لکسوسِ پیشتاز 

برند لکسوس در بیشتر از هفتاد کشور جهان دارای نمایندگی است که هر یک مسئولیت تولید و عرضه‌ی اتومبیل‌هایی شیک و کارآمد را به عهده دارند.

Image for post
Image for post

برند لکسوس (Lexus)، یکی از جدیدترین برندهای عرصه‌ی خودروسازی است که در زمینه‌ی طراحی و تولید خودروهای لاکچری فعالیت می‌کند. این شرکت خودرو سازی ژاپنی یک برند مستقل نیست و زیر مجموعه‌‌ای از شرکت خودرو سازی ژاپنی تویوتا (Toyota) به حساب می آید.

Image for post
Image for post

این موضوع نشان می‌دهد که برندهای ژاپنی تا چه اندازه توانسته‌اند در تصاحب بازار موفق عمل کنند! برند لکسوس در بیشتر از هفتاد کشور جهان دارای نمایندگی است که هر یک مسئولیت تولید و عرضه ی اتومبیل‌هایی شیک و کارآمد را به عهده دارند.

از جمله رقیبان این برند جوان در بازار اتومبیل های لوکس می توان به برند های کادیلاک آمریکایی (Cadillac) و بنتلی انگلیسی (Bentley) اشاره کرد. لکسوس در میان سایر خودرو سازان کشور ژاپن جایگاه دهم را به خود اختصاص داده است. با من همراه باشید تا در ادامه با چگونگی پیدایش لکسوس و انواع مدل های آن آشنا شوید:

Image for post
Image for post

داستان پیدایش برند لکسوس:

بیشتر خودروهای برند لکسوس در کشور ژاپن تولید می‌گردند.در زمانی که برند هایی مثل هوندا (Honda) و نیسان (Nissan) قصد داشتند که با مشارکت هم قسمت‌های لاکچری از کمپانی خود را توسعه دهند و آکورا (Acura) و اینفینیتی (Infiniti) را تحقق بخشند، برند لکسوس نیز راه اندازی شد.

در حقیقت این برند ماحصل پروژه‌‌ای بود که هدفش تولید سدانی با کیفیت با نام رمزی F1 بود. در نتیجه پروژه‌ی تولید در سال ۱۹۸۳ کلید خورد و در سال ۱۹۸۹ موفق به ارائه ی لکسوس LS شد.

پس از موفقیت این پروژه، این برند جوان تصمیم گرفت که فعالیت‌هایش را گسترش دهد و انواع مدل‌های کوپه، سدان، کروکی و شاسی بلند را نیز به خط تولید خود اضافه بیفزاید. تا سال ۲۰۰۵ لکسوس در ژاپن به عنوان یک برند نام برده نمی شد و محصولات آن تحت نام تجاری شرکت تویوتا فروخته می شدند.

نخستین کارخانه‌ی لکسوس در سال ۲۰۰۳ تاسیس شد. امروزه بیشتر خودروهای برند لکسوس در کشور ژاپن تولید می‌گردند. پیشنهاد می کنم حتما به وب سایت لکسوس سری بزنید و امکانات بی نظیر وب سایت استفاده کنید! امکاناتی مثل انتخاب رنگ فقط با یک کلیک یا قیمت خودروها و …

Image for post
Image for post

یکی از ویژگی‌های محبوب خودروهای برند لکسوس :

خودرو‌های شرکت لکسوس به علت کیفیت ساخت بالایی که دارند، از هزینه‌ی نگهداری و سرویس کمتری نسبت به اتومبیل های تولید شده سایر توسط کمپانی‌های خودرو سازی برخوردار هستند. به همین دلیل شرکت لکسوس تا حدودی موفق شد که از کمپانی‌های مشهوری مانند نیسان و کادیلاک در بازار جهانی سبقت بگیرد.

انواع خودروهای شاسی بلند، صندوق دار و هیبریدی برند لکسوس:

• SUV:

Image for post
Image for post


– لکسوس RX 270
– لکسوس RX 350
– لکسوس RX450h
– لکسوس GX 460
– لکسوس GX 400
– لکسوس LX 570


• سدان:

– لکسوس IS 300h
– لکسوس IS 350
– لکسوس IS 250
– لکسوس ES 300h

Image for post
Image for post

– لکسوس ES 350
– لکسوس GS 250
– لکسوس GS 350
– لکسوس GS 450h
– لکسوس LS 460
– لکسوس LS 460 L
– لکسوس LS 600h
– لکسوس LS 600h L


• هیبریدی:

Image for post
Image for post


– لکسوس CT 200h

– لکسوس HS 250h


 

 

 

 

مدل‌های برتر برند لکسوس در دنیا:


• لکسوس مدل GX

Image for post
Image for post


• لکسوس مدل RX هیبرید

Image for post
Image for post


• لکسوس مدل RCF

Image for post
Image for post


• لکسوس مدل LS 400

Image for post
Image for post