مزایای تحصیل در ترکیه

در ادامه به مزایای تحصیل در ترکیه می‌پردازیم:

1. فرصت های آموزش عالی با کیفیت

ترکیه با 94.2 درصد میزان تحصیلات، دومین کشور در جهان در دسترسی به آموزش عالی است. ترکیه درگیر در منطقه آموزش عالی اروپا، فرآیند بولونیا را به روشی عالی اجرا می کند. گزارش بولونیای ما 5 از 5 است. بنابراین، دیپلمی که از دانشگاهی در ترکیه دریافت می کنید در تمام کشورهای اروپایی به رسمیت شناخته می شود! به عنوان سیستم اعتبار دوره، ECTS مطابق با اروپا اعمال می شود و به همه دانشجویان مکمل دیپلم داده می شود. علاوه بر این، ترکیه یکی از موفق ترین کشورهایی است که در برنامه های مبادله تحت برنامه Erasmus + شرکت می کند. علاوه بر اراسموس، برنامه های مبادله ای زیادی در ترکیه مانند مولانا، فارابی وجود دارد که از تحرک دانشجویان و استادان حمایت می کند.

 

2. دانشگاه و تنوع برنامه

208 دانشگاه در ترکیه با 84 میلیون نفر جمعیت وجود دارد. تعداد دانش آموزان بیش از 8 میلیون نفر است. با این تعداد دانشجو، ترکیه اولین کشوری است که بیشترین دانشجو را در منطقه آموزش عالی اروپا دارد. بیش از 45000 برنامه مختلف در 208 دانشگاه وجود دارد. در چنین تنوعی قطعاً برای خود دانشگاه و برنامه پیدا خواهید کرد.

 

3. زندگی چند فرهنگی

ترکیه که هزاران سال است میزبان تمدن های ریشه دار بسیاری در قلمرو خود بوده است، تقریباً موزاییکی از فرهنگ هاست! در این کشور که میزبان تمدن های بی شماری بوده است، همه نسبت به یکدیگر مدارا و احترام دارند. ترکیه، جایی که می توانید تکه ای از ریشه های خود را پیدا کنید و شاید بتوانید با افرادی که به زبان شما صحبت می کنند ملاقات کنید، با محیط امن و آرامش برای دانش آموزان ایده آل است.

 

4. زیبایی های طبیعی

ترکیه که چهار فصل را تجربه می کند، به خاطر زیبایی های طبیعی خود در سراسر جهان شهرت دارد. می توانید از شنا و ورزش های آبی در دریاهایی که ترکیه را احاطه کرده اند لذت ببرید، می توانید در بسیاری از شهرها در کوهستان اسکی کنید، می توانید از رفتینگ در رودخانه ها لذت ببرید و بسیاری از ورزش های شدید را تجربه کنید. شما مانند بهشت در ترکیه احساس خواهید کرد که در آن زیبایی های بی شماری فقط شما را با چشم انداز خود مجذوب خود می کند!

 

 

Image for post
Image for post