طراحی و اجرای روف گاردن مزایا و نکات

مزایای روف گاردن چیست؟

در حال حاضر، کاشت در داخل شهرها برای کاهش گرمای کلی و بهبود کیفیت هوا بسیار مهم است، اما فضای ناکافی و قیمت بالاتر زمین، افزایش تعداد فضاهای طبیعی و پارک ها را بسیار دشوار می کند. در این شرایط، طراحی و اجرای روف‌گاردن نقش مهمی ایفا می‌کند و دلیل اصلی شهرت بیشتر این روزها، عمدتاً در شهرهای توسعه‌یافته و بزرگ است.

طراحی و اجرای روف گاردن
طراحی و اجرای روف گاردن
طراحی و اجرای روف گاردن

بهتر است بدانید که روف گاردن ها خوب به نظر می رسند، آنها راهی هوشمندانه و سریع برای لذت بردن از یک خلوتگاه آرام در قلب شهر ارائه می دهند. جدای از مزیت های تزئینی، مزیت های مهم و چشمگیر دیگری نیز برای ساخت باغ های پشت بام وجود دارد. شما باید بدانید که کشورهایی مانند کانادا، سوئیس و فرانسه قوانینی را تصویب کرده‌اند که قوانینی را وضع کرده‌اند و تمام ساختمان‌های مسکونی و تجاری را ملزم می‌کنند تا سقف سبز داشته باشند. به صرفه جویی در زمان، پول و کار کمک می کند.

امروزه بسیاری از مردم ترجیح می دهند خانه بام سبز بسازند زیرا بام سبز می تواند به راحتی گرمای پشت بام را کاهش دهد و انرژی کمتری برای گرم کردن یا خنک شدن آن کاهش دهد که منجر به صرفه جویی در هزینه های بالا به راحتی می شود. خانه بام سبز برای بسیاری از ما یک رویا است و از طریق سینی های بام سبز مناسب امکان پذیر است. با کمک این سینی ها می توانید خانه زیبای بام سبز را برای خانواده یا اقوام خود بسازید. بهتر است توجه داشته باشید که جعبه باغ هرگز ترک نمی خورد و پوسته نمی شود. همچنین اگر بخواهید آنها را با خیال راحت روی بالکن یا پشت بام خود قرار دهید، خطر نشت آب وجود نخواهد داشت. همچنین سینی های بام سبز را می توان به هر سقف و پاسیو اضافه کرد.

سینی های بام سبز

این سینی بام سبز است که برای زیباسازی سقف خانه شما استفاده می شود. اینها به راحتی نصب می شوند و فضای سبز را برای خانه فراهم می کنند. طراحی سینی سقف ساده است و نگهداری کاملی از سقف را فراهم می کند. اکثر مردم عاشق فراهم کردن فضای سبز و پرورش گیاهان زیادی هستند، اما در عین حال مشکلاتی را با نشت آب و انواع دیگر احساس می کردند. سینی های بام سبز چیزهای بسیار مفیدی هستند که مجهز به سیستم فیلتراسیون، نگهداری باران و ضد آب هستند. از این سینی به راحتی در بالکن خانه نیز استفاده می شود و با مشکل نشتی مواجه نخواهید شد اما سبزی تازه و ناب خواهید داشت. محافظی که سینی ایجاد می کند باعث محبوبیت آن در بین مردم می شود و همچنین مزایای دیگری مانند.

  • کاهش حرارت گیاه.
  • مقدار مناسب خنک کننده را برای گیاهان فراهم می کند.
  • آنها همچنین از آلودگی صوتی جلوگیری می کنند.
  • همچنین باعث تسکین آب باران می شود.

آیا می خواهید در مورد مزایای اصلی روف گاردن بدانید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، اجازه دهید در مورد برخی از بهترین مزایای باغ های پشت بام صحبت کنیم تا بتوانید خودتان تجربه کنید که این محیط و معماری چقدر زیبا است و چرا باید در ساختمان یا خانه شما باشد.

 

Image for post
Image for post

شادی و شادی ببخش

بله، درست است و همچنین یکی از مزایای اصلی روف گاردن است. اگر در دفتر خود هستید و برای ناهار بیرون می روید، سپس به طبقه بالا می روید تا مناظر زیبای ممتاز را ببینید. با استفاده از سینی های بام سبز در مکان هایی که در کلان شهرهای بزرگ این امر غیرممکن شده است با طبیعت در تماس مستقیم خواهید بود. با تماس با فضای سبز و طبیعت در مناطق شهری، می توانید سلامت روان خود را با شادی و نشاط حفظ کنید.

علاوه بر این، استرس و نیازهای سلامت کاهش می یابد. اگر استرس کمتری دارید، به معنای کارکنان مولدتر و شادتر است، بنابراین استخدام کارمندان برای شرکت ها بدون دردسر است. بنابراین، شما می توانید مزایای زیادی از بام سبز دریافت کنید.

بهبود کیفیت هوا با طراحی روف گاردن

آلودگی اصلی ترین مشکلی است که این روزها با آن دست و پنجه نرم می کنیم و واقعاً نمی توان با آن کنار آمد. در کلان شهرهای بزرگ، آلودگی به طور جدی زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داده و با مشکلات جدی سلامتی خاتمه می یابد. روف گاردن نه تنها از طریق فرآیند فتوسنتز و گیاهان، بلکه از طریق افزایش رسوب فضایی به فیلتر کردن و کاهش گازها و ذرات هوای آلوده کمک می کند. بام های سبز به راحتی تولید مه دود و پخش گرد و غبار در هوا را بدون هیچ مشکلی کاهش می دهند.

باید به خاطر داشته باشید که اگر می خواهید مزایای بیشتری ببینید، باید تعداد زیادی بام سبز داشته باشید، زیرا تنها یک بام سبز تأثیر زیادی نخواهد داشت. اگر در یک منطقه آلوده اقامت دارید و می خواهید از شر آن خلاص شوید، زمان مناسبی برای باغبانی بام سبز با استفاده از سینی های بام سبز است تا در مسیر امن تری قرار بگیرید.

کمک به محیط زیست.

روف گاردن از چند جهت نقش مهمی در حفظ امنیت محیط دارد. دی اکسید کربن یکی از عوامل حیاتی در گرم شدن زمین است که نشانه خوبی برای همه ما نیست. برای مقابله با این مشکل، روف گاردن نیاز به تهویه هوا را کاهش می دهد و همچنین تضمین می کند که برای فصل زمستان به گرمای کمتری نیاز است.

هزینه ها را کاهش دهید

باغ های پشت بام می توانند به کاهش ضایعات کمک کنند زیرا فناوری های مورد استفاده در ساختمان عمر طولانی تری دارند. این شامل کاهش استفاده از تهویه، سیستم های تهویه مطبوع، و غشاهای گرمایشی و ضد آب مورد استفاده در پشت بام می شود. این پسماندها می توانند مشکل بزرگی برای شما ایجاد کنند و بهتر است از طریق باغبانی روی پشت بام از شر آنها خلاص شوید.

استفاده موثر از آب باران با اجرای روف گاردن

باید درک کنید که باران آب مجانی است و بهتر است از آن به طور موثر استفاده کنید. گیاهان روی بام های سبز از باران استفاده می کنند و بیشتر اوقات آب اضافی ذخیره می شود تا بعداً بدون مشکل از آن استفاده شود. شاید تعجب کنید اگر بدانید که روف گاردن به راحتی می تواند تا 80 درصد از آب باران را در خود نگه دارد و در زمستان می تواند تا 40 درصد باشد. پس از استفاده از آب، از طریق تبخیر و تعرق به جو باز می گردد.

گیاهان پشت بام نه تنها آب باران را به راحتی حفظ می کنند، بلکه به عنوان فیلتر طبیعی عمل می کنند و دمای آن را تعدیل می کنند. هیچ احتمالی برای روان شدن آب وجود ندارد زیرا با سینی های بام سبز کاهش می یابد و احتمال سیل محلی کاهش می یابد.

بهره وری انرژی

سینی های بام سبز می توانند منجر به استفاده کمتر و کارآمدتر از انرژی شوند. آنها به ارائه عایق بهتر، خنک نگه داشتن دما در تابستان و حفظ گرما در فصل زمستان کمک می کنند. بر اساس آخرین مطالعه، نشان داده شده است که باغ های پشت بام به راحتی می توانند نوسانات دما را تغییر دهند، انرژی مورد نیاز برای تهویه مطبوع را کاهش دهند و جریان گرما را در پشت بام متعادل کنند. برای نصب روف گاردن سبز در ساختمان یا منزل خود باید سینی های بام سبز با بهترین کیفیت را داشته باشید. این سینی های بام سبز از نظر طراحی بسیار ساده، نصب آسان و استفاده از بهترین روش کاشت بام سبز برای تعمیر و نگهداری می باشد.

جانوران

باغ های پشت بام همچنین می توانند یک باغ عالی برای پرندگان مختلف باشند و همچنین می توانند به عنوان توقفگاهی برای گونه های مهاجر عمل کنند. نقش مهمی در ایمن نگه داشتن پرندگان در یک محیط سبز بازی کنید.

کاهش سر و صدا

عایق کاری روف گاردن تنها در مورد دما کاربرد ندارد، بلکه در مورد سر و صدا نیز کاربرد دارد. ترکیبی از گیاهان و خاک می تواند به انعکاس، جذب یا انحراف امواج صوتی کمک کند و باعث کاهش صدای بهتر ساختمان شما شود. کاهش مشکل آلودگی صوتی در مناطق شلوغ یا در شهرهایی که زیر مسیرهای پرواز یا فرودگاه ها قرار دارند واقعا مفید است.

در نهایت، شما از مزایای روف گاردن و اینکه چگونه می تواند برای بهبود محیط زیست و مردم مفید باشد آگاه هستید. اگر قصد دارید روی خانه یا ساختمان خود یک روف گاردن بسازید، پس باید بدون فکر کردن، بیشتر روی سینی های بام سبز تمرکز کنید. همچنین، شما باید کاشی های بام سبز با کیفیت مناسب را خریداری کنید تا به شما خدمات طولانی مدت بدهد. با داشتن سینی های بام سبز، سقف برای مدت زمان بیشتری خشک می شود. این سینی های بام سبز با قیمت مناسب و نه چندان گران عرضه می شوند.

Image for post
Image for post

با در نظر گرفتن نیازهای عمومی خود می توانید به راحتی آنها را خریداری کنید. نصب آن بسیار سریع و آسان است. سینی ها را می توان به هر اندازه ای که می خواهید کنار هم قرار داد و به ایجاد یک باغ زیبا در پشت بام یا پاسیو کمک می کند. هیچ ابزاری مورد نیاز نیست و ظرف چند دقیقه مونتاژ می شود. همچنین در نصب این سینی های بام سبز نیازی به آموزش نیست زیرا می توانید همه چیز را به تنهایی انجام دهید.

Image for post
Image for post

پس برای چی منتظری؟ همین حالا شروع بهطراحی و اجرای روف گاردن روی پشت بام در محل خود کنید!