عزم دولت سیزدهم برای افزایش بهای بنزین؛ کفگیر بنزین به ته دیگ خورد

با وجود تمام تکذیب‌ها و تاکیدها مبنی بر «ثبات قیمت بنزین» در سال جاری، «بنزین‌هراسی» در دستور کار رسا‌نه‌های حامی دولت قرار گرفته و با عناوینی همچون تراز منفی بنزین، خوردن کفگیر بنزین به ته‌دیگ و مقصر جلوه داده مردم در این، دولت برای افزایش قیمت بنزین خیز برداشته است.

قيمت بنزين رفت بالا
قيمت بنزين رفت بالا
قيمت بنزين رفت بالا 

تجارت‌نیوز در همین رابطه با تاکید بر رویکرد جدید دولت نوشت: «با آغاز سال جدید بار دیگر دولت مانور خود را روی موضوع افزایش و رکوردشکنی مصرف بنزین آغاز کرد. اتفاقی که یادآور اخبار سال ۹۸ و متعاقب آن افزایش قیمت بنزین است.

این وبسایت تحلیلی اقتصادی تاکید کرده است: «گرچه مسئولان سعی دارند مردم را مقصر روند صعودی مصرف نشان دهند، اما موارد متعدد دیگری در این زمینه مؤثرند. به‌عنوان مثال امروز رئیس انجمن مراکز اسقاط و بازیافت خودرو از اسراف روزانه ۳۳ میلیون لیتر بنزین توسط خودروهای فرسوده خبر داد

تمام موارد یادشده اما به نظر می‌رسد یک مسیر را پیش روی مردم قرار می‌دهند و آن هم تن دادن به افزایش قیمت بنزین است چراکه ایلنا هم روز گذشته به نقل از حسین آقایان مدیر اسبق تامین و توزیع شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی نوشت: «قیمت سوخت در کشور پایین است و کفگیر بنزین به ته دیگ خورده‌ است.»