روش آموزش حرف زدن به مرغ مینا

آموزش حرف زدن مرغ مینا را از چه سنی شروع کنیم؟

سن مرغ مینا در یادگیری سخن گفتن آن، بسیار مهم است. مرغ مینا از ۳-۴ ماهگی شروع به حرف زدن و یادگیری کلمات و جملات متفاوت می کند و تقریبا از ۲ سالگی به بعد، توانایی یادگیری کلمات جدیدش، خیلی پایین می آید؛ تا حدی که بعضی می گویند، توانایی یادگیری را از دست می دهد. با توجه به جمله قبل، کاملا واضح است که آموزش صحبت کردن به مرغ مینا در سنین پایین، به مراتب از سنین بالا، راحت تر است.

 

چگونه به مرغ مینا حرف زدن یاد بدهیم؟

همین اول کار، قبل از اینکه به سمت و سوی آموزش حرف زدن به مرغ مینا برویم، لازم است تاکید کنیم که در این مسیر باید صبر و حوصله بسیاری به خرج دهید؛ چراکه یادگیری کلمات و جملات در مرغ مینا به مروز زمان و با تکرار حاصل می شود. در ادامه چندین نکته برای آموزش هر چه بهتر حرف زدن به مرغ مینا ارایه می دهیم؛ قطعا در این مسیر برایتان مفید خواهد بود.
 

با مرغ مینا دوست شوید

اولین گام در آموزش دادن به مرغ مینا این است که با دوست و صمیمی شوید! چرا؟! خب دلیلش این است که مرغ مینا هم مثل ما انسان ها، از دوست و آشنایانش راحت تر چیزی یاد میگیرد تا یک شخص غریبه و نا آشنا...! در ضمن شما نباید از دوست خود، انتظار بی جا داشته باشید؛ مرغ مینا حداکثر تا ۱۰۰ کلمه یاد میگیرد و همانطور که چندین بار در بخش های قبلی تکرار کردیم، فرایند یادگیری آنها تقربا طولانی است.


 

آموزش را با کلمات ساده شروع کنید

در ابتدا بهتر است آموزش ها را با کلمات کوتاه، ساده و کاربردی شروع کنید؛ کلماتی مثل سلام، خداحافظ و یا اسامی اعضای خانه که کلا در منزل شما زیاد تکرار می شوند. برای یادگیری بهتر، پیشنهاد می کنیم که این کلمات را با شور و شوق، رو به مرغ مینای دلبندتان تکرار کنید. عموما همان روزهای اولی که آموزش حرف زدن به مرغ مینا را شروع کردید، متوجه می شوید که پرنده یتان به یک کلمه با دقت بیشتری گوش می دهد؛ آن کلمه دقیقا همان کلمه ای است که باید بیشتر روی آن مانور دهید و بیشتر تکرارش کنید.

 

جملات را برای مرغ مینا بخش بخش کنید

برای درک بهتر و یادگیری راحت تر مرغ مینا، بهتر است جملات را به صورت بخش بخش، برایش تکرار کنید؛ یعنی بین هر کلمه جمله مورد نظر، نیم ثانیه ای مکث کنید. البته حواستان باشد که مکث ها به قدری طولانی نشود که ماهیت جمله از بین برود و پرنده آنها را چند کلمه مجزا فرض کند.

 

منبع: وبلاگ آموزش حرف زدن به مرغ مینا