چگونه یک ماهیتابه چدنی را تمیز کنیم

چدن یک ابزار عالی برای هر آشپزخانه ای است، اما تمیز کردن و نگهداری صحیح آنها از اهمیت بالایی برخوردار است.

استیک روی چدن
استیک روی چدن
استیک روی چدن

ظروف چدنی برای مدت طولانی در دسترس بوده اند که منشا آن تا حدودی نامشخص است. آنچه ما می دانیم این است که دیگ‌ها و کتری‌های چدنی برای اولین بار بیش از 1300 سال پیش در آسیا برای پخت و پز استفاده شدند! (فکر می‌کنید سرخ‌کن‌های هوا تا این اندازه دوام می‌آورند؟) و قابلمه‌ها و ماهیتابه‌های چدنی تا دهه 1960 همچنان انتخاب شماره یک آشپزهای خانگی برای بسیاری از نسل‌ها بودند. در آن زمان بود که ظروف نچسب معرفی شدند و چدن برای پسرعموهای تفلون جدید و ظریف آنها از بین رفت.

با این حال، در حدود یک دهه گذشته، آشپزهای خانگی همه جا فواید بسیاری از ظروف چدنی را دوباره کشف کرده‌اند: اول اینکه، چدن مقرون به صرفه، عملاً تخریب‌ناپذیر، به طور طبیعی نچسب است و برای یکنواخت پخت و پز و پخت، گرما را حفظ می‌کند. به علاوه، در طیف گسترده ای از اندازه ها و سبک ها، از جمله ماهی تابه، ماهی تابه گریل، قابلمه، تابه، وافل و فر هلندی موجود است. و در نهایت، بسیاری از آشپزهای خانگی به چدن به عنوان جایگزینی سالم برای آلومینیوم و تابه های نچسب سنتی روی می آورند.

با این حال، علیرغم تمام مزایای ثابت شده چدن، برخی از افراد هنوز کمی تمایلی به تعویض آن ندارند، و دلیل آن این است: چدن به سختی تمیز کردن و خوردگی سریع شهرت دارد، که کاملاً بی اساس نیست. به این دلیل که اگر به درستی نگهداری نشود، چدن زنگ می زند و غذا می چسبد. و برای پیچیده تر کردن همه چیز، سردرگمی زیادی در مورد بهترین راه برای تمیز کردن چدن و ​​اینکه آیا باید از آب و صابون استفاده کرد یا خیر وجود دارد.

برای رفع هرگونه سردرگمی، ارائه برخی از حقایق اساسی، و شاید حتی متقاعد کردن شما برای امتحان کردن چدن، مراقبت و نگهداری از ظروف چدنی را به سه مرحله ساده تقسیم کردم: تمیز کردن، چاشنی کردن، و ذخیره سازی. این قوانین را برای نحوه تمیز کردن چدن رعایت کنید تا قابلمه ها و تابه های شما برای نسل های آینده در شرایط جدید باقی بمانند.

نحوه تمیز کردن تابه چدنی

نحوه تمیز کردن تابه چدنی
نحوه تمیز کردن تابه چدنی
نحوه تمیز کردن تابه چدنی

اغلب می توانید یک ظرف چدنی را به سادگی با پاک کردن آن با یک حوله کاغذی خشک یا پارچه نخی تمیز کنید. اگر تابه به خوبی چاشنی شده باشد، تکه‌های غذای سوخته و چسبیده به سرعت از بین می‌رود. اگر تکه های سرسختی باقی ماند، آن ها را با یک کاردک پلاستیکی خراش دهید.

اگر خشک کردن ظرف را تمیز نمی کند، از یک اسکرابر و مقداری آب استفاده کنید. در حال حاضر، بسیاری از مردم از فکر شستن چدن در آب از وحشت فریاد می زنند، بیشتر به دلیل افزایش خطر زنگ زدگی، اما وقتی به درستی انجام شود، جای نگرانی وجود ندارد.

ماهیتابه را در سینک قرار دهید، حدود 2 سانت  یا بیشتر آب گرم اضافه کنید، سپس نصف فنجان نمک بپاشید. بلافاصله ظرف را با یک اسکرابر استیل ضد زنگ یا اسفنج معمولی آشپزخانه بشویید. نمک به عنوان یک ساینده عمل می کند تا بقایای غذا را برش دهد. ظرف را با آب تمیز بشویید، سپس - برای جلوگیری از زنگ زدن - ظرف را به مدت 10 دقیقه در فر 350 درجه قرار دهید تا کاملا خشک شود. (همچنین می توانید آن را روی اجاق گاز خشک کنید.)

اگر لکه‌های کوچک زنگ زدگی روی تابه پیدا کردید، از روش اسکراب نمکی که در بالا ذکر شد برای از بین بردن خوردگی خفیف سطح استفاده کنید. با این حال، برای چدن به شدت زنگ‌زده، باید کمی تهاجمی‌تر عمل کنید: ظرف را با آب گرم و صابون پر کنید، سپس با یک سیم ظرفشویی یا، بهتر از آن، یک اسکرابر زنجیری فلزی بشویید. اگر جواب نداد، ماهیتابه را بیرون بیاورید و با پاک کننده فر روی آن اسپری کنید. 10 دقیقه صبر کنید، سپس زنگ را با پشم فولادی و آب صابون پاک کنید. ماهیتابه را کاملاً در آب تمیز بشویید، آن را در فر یا روی اجاق گاز خشک کنید، سپس آن را با روغن پاک کنید.

چاشنی

مهم است که چدن را قبل از استفاده برای اولین بار و دوباره بعد از تمیز کردن با آب گرم و صابون یا پاک کننده فر، مزه دار کنید. چاشنی باعث می شود تابه به راحتی تمیز شود، از زنگ زدگی جلوگیری می کند و از چسبیدن غذا جلوگیری می کند.

فر را با دمای 350 درجه فارنهایت گرم کنید. تابه را با روغن نباتی پاک کنید، سپس آن را به مدت یک ساعت کامل در فر داغ قرار دهید. با استفاده از یک قابلمه، تابه را بردارید، بگذارید کمی خنک شود، سپس مقداری روغن را به تابه گرم بمالید. چند دقیقه صبر کنید، سپس ظرف را با یک حوله کاغذی خشک پاک کنید.

با استفاده از یک قابلمه، ظرف را از فر خارج کنید و اجازه دهید کمی خنک شود، فقط پنج دقیقه یا بیشتر. سپس، در حالی که هنوز گرم است، کمی روغن بذر کتان، روغن سویا یا سایر روغن های گیاهی با طعم خنثی را در تابه بریزید. (از روغن زیتون یا چربی بیکن استفاده نکنید، که ممکن است فاسد شود.) یک دستمال کاغذی را به شکل مربع کوچک تا کنید و از آن برای پاک کردن روغن روی سطح تابه چدنی استفاده کنید.

برای جلوگیری از سوزاندن انگشتان، دسته کاغذی تا شده را با یک انبر نگه دارید. چند دقیقه دیگر صبر کنید، سپس از حوله کاغذی دوم استفاده کنید تا روغن باقی مانده را از تابه بردارید.

نکته مهم

آخرین قانون، اما نه کم اهمیت تر، این است که همیشه ظروف چدنی را قبل از نگهداری آن ها کاملاً خشک کنید. حتی کوچکترین رطوبت باعث زنگ زدن تابه می شود و به همین دلیل است که چدن در تابستان راحتتر از زمستان زنگ می زند. در واقع، هوشمندانه است که یک دستمال کاغذی را در تابه قرار دهید تا رطوبت یا رطوبت اضافی را جذب کند.