چگونه لباس متناسب با آب و هوا انتخاب کنیم؟

انتخاب لباس متناسب با آب و هوا (فصل بهار)

همه ما می دانیم که هوای بهار گاهی سرد و گاهی گرم است و این گرمی و سردی اصلا معلوم نیست چه زمانی رخ دهد. به همین دلیل در این فصل نباید به سراغ لباس های خیلی گرم یا خیلی سرد بروید و تعادل در جنس لباس هایی که انتخاب می کنید بهترین گزینه است. برای مثال روزی که هوا خنک است می توانید یک مانتو زنانه نخ پنبه خنک بپوشید اما روی آن یک رویه لباس نسبتا گرم نیز بر تن کنید.
 

انتخاب لباس متناسب با آب و هوا (فصل تابستان)

گرمای تابستان با هیچکس شوخی ندارد و اگر یک لباس مناسب در این فصل بر تن نداشته باشید با مشکلات زیادی مانند عرق سوز شدن یا گرما زدگی رو به رو می شوید. در این فصل می توانید از دامن های شلواری به همراه مانتوهای نخی استفاده کنید. دامن های شلواری به دلیل نازک و گشاد بودن شان همواره بدن شما را خنک نگه می دارند. مانتو های نخی که رنگ های روشنی هم دارند نیز هوا را به راحتی از بین تار و پودها عبور می ‌دهند و بدن را خنک نگه می ‌دارند.
 

انتخاب لباس متناسب با آب و هوا (فصل پاییز)

هوای پاییز همواره به نسیم های خنک معروف است که در اواخر آن این نسیم ها تبدیل به باد های بسیار سرد می شوند. تونیک‌ های آستین بلند که بافت نازک دارند یکی از انتخاب‌ های بسیار کاربردی فصل پاییز می باشد چون این لباس‌ به تنهایی شما را گرم نگه می‌ دارد درحالی که به هیچ وجه باعث عرق کردنتان نمی ‌شود. داشتن یک بارانی ساده یا یک رویه بافت گرم از دیگر گزینه‌ هایی است که بد نیست همراه خود داشته باشید تا در صورت سرد شدن هوا آن را به بلوز بافتتان اضافه کنید و هر وقت گرمتان شد آن را دربیاورید.
 

انتخاب لباس متناسب با آب و هوا (فصل زمستان)

فصل زمستان همان طور که همه مان می دانیم بسیار سرد است و می توان گفت تکلیف مان در این فصل کاملا مشخص است. در این فصل می توانید همان تونیک‌ های بافت نازک را که از فصل قبل خریده ‌اید، در زمستان دم دست بگذارید ولی به جای اینکه آن را با رویه یا بافت همراه کنید به همراه کاپشن یا پالتو بپوشید. استفاده از شلوار جین ‌های تیره رنگ، شلوار های مخمل کبریتی و شلوارهای پشمی و تو کرکی برای این فصل از سال فوق العاده است و با آن ها احساس سرما نخواهید کرد.

منبع:

https://mag.takhfifhot.com/15-%D9%86%DA%A9%D8%AA%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%DB%8C%DA%A9-%D9%BE%D9%88%D8%B4%DB%8C%D8%AF%D9%86