مزایای تحصیل در چین

چین به دلیل تاریخ طولانی و فرهنگ هیجان انگیزش به یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان بین المللی تبدیل شده است. در سال 2012، بیش از 320000 دانشجو از بیش از 180 کشور جهان برای تحصیل در رشته های تحصیلی یا غیرمدرک به چین آمدند. در اینجا پنج دلیل برای تحصیل در چین را خواهیم آورد:

 

1. سفر و اکتشاف

تحصیل در چین فرصتی عالی برای کشف پرجمعیت ترین کشور جهان است. شما ترکیب منحصر به فرد چین از تمدن باستانی و مدرن و همچنین زیبایی منظره و زندگی شبانه شلوغ آن را تجربه خواهید کرد. با دانش‌آموزان دیگری از سراسر جهان که ملاقات می‌کنید، از مکان‌های جدید دیدن کنید، و خواهید دید که چشمان خود را نه تنها به چین، بلکه به کل جهان باز می‌کنید.

 

بزرگی قلمرو چین به معنای تنوع فوق‌العاده‌ای از آب و هوا، فرهنگ و مناظر است. به سمت شمال شرقی به سمت هاربین بروید تا از جشنواره یخ لذت ببرید، به پیست های اسکی بروید یا فقط ببینید که آب در چشمانتان یخ در اطراف مژه هایتان ایجاد می کند. اگر 25- درجه سانتیگراد کمی بیش از حد سرد به نظر می رسد، به سمت جنوب به بهشت ساحلی استوایی جزیره هاینان بروید و در زیر نور آفتاب به عقب برگردید.

 

به دنبال توسعه سریع اقتصادی در 30 سال گذشته، شهرهای چین اکنون دارای آثار چشم نواز معماری مدرن - از آسمان خراش های سر به فلک کشیده شانگهای تا آشیانه پرندگان المپیک پکن - علاوه بر سازه های باستانی چشمگیر مانند دیوار بزرگ و شهر ممنوعه هستند. تاریخ 5000 ساله چین تعداد به ظاهر بی پایانی از جاذبه های گردشگری را برای بازدید به ارمغان آورده است، در حالی که شگفتی های طبیعی زیبایی نفس گیر نیز در سراسر این کشور پراکنده است. زندگی شبانه منحصربه‌فرد چین که از اتاق‌های خصوصی کارائوکه و کلوب‌های بزرگ و عجیب تشکیل شده است، شاید کمتر شناخته شده باشد، اما برای دانشجویان بین‌المللی به همان اندازه غیرقابل چشم پوشی است.

 

به لطف زیرساخت های حمل و نقل پیشرفته و مدرن، رفت و آمد در چین راحت و ارزان است. همه شهرها با اتوبوس و تاکسی خدمات رسانی خوبی دارند و شهرهای بزرگتر دارای سیستم مترو مدرن هستند. برای سفرهای طولانی، می توان به هر شهر با هواپیما یا قطار رسید. راه‌آهن پرسرعت چین به حداکثر سرعت بیش از 300 کیلومتر در ساعت می‌رسد و تخت‌ها و همچنین خدمات غذاخوری را فراهم می‌کند.

 

فهرستی از شهرهای چین را مرور کنید >>.

 

2. مقرون به صرفه است

تحصیل و زندگی در چین ارزانتر از تحصیل و زندگی در کشورهای اروپایی، آمریکا، ژاپن، کره جنوبی و بسیاری از کشورهای دیگر است.

 

به عنوان مثال، برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا، شهریه تحصیل در دانشگاه های انگلستان حداقل 7000 پوند (حدود 10000 دلار آمریکا) در سال است. هزینه زندگی حتی می تواند به 13000 پوند برسد. در همین حال، ایالات متحده و استرالیا گران ترین هزینه های تحصیل در جهان را دارند.

 

حتی در سایر نقاط آسیا تحصیل ارزان نیست. ژاپن دارای هزینه های بالای زندگی است که تا 1800 دلار در ماه افزایش می یابد، در حالی که کره جنوبی یکی از 5 کشور گران دنیا برای ساکنان خارجی است.

 

از سوی دیگر، در چین، هزینه های تحصیل در هر ترم به طور کلی بیش از 1000 دلار آمریکا نیست، تعدادی از دوره های زبان کوتاه مدت فقط چند صد دلار هزینه دارند. غذا و مصرف در چین به همان اندازه مقرون به صرفه است. یک شلوار جین خوب 10 تا 20 دلار آمریکا، کرایه اتوبوس فقط 15 سنت و بلیط مترو در پکن فقط 30 سنت به فروش می رسد. در مجموع، همه چیز در چین بسیار مقرون به صرفه است.