره ای که اون هم هفته ای یک بار هم انجام بشه کافیه. با بالا رفتن درصد تعاملتون، رسیدنتون به اکسپلور راحت تر میشه و تو این مرحله فالوورای واقعی به راحتی جذب پیجتون میشن.

سخن آخر

مقاله ما در اینجا به پایان میرسه. امیدواریم که این مطالب برای شما مفید بوده باشه. اگه سوالی داشتین در قسمت نظرات از ما بپرسین تا شما رو راهنمایی کنیم. نظر خودتون رو هم درمورد فالوور فیک به ما بگین و اگه راه دیگه ای برای حذف اون سراغ دارین با ما در میون بزارین.