مرسدس بنز تمام الکتریکی EQC AMG  

مرسدس بنز EQC AMG اتومبیل برقی
مرسدس بنز EQC AMG اتومبیل برقی
مرسدس بنز EQC AMG اتومبیل برقی 

رانندگی با خودوری برقی کمی نیاز به عادت دارد. این اتومبیل‌ها به طور کلی قدرت را سریع را انتقال می‎‌دهند، در حالیکه تامین نیرو از طریق برق باتری به این معنی است که شما در کمال سکوت با آرامش  رانندگی می‌کنید. اما دغدغه شارژ وجود دارد. با داشتن یک ماشین الکتریکی، حتی مرسدس EQC که دامنه باتری 232 مایل را ارائه می‌دهد، باید از قبل برای تامین برق باتری برنامه ریزی کنید. مسئله این است که برخی افراد در این بخش مشکل دارند، یا به عبارت دقیق تر، آنها توقف در مسیرهای سازمان یافته را دوست ندارند، زیرا لذت و ماجراجویی اغلب به صورت خودجوش است. آنها موافق لذت بردن از مسیر  و منظره به جای مسیر منطقی هستند، حتی اگر این به معنای کمی تأخیر باشد. 

 رعایت ذهنیت اخیر در اتومبیل‌های الکتریکی بهترین نتیجه را دارد. به محض ورود به این طرز فکر و یادگیری مهارت در کار کردن در سبک‌های مختلف شارژرهای برقی، هر کدام با برنامه و روش پرداخت خاص خود یادآوری می‌کند، زندگی با یک ماشین الکتریکی یک لذت واقعی است. هزینه جاری فوق العاده کم است و نداشتن آلودگی برای محیط زیست احساس خوبی دارد. و اگر بتوانید همه این کارها را در یک محیط لوکس انجام دهید، حتی بهتر از این نیز می‌باشد.

EQC بر اساس پلت فرم مرسدس GLC DAIMLER ساخته شده است
EQC بر اساس پلت فرم مرسدس GLC DAIMLER ساخته شده است
EQC بر اساس پلت فرم مرسدس GLC DAIMLER ساخته شده است

اتومبیل‌های تمام الکتریکی مرسدس دارای پپیشوند"EQ" هستند، با این اندازه متوسط ​​EQC راهی برای یک خانواده جامع تحت پوشش مدل‌های رده از A تا S است. EQC در تست دارای موتورهای دوقلو انتقال یک سرعته است که 408 اسب بخار قدرت و یک بسته باتری 80 کیلووات ساعت دارد. حداکثر گشتاور آن 760 نیوتن متر است و دارای حداکثر سرعت 99.7793 کیلومتر در ساعت در بیش از 5 ثانیه است. دامنه باتری بسته به شرایط جاده و سبک رانندگی بین 373 تا 416 کیلومتر محاسبه می‌شود که 80٪ این مسافت فقط در 40 دقیقه با شارژر سریع به دست می‌آید.

قیمت EQC از حدود 65000 پوند در انگلیس (حدود 90،000 دلار) شروع می‌شود. حداکثر قیمت مدل EQC 400  Premium Plusدر حدود 77،000 پوند یا کمی بیش از 100،000 $ است. که ممکن است کمی گران قیمت به نظر برسد با این حال مجموعه AMG امکانات اضافی زیادی را ارائه می‌دهد، فناوری بسیار خوبی و همچنین لوکس‌های کمی که هرگز نمی‌دانید به آنها نیاز دارید، اما مطمئناً سفرهایتان را کاملاً خاص تر می‌کند.

طراحی EQC بر اساس تم
طراحی EQC بر اساس تم
طراحی EQC بر اساس تم "خلوص نفسانی" مارک برای فرم واضح و سطوح خمیده DAIMLER است

از ویژگی‌های این خودرو تمام الکتریکی استارت بدون کلید، صندلی‌های حافظه دار با عملکردهای ماساژ و یک سیستم صوتی فراگیر Burmester با 23 بلندگو است. کابین EQC مرسدس بسیار جادار است و مواد و بافت‌های زیادی در آن بکار رفته است تا به وضوح نشان دهنده لوکس بودن باشد. روکش صندلی‌ها و روکش‌های نرم لمسی از چرم لحاف دار، عناصر کروم براق در قسمت‌های مکانیکی وجود دارد. یک منوی گیج کننده از نور محیط داخلی برای بازی نیز وجود دارد، از جمله رنگ بنفش نسبتاً سرسختی که با موضوع طراحی کلاسیک برتر در داخل مغایرت دارد.

درایو مرسدس تمام الکتریکی EQC برای یک ماشین کاملاً فنی است
درایو مرسدس تمام الکتریکی EQC برای یک ماشین کاملاً فنی است
درایو مرسدس تمام الکتریکی EQC برای یک ماشین کاملاً فنی است

EQC خودرویی کاملاً تکنولوژیک است و دارای ویژگی‌های ایمنی و کمک راننده است. نمایشگر رو به بالا، نظارت بر نقاط کور و جدیدترین بسته کمکی پارکینگ با دوربین معکوس کریستالی و ساخت تصویر 360 درجه از طریق سه دوربین اضافی دارد.

MBUX تجربه کاربری مرسدس بنز  سیستم محدوده ، وضعیت شارژ و جریان انرژی را نمایش می‌دهد و به عنوان یک دستیار مجازی با فعال سازی صدا عمل می‌کند. این اتومبیل دارای ناوبری افزوده شده است كه به موجب آن یك دوربین نمای شیشه شما را به صفحه لمسی منتقل می‌كند بنابراین سیستم محاسبات خود را بر اساس سریعترین مسیر انجام می‌دهد در حالی كه كمترین زمان شارژ را در نظر می‌گیرد و نقاط شارژ اطراف را مشخص می‌كند. این AMG همچنین از جلوپنجره مخصوص اسپرت مرسدس و چرخ های 20 اینچی بهره مند است.

Image for post
Image for post

از نظر طراحی، EQC نه چندان یک رویکرد رادیکال بلکه یک بیان ظریف‌تر برای الکتریسیته را اتخاذ می‌کند. این اساساً مسیری است که تقریباً سایر خودروسازان بزرگ با اولین موج وسایل نقلیه الکتریکی خود طی کرده اند.

منطقی در این نوع طراحی  وجود دارد. برندهای سنتی خودرو به طور طبیعی از دست دادن مشتریان اصلی خود در جریان انتقال به عصر جدید خودرو وحشت دارند. بنابراین طراحی‌های اولیه آنها بیشتر یک داستان هشدار دهنده بوده است تا انقلابی. تنها نگرانی من این است که شرکت‌های اتومبیلرانی در این مرحله موقت راحت شوند و سود کافی را ببینند تا فشار واقعی ایجاد نکنند. درایو الکتریکی فرصتی طلایی برای طراحی فراهم می‌کند تا در بیان این شکل کاملاً جدید از رانندگی و تجربه کاربری پیشگام باشد.

کانسپت مرسدس ویژن EQS در آینده
کانسپت مرسدس ویژن EQS در آینده
کانسپت مرسدس ویژن EQS در آینده

با بازگشت به EQC، این طرح از موضوع "خلوص حسی" استفاده می‌کند که توسط رئیس خلاق Gorden Wagener برای هدایت زبان بصری برندطراحی شده است. در اصل به صورت فرم‌های واضح و سطوح خمیده و با کاهش لبه‌ها و چین‌ها بیان می‌شود. او اخیراً گفته است: "داشتن یک فلسفه کلی برای یک سازنده لوکس بسیار مهم است." "ما این را به عنوان یک سیستم عامل با تفسیرهای مختلف از موضوع برای برندهای مختلف خود تلقی می‌کنیم ، زیرا هر یک از آنها به معنای لوکس بسیار متفاوت است. برای EQ ، "ادامه داد ،" خلوص حسی در آن بسیار زیاد است کاهش یافته، ساده و یکپارچه است. این ادغام هر عنصر است. "

مرسدس EQC AMG اولین تعادل در مورد اتومبیل های الکتریکی
مرسدس EQC AMG اولین تعادل در مورد اتومبیل های الکتریکی
مرسدس EQC AMG اولین تعادل در مورد اتومبیل های الکتریکی

به طور کلی، EQC تمام الکتریکی یکی از نکات جالب توجه در میان تعداد انگشت شماری از اتومبیل‌های برقی دارد که به هیچ وجه رادیکال نیست و حتی اگر فضای داخلی - با تجمل سنتی و فراوانی چرم - با مفهوم حمل و نقل پایدار پیشرو مغایرت داشته باشد.

واگنر با نگاه به جلو، نوید یک روش خلاقانه شجاع تر را در مورد برق می دهد. تیم وی در حال تجسم دوباره در طراحی مرسدس و بررسی امکانات از طریق اتومبیل‌های مفهومی marque’s Vision هستند.