ضد یخ چیست؟

ضد یخ یا خنک کننده موتور، مایع رنگی است که با آب مخلوط می شود تا به تنظیم دمای موتور شما در دماهای شدید کمک کند. همانطور که دمای بیرون از گرم به سرد تغییر می کند، مایع خنک کننده در سراسر بلوک موتور پمپ می شود تا دمای کاری یکنواخت حفظ شود. با این حال، کارکرد ضد یخ بیشتر از تنظیم دما حفظ سطح مناسب سیال است و نیز به جلوگیری از خوردگی کمک می کند.

ضد یخ
ضد یخ
ضد یخ 

ضدیخ موتور چگونه کار می کند؟

مایع خنک کننده موتور معمولاً با نسبت 50/50 با آب مخلوط می شود و در مخزن رادیاتور موتور شما ریخته می شود. اتیلن گلیکول شیمیایی به عنوان پایه ای برای ایجاد مایعی استفاده می شود که از طریق موتور خودروی شما پمپ می شود تا دمای عملیاتی بهینه را در شرایط آب و هوایی بسیار گرم یا سرد حفظ کند.

ضدیخ موتور
ضدیخ موتور
ضدیخ موتور

چه چیزی ضد یخ را از آب متفاوت می کند؟

تمام مایع خنک کننده از ماده شیمیایی پایه اتیلن گلیکول تشکیل شده است. سبز، صورتی یا نارنجی، همه آنها در پایه خود یکسان هستند. به عنوان مثال، چیزی که ضد یخ/خنک کننده MaxLife™ را از سبز اصلی ZEREX™ متمایز می کند، افزودنی ها و رنگ هایی است که برای استفاده در انواع خودروهای با مسافت پیموده شده بیشتر طراحی شده اند، در حالی که اورجینال گرین فرمول عمومی تری است که برای چندین دهه در سراسر جهان استفاده می شود.

ضد یخ
ضد یخ
ضد یخ 

ماشین من هر چند وقت یک بار به ضد یخ جدید نیاز دارد؟

بیشتر مایعات مورد نیاز وسیله نقلیه شما باید در فواصل زمانی مختلف تخلیه و جایگزین شوند تا موثر باشند. در مورد خنک کننده شما هم همینطور. حداقل دو بار در سال باید سطح مایع خنک کننده خود را قبل از گرمای تابستان و قبل از سرمای زمستان بررسی کنید. برای اطلاعات دقیق تر در مورد زمان شستشو و تعویض مایع خنک کننده در خودرو خود به دفترچه راهنمای مالک خودرو خود مراجعه کنید.

ضد یخ
ضد یخ
 ضد یخ