اهمیت بالای ساندویچ پانل برای فصل زمستان

صرفه جویی در مصرف انرژی و در عین حال مصرف بهینه آن به طوری که مشکلی برای انسان در فصل‌های سرد سال ایجاد نشود یکی از دغدغه های همیشگی ساختمان سازان بوده است. تجهیزات و مصالح قدیمی در این مورد نتوانستند کمک زیادی کنند. اما در مقایسه با آنها ساندویچ پانل به دلیل اینکه درون آن از عایق های حرارتی استفاده می شود توانسته است برای پاسخ دادن به این مشکل مفید و موثر باشد. در واقع اگر شما به جای سازه های قدیمی از ساندویچ پانل برای پوشش سقف و دیوار خودتان استفاده کنید، می توانید مصرف انرژی سازه خودتان را بهینه کرده و با جلوگیری از ورود و خروج سرما به داخل سازه، در فصل های سرد سال هم هزینه کمتری پرداخت کنید و هم دمای سازه خودتان را به مناسب ترین شکل تنظیم کنید.

 

 

ساندویچ پانل سقفی
ساندویچ پانل سقفی
ساندویچ پانل سقفی 

 

ساندویچ پانل چگونه در مدیریت مصرف انرژی در فصل زمستان تاثیر می گذارد؟

همانگونه که در ابتدا هم خدمت شما بیان کردیم در ساختار ساندویچ پانل از عایق استفاده می شود که همین موضوع به هدر رفتن کمتر انرژی کمک می‌کند. اما علاوه بر این ساندویچ پانل بازهم در بهینه‌سازی مصرف انرژی ساختمان موثر است. زمانی که شما از این مصالح پیش ساخته استفاده کنید ، به آسانی می توانید درزهای مختلفی که در قسمت های ساختمان دیده می شود را پوشش دهید. درز ها یکی از مسیرهایی هستندکه سبب هدر رفتن انرژی در فضای ساختمان شما می شوند. همچنین با توجه به اینکه ساختار پانل ها بر اساس نر و مادگی طراحی می شود، زمانی که شما پانل ها را به هم جفت کنید و با استفاده از پیچ های فلزی بسیار قوی آنها را به هم متصل کنید مانع از ورود و خروج هوای سرد به داخل ساختمان می شوید. زمانی که ورود و خروج هوای سرد به داخل فضای ساختمان شما کمتر شود، کمتر نیاز به مصرف انرژی پیدا خواهید کرد.

 

 

دیگر مزایای استفاده از ساندویچ پانل در فصل زمستان

·        زمانی که شما در ساخت سازه خودتان از ساندویچ پانل دیواری یا  ساندویچ پانل سقفی استفاده کنید، حرارت موجود در ساختمان را در تمامی نقاط پایدار می کنید.

·        یکی از مزایای بزرگی که این محصولات ساختمانی در فصل زمستان دارند استحکام و مقاومت بسیار خوب آنها در برابر عوامل خارجی مثل باد، باران و برف است.

·        ساندویچ پانل خاصیت ضد زنگ و ضد خوردگی دارد. این موضوع کمک می‌کند تا در برابر رطوبت مقاومت زیادی داشته باشد. هر چه این مصالح ساختمانی در برابر رطوبت از مقاومت بیشتری برخوردار باشند کمک می‌کنند تا احتمال آسیب وارد شدن به فضای سازه کمتر شود. در حال حاضر بسیاری از ساختمان های قدیمی به دلیل رطوبت و نفوذ آب دچار مشکلاتی مثل ترک خوردگی دیوارها شده اند که این موضوع در ساختمان های جدید کمتر دیده می شود.

·        یکی از مزایای بزرگ دیگر ساندویچ پانل کاهش میزان استفاده از سیستم های گرمایشی است. طبیعتاً زمانی که شما از سیستم های گرمایشی کمتر استفاده کنید، استهلاک آنها پایین‌تر آمده و به ندرت نیاز به تعمیر پیدا می کنند. این موضوع در کاهش هزینه های زندگی شما تاثیر گذار است.

·        شاید جالب باشد بدانید که این مصالح پیش ساخته در سلامتی شما هم اثر گذار است. استفاده از ساندویچ پانل همانطور که گفتیم میزان استفاده از سیستم های گرمایشی را کاهش می دهد و این موضوع سبب کاهش تولید کربن و دی اکسید کربن از فضای سازه شما می شود چرا که مصرف سوخت های فسیلی ساختمان شما کاهش پیدا کرده است.

·        استفاده از این مصالح پیش ساخته و کاهش نیاز شما به مصرف انرژی و همچنین بهره بردن از سیستم های گرمایشی سبب آن می شود که نیاز به سیستم های گرمایشی قوی و گران قیمت نداشته باشید و با هزینه کمتر سیستم های کوچکتری خریداری کنید. این موضوع هم در کاهش هزینه های شما و هم در افزایش فضای باز منزل موثر است.

 

 

داخل ساندویچ پانل
داخل ساندویچ پانل
داخل ساندویچ پانل 

 

جمع بندی

همانگونه که مطالعه کردید ساندویچ پانل می تواند تاثیرات زیادی در فصول سرد سال برای فضای ساختمان شما داشته باشد. شما با استفاده از ویژگی هایی که این مصالح پیش ساخته دارند، می‌توانید مصرف انرژی منزل خودتان را پایین بیاورید. این موضوع سبب بهینه شدن مصرف انرژی در ساختمان شما و همچنین کاهش آلودگی های محیطی ناشی از مصرف انرژی می شود. در کنار این موارد هزینه های مربوط به مصارف انرژی شما نیز کاهش پیدا می کند. البته با استفاده از این محصولات پیش ساخته شما می توانید فضای گرمتری را هم در منزل یا ساختمان خودتان تجربه کنید. در نظر داشته باشید که هرچه فضای ساختمان به صورت طبیعی گرم شود، سلامتی فضای ساختمان بیشتر می‌شود. شما می‌توانید بهترین ساندویچ پانل سردخانه، دیواری یا سقفی موجود در کشورمان را با مراجعه به مجموعه ایران پانل خریداری کنید. این مجموعه تا به امروز پروژه های متعددی را در سطح وسیع در کشور ما انجام داده است و از هر نظر قابل اعتماد می باشد.

 

 

 

منبع : ایران پانل