نکات مهم در خرید دوربین عکاسی چیست؟

Image for post
Image for post

اگر برای اولین بار است که به خرید یک دوربین فکر می کنید، مطمئناً سؤالات زیادی خواهید داشت.سوالاتی مانند “نکات مهم در خرید دوربین عکاسی چیست؟” یا حتی “کدام دوربین برای شما بهترین است؟” اینها برخی از سوالاتی است که حتما باید از خود بپرسید.

یک دوربین پیشرفته به عکاسان این قابلیت را خواهد داد که فقط با فشردن یک دکمه ، همه پیشامد های کوچک و بزرگ پیرامون زندگی خود را عکسبرداری کند و خاطره ها را از داخل لنز دوربین به ثبت برساند. چنانچه تصمیم دارید تا یک دوربین پیشرفته خریداری کنید اما در عدم تصمیم گیری هستید لازم است تا انتهای این راهنمای خرید دوربین با ما همراه باشید،ما شما را تا خرید یک دوربین حرفه ای همراهی خواهیم کرد.

21 نکته حیاتی برای انتخاب کردن برترین دوربین پیشرفته

1. نیاز : نخستین موردی که باید برای تهیه یک دوربین پیشرفته مد نظر قرار دهید، دلیل خریدن آن دوربین میباشد. این که آیا علت تهبه کردن دوربین پیشرفته ، عکاسی کردن از اتفاقات خانوادگی است که در روزهای آینده قرار است پیش بیایی و یا مسافرت های پیش رو؟

2. جنس :در قسمت بعدی باید شخص کنید که قرار است چه نوع عکس های با دوربین خود بگیرید . اینکه تصمیم دارید با دوربین خود از مناظر طبیعی عکاسی کنید یا از شخصیت ها و یا موارد دیگر…

3. روداد : در قسمت بعدی لازم است تا شما  رویدادهای را که در زمان عکسبرداری ممکن است پیش بیایید را مد نظر قرار دهید. به طور قابل فهم منظور این ایست ک قرار است در فضاهای بسته اقدام به عکسبرداری کنید یا در محیط های باز؟ پس برای تهیه دوربین پیشرفته نیاز است که شدت نور را هم مد نظر قرار دهید.

4. تجربه : بیشتر مردم علاقه زیادی به عکاسی دارند. در صورتی که امکان دارد, اکثر افراد در مرحله آموزش آن قرار داشته باشند.و بعضی دیگر در این زمینه متخصص بسیار بالایی دارند. پس یک نوع دوربین پیشرفته برای همه همه علاقه مندان مفید نیست پس واجب است که شما آگهی خود در زمینه عکسبرداری را مد نظر قرار داده و سپس در مورد دوربینی مناسب با سطح آگاهی خود در زمینه عکسبرداری باشید.

5. امکانات : بخش عمده ای از دوربین های پیشرفته که در بازار عرصه میشوند و امکانات آن ها با همدیگر تا حد زیای تفاوت دارند. برای تصمیم گیری بهتر برای تهیه کردن دوربین عکسبرداری مناسب ، باید همه که قابلیت های مورد نیاز خود را به طور دقیق مشخص کنید.

6. مگا پیکسل : مگا پیکسل یک دوربین عکاسی از جمله با اهیمت ترین مواردی است که حتما پیش از تهیه کردن دوربین باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید، هم اکنون هیچ یک از دوربین های با رده بندی کمتر از 5 مگاپیکسل هستند به سختی گیر پیدا میشوند.

8. سرعت :هم اکنون اکثر دوربین های عکس برداری با داشتن میزان سرعت شاتر هستند که می‎ تواند با سرعت زیاد تصویرها را ثبت بکنند و هر آنچه نیاز است مورد بررسی قرار میگیرد این موضوع است که آیا دوربین های پیشرفته دارای یک قابلیت وضوح اتوماتیک با سرعت زیاد است و قابلیت این را دارد تا  قاب های مورد نظر را به شکل بسیار دقیق ثبت بکند یا خیر؟

9. میزان حجم فایل :اگر دوربین عکسبرداری مد نظر شما تعداد مگاپیکسل زیادی دارد ، حجم فایل عکس برای شما بیشتر خواهد شد.

10. استفاده یا آموزش دیدن: آیا دلیل شما از تهیه کردن یک دوربین عکسبرداری پیشرفته عکس انداختن با آن است و یا آموزش دیدن عکسبرداری به وسیله آن ؟ این پرسشی است که حتما پیش از تهیه کردن دوربین عکسبرداری مد نظرتان باید پاسخ درخور توجهی به آن داشته باشید.

11. طبه بندی امکانات: تمامی امکاناتی که از یک دوبین دارید را طبقه بندی کنید و همیشه سعی کنید اولیت های پر اهمیت را در صدر این لیست قرار دهید.

12. ابعاد دوربین :ابعاد دوربین و امکان حمل و نقل آن، از فاکتورهای مهم دیگری میباشد که لازم است ان را مد نظر قرار دهید. امکان دارد شما فردی هستید که به طور مدوام در مسافرت هست و کارش عکاسی از منظره های میباشد. و در چنین موقعیتی یک دوربین پیشرفته بسیار کوچک با ابعاد کم و داشتن وزن بسیار سبک با بیشترین امکان حمل و نقل برای شما مهمترین ائلیت باشد .

13. میزان هزینه :پیش از تهیه کردن دوربین پیشرفته و حرفه ای به روز باید میزان بودجه خود را مشخص کرده و تصمیم بگیرید که برای تهیه آن نیاز است چه میزان  سرمایه گذاری کنید .

14. لوازم جانبی: هنگام تهیه کردن یک دوربین پیشرفته و بروز ، لوازم همراه آن با خود دوربین اهمیت بسیاری دارد و نیز موردهای دیگر که باید برای تهیه آن ‎ها هم هزینه بپردازید را مد نظر قرار دهید .

15. لوازم جانبی سازگار :چنانچه از مدل دوربین سابق خود برخی لوازم برای شما باقی مانده است ، امکان دارد برای دوربین فعلی هم از ۀن بهره مند بشوید، بعضی از این لوازم همراه سازگار عبارتند از:باطری، کارت حافظه و رم و لوازم دیگر.

16. تحقیق و تحلیل ها:پیش از تهیه کردن یک دوربین پیشرفته تحلیل مدل ها را از یاد نبرید  و از کارای بینظیر آن مطمئن شوید.

17. سعی کنید همیشه خود شما ان را مورد بررسی قرار دهید 

18. وسواسی نباشید :اگر قدرت پیدا کردن دوربین پیشرفته که دارای همه قابلیت مد نظر شماست را ندارید و یا بودجه کافی موجود نیست زیاد وسواس به خرج ندهید و تا دیر نشده دوربین مورد نظر با نیمی از امکانات را تهیه کنید.

19. پشتیبانی: دوربینی که قرار است خریداری بکنید را از نظر پشتیبانی و گارانتی مورد تحلیل و بررسی قرار دهید . چنانچه برای بیشتر دوربین های دیجیتال 36 ماه پشتیبانی از سمت نمایندگی تقدیم خواهد شد ولی در صورت تمایل میتوانید مدت گارنتی خود را افزایش داده.

20. فیلم برداری یا ساخت فیلم: چنانچه تمایل دارید که با دوربین خودبه ساخت فیلم مشغول شوید ، باید دوربینی را انتخاب کنید که به شما قابلیت تصویربرداری با فوکوس زیادی را داشته باشد.

21. راحتی شما : ابعاد هر یک از دستان ما انسان ها متفاوت است و به خاطر همین ممکن است ابعاد دوربین برای بعضی از افراد کوچک و برای برخی دیگر بزرگ باشد و همچنین برای گرفتن عکس های ایده آل باید در استفاده از دوربین پیشرفته خود راحت باشید.